2018. 06. 20. szerda - Rafael 18°C | 29°C Még több cikk.

Bercsényi DSE: őszi éremeső

Sikert sikerre halmoztak az elmúlt időszakban a győri Bercsényi DSE atlétái
Budapesten az U16-os korosztály válogatottviadalán Lendvai András első korosztályos válogatottságán ezüstérmet szerzett 3000 méteres síkfutásban.
Sorok Klaudia egyéniben 100 méteren a harmadik helyet szerezte meg, míg a 4x100 méteres váltó tagjaként a dobogó legfelső fokára állhatott.

A horvát–cseh–magyar–szlovén–szlovák U16-os korosztályú válogatott-találkozón Magyarország második lett Csehország mögött. A magyar válogatott a fiú- és leánypontversenyben is a második helyen végzett.

Edzőként Farkas Roland segítette a válogatott munkáját.

Sorok Klaudia és Lendvai András a válogatottal szerepelt eredményesen.

A hétfordulós Sport XXI Alapprogram ötödik versenyére, Zalaegerszegre utazott az U11-es és az U13-as csapat.

Három szakosztály 5 csapata versenyzett az U11-es korcsoportban. Az utolsó versenyszám előtt holtverseny alakult ki Győr és Zalaegerszeg között. A 800 m akadályfutás eldöntött mindent: az első három helyen győriek érkeztek célba, így ők is nyertek összesítésben. Az U13-as korosztályban is sikerült kivívni a győzelmet, így minden győri atléta aranyéremmel a nyakában érkezett. Felkészítő edzők: Ábrahám Edina, Tóth Mirella, Bíró Ká-
roly, Czimmerer Roland.

Győrben az őszi sport- és egészségnap részeként rendezték meg a IX. Arrabona Futófesztivált, a 3,2 km-es távon a férfiaknál és a nőknél is a Bercsényi atlétái végeztek az abszolút első helyen Bíró Károly és Erdélyi Katinka révén.

Kézilabda: női NB II - Közepes teljesítmény