2017. 11. 24. péntek - Emma 3°C | 8°C Még több cikk.

Bet-at-home.com Szabella-kupa: Audi ETO-FC Midtjylland 47-29 - Videó

Magabiztosan győzőtt a bet-at-home.com Szabella-kupa szombati mérkőzésén az Audi-ETO az FC Midtjylland ellen.

Győri Audi ETO-FC Midtjylland 47-29 (24-17)
Győr, Magvassy sportcsarnok, V: Horváth, Marton

Győri Audi ETO KC gólszerzői: Planéta 2, Radicevic 4, Löke 6, Vérten 7, Palkó 4, Schatzl, Görbicz 5(2), Kovacsics 1, Amorim 8, Orbán 4 , Hornyák, Lekic 6

30. perc: Vérten futott keresztbe 47-28. A végére még kapnak kap egy hetest a Midtjylland: 47-29

28. perc: Palkó kapott remek bejátszást Lekictől: 45-27

27. perc: Giltoft kaptt két perces büntetést lökésért. Az emberelőnyt végül Planéta fejezte be: 44-27

26. perc: Lunde védése után Palkó szerzett gólt: 43-26

23. perc: Schatzl és Palkó játszott össze. Palkó beállóból eredményes: 41-24.

21. perc: hétméteresből szerzett gólt a dán csapat: 38-24. Lekic azonnal válaszolt: 39-24. Majd egy labdaszerzés után Orbán lőtte az ETO 40. gólját.

19. perc: Planéta ment föl és ereszette el ballal: 37-23

17. perc: Lekic középről felugrásból: 36-22. Schatzl Nadina jött be irányítani. Planéta a jobbátlövő.

15. perc: Görbicz balszélsőt játszik, arról a posztról cunderral fejezte be: 35-21

14. perc: Lunde-Haraldsen védett, Palkó indult és gólt lőtt: 34-20

12. perc: Lekicé a 33. - 33-20

10. perc: Amorim megállíthatatlan: 31-20. Palkó és Lekic a pályán. Kovicsics pedig megszerzi az ETO 32. gólját.

8. perc: a gólcsendet Amorim törte meg egy betörésből. Tíz közte: 29-19. Aztán 11 - Löke indításból: bal kézzel átvette, jobbal belőtte: 30-19. A
Midtjylland időt kér.

7. perc: Görbicz hagyta ki a hetest, miután Löke fordult le védőjéről.

6. perc: Troelsen kapufára ejti a hetest. Majd egy dán támadás végén kirúgja a ziccert.

5. perc: Orbánra jött ki a figura, aki cunderrel fejezett: 28-19

4. perc: Amorimot arcon csapták, de így is betalált 27-19

3. perc: Görbicz a balszélről adott labdát Orbánnak: 26-19

2. perc: Kovacsicsot állítják ki.

A második félidőt a Midtjylland kezdi. A győri kapuban Lunde. Irányítóban Kovacsics, jobb szélen Orbán.
Amorim lővi a második félidő első gólját 25-17

Az első félidő elején még 3-5-re a Midtjylland vezetett, aztán az ETO ledolgozta hátrányát és a félidő közepére már öttel vezetett. A dánok az időkérés után sem tudtak közelebb jönni, így a szünetben magabiztosan vezet az Audi ETO.

30. perc: a félidő végére még jut egy kínai, Radicevic fejezte be: 23-17. Majd Lekic is nagy gólt lő: 24-17 - ez a félidő vége.

28. perc: a bejátszás után Löke harcolt ki büntetőt. Görbicz belőtte. 22-16. Planéta is a pályán.

27. perc: Pálinger fogott egy ziccert.

26. perc: egy gólt itt egy gól ott: 21-15

24. perc: Görbicz lőtte be a hetest 19-14. Troelsent küldték ki 2 percre.

23. perc: büntetőből zárkózik kicsit a Midtjylland 17-12. Löke viszont tarthatatlan: 18-12

21. perc: Görbicz megtalálta Lökét: 17-10.

21. perc: lerohanásban a dánok is jók, Spellerberg fejezi be a támadást: 16-10

19. perc: Troelsen lő távolról, Görbicz rögtön válaszol 16-9

17. perc: újabb gól hátrányból, most Lekic: 14-8. Pálinger véd, Vérten gólt lő: 15-8

16. perc: Vérten küldte ki a játékvezető, nem tudjuk miért. Amirom hátrányból is gólt szerez: 13-7. Előnyből hamar gól lőnek a dánok: 13-8. Hornyák a pályán.

15. perc: Pálinger elsőre véd, de a kipattanót a bal szélről bevágja Brögger: 12-7

14. perc: Radicevic jobb szélről növeli tovább az előnyt: 12-6

13. perc: Amorim kap sárgát. Löke kapott nagyszerű labdát Lekictől: 11-6

12. perc: Vérten góljával már négy a különbség: 10-6. A dánok időt kérnek.

11. perc: Amorim lőtte ki az induló Lökét, aki nem hibázott: 8-6. Radicevic is remek indítást kap: 9-6

10. perc: Lekic találatával kettővel vezet az ETO 7-5. De a válasz ismét hamar érkezik 7-6

8. perc: Amorim tört be és egyenlít: 5-5. Spellerberget kiküldik 2 percre. Vérten is sárgát kap, majd a másik oldalon balszélről ejti át Englertet. 6-5

7. perc: Amorim ismét egy távoli bombával 4-5.

6. perc: Amirom talál be 3-4. A válasz 15 másodperccel később érkezik 3-5

4. perc: Görbicz Anita góljával 2-3. A másik oldalon hétméteresből növeli előnyét a Midtjylland 2-4

3. perc: Amorim és Görbicz lövését is védte Englert.

2. perc: a piros mezes vendégek szereznek vezetést 0-1. Aztán egy kipattanót Löke szed össze: 1-1

1. perc: A mérkőzés a zöld mezes ETO kezdi. A kezdőben: Vérten, Amorom, Görbicz, Löke, Lekic, Radicevic.

A mérkőzés előtt Havasréti Bélát köszöntötték a sportcsarnokban. Egy perces néma tiszteltadással emlékezett meg a közönség Halbritter Mátyásról.

Összeállítások

Győri Audi ETO KC:
Lunde-Haraldsen, Planéta, Radicevic, Löke, Vérten, Palkó, Kurucz, Schatzl, Görbicz, Kovacsics, Pálinger, Amirom, Orbán, Hornyák, Lekic

FC Midtjylland: Ödegard, Brögger, Spellerberg, Giltoft, Kviesgaard, Englert, Thorsgard, Grot, C. Woller, F. Woller, Troelsen, Östergard, Neesgard

Bet-at-home.com Szabella-kupa szombati 1. mérkőzésének eredménye

FTC-Larvik 30-34

Előzmények - Csúcsesemény lesz a hétvégén Győrben esedékes nemzetközi női torna: a házigazda Audi-ETO mellett a Larvik, az FTC és az FC Midtjylland lép pályára.

Az egy hét múlva rajtoló bajnokság előtti felkészülés csúcseseménye lesz a hétvégén Győrben esedékes nemzetközi női torna, melyen a házigazda Audi-ETO mellett a Bajnokok Ligája- (a norvég Larvik), a KEK- (az FTC) és az EHF-kupa-győztes (a dán FC Midtjylland) lép pályára.

Audi-ETO–Larvik, 18.25 ó.
A bet-at-home.com Szabella-kupa pénteki sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy tulajdonképpen ez a viadal tekinthető a nemhivatalos Bajnokok Kupájának, hiszen a földrész legkiválóbbjai vesznek rajta részt.

Konkoly Csaba, az Audi-ETO vezetőedzője kiemelte: a felkészülés során eddig jól teljesített a csapat, látszik, hogy az eleve erős kerethez kiváló kvalitású játékosok érkeztek, és a hétvégi torna remek erőfelmérő lesz.

„Rendhagyó felkészülés vége felé járunk, hiszen az idei nyáron gyakorlatilag csak olyan csapatokkal játszottunk, mely nemzetközi színvonalat képvisel. Ellenük kaphatunk igazán képet arról, hol is tartunk. A célok ismertek mindenki előtt: idehaza minden címet megvédeni, a Bajnokok Ligájában pedig döntőbe jutni, de még inkább megnyerni a hőn áhított serleget. Ehhez hosszú út vezet, ráadásul a nyáron jelentősen átalakult a játékoskeret, elsősorban a belső posztokon kell összeállnia a csapatnak. Úgy érzem, jó úton járunk, s a folyamat egyik fontos állomása lesz a hétvégi torna rangos ellenfelekkel szemben" – fogalmazott a győriek szakvezetője, aki azt is elmondta, jó két-három éve dolgoznak azon, hogy egy kicsit „férfiasítsák" a csapat játékát.

Heidi Löke (zöldben) volt csapata ellen bizonyíthat a hétvégén. Fotó: K. Cs
Heidi Löke (zöldben) volt csapata ellen bizonyíthat a hétvégén. Fotó: K. Cs.

„Nem titok, akik ismerik a sportágat, hogy a férfi kézilabda egy más dimenzió. Ehhez próbálunk közelíteni, de ez időbe telik. Rövid távon is lehet azonban profitálni ebből" – vélekedett Konkoly Csaba, aki a vállsérülése miatt Szlovéniában tartózkodó Ana Grosra nem számíthat.
Katrine Lunde-Haraldsen, az Audi-ETO norvég kapusa két szempontból tartja különlegesnek a hétvégi tornát: „Egyrészt nagyon jó csapatok ellen mérkőzünk, másrészt az ellenfelek között több nagyon jó barátom is ott van. Jó velük előzetesen találkozni, beszélgetni, persze a pályán már nem lesz helye az érzelmeknek. Sem most, sem pedig mikor már minden »élesben« megy."

Az ellenfelek közül a BL-címvédő norvég Larvik edzője, Ole Gustad Gjekstad és játékosa, Nora Mörk vett részt a sajtótájékoztatón.
Előbbi így nyilatkozott: „Jövő héten indul nálunk is a bajnokság, de igazából az októberi BL-rajtra kell készen lennünk. Szeretnénk mind a hazai, mind az európai címeket megvédeni. Utóbbi nem lesz egyszerű, mert az ETO, a Valcea és véleményem szerint a megújult Viborg is erős csapat. Elsőként éppen ezért a csoportból való továbbjutás a célunk."

A Larvik jobbszélsője szeret Győrben játszani: „Legutóbb is győzni tudtunk Győrben, így jók az emlékeim. Megmondom őszintén, most is várom a találkozást az ETO-val, biztos kemény meccset játszunk a felkészülés hajrájában is.

• 1. Oreg35 2011. augusztus 28. 11:55
    „A mai meccsekről nem lesz online közvetítés?