2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Besancon Graboplast- ETO 33-30

Rémálomszerűen indult győri szempontból a találkozó, ugyanis a franciák hat perc után 6–1-re vezettek.

Időt is kért Róth Kálmán, a győriek vezetőedzője, hogy megfékezze a tízgólos hátrányt megfelező hazaiak lendületét.
Egy darabig még nem hatottak az edzői intelmek, hiszen négy gólra feljött összesítésben a Besancon (9–3). Innen azonban egy csapásra megváltozott minden. A hazaiak három plusz hármas nyitott védekezésére válaszul Görbicz kikerült a balszélre, míg Vérten irányította a győriek játékát.

Szerencsére a kapuban Herr Orsolya is elkapta a fonalat. Negyedóra játék után csak egy góllal vezettek a franciák, sőt, 13–12-re már a Graboplast-ETO vezetett. Nyugodtan játszhattak a zöld-fehérek, s a szünetig még növelték az itthon és kint megszerzett előnyüket.
Szünet után tulajdonképpen már csak az volt a kérdés, sikerül-e kettős győzelemmel bejutni a legjobb négy közé. Hosszú perceken át úgy tűnt, meglesz a második siker is, de a szlovén játékvezetői páros sorozatban állította ki a győri játékosokat, s a 49. percben már egy góllal újra a gallok vezettek (25–24). A végjátékban a hazai pálya előnyét élvező franciák végül bebiztosították győzelmüket, de a győri továbbjutást már nem fenyegették.

Az első tíz perc játékát leszámítva a visszavágón is magabiztos volt a Graboplast-ETO, s a két mérkőzés alapján megérdemelten jutott az elődöntőbe.

Róth Kálmán: – Most látszott, mennyire fontos volt, hogy az első meccsen tíz góllal nyertünk, mert itt bármi történhetett volna. A csapat erejét mutatja, hogy honnan tudott talpra állni, s ha más is úgy akarta volna, akkor a visszavágót is megnyerjük.