2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -6°C | 3°C

Bepánikolt az ETO

A Graboplast ETO csapata végig vezetett az első félidőben, fél perccel a játékrész lefújása előtt a másik csapat egyenlített.

FTC-Graboplast ETO 33-32

Gyakorlatilag az ETO végig vezetett az első félidőben, fél perccel a játékrész lefújása előtt azonban Szamoránszky jóvoltából először vezettek a hazaiak, majd Mörtel Renáta az utolsó pillanatban egálra hozta a félidőt.

A második félidő elején két „leindítással" gyorsan elhúzott a Ferencváros, majd a 43. percig vezetett is. Ekkor azonban Nagy Krisztina és Görbicz Anita jóvoltából egyenlített, majd megfordította a mérkőzést a győri gárda (28–26 az ETO javára).

Izgalmasan alakult a végjáték. Felváltva vezettek a csapatok, a találkozó lényegében lélektanilag akkor dőlt el, amikor az 54. percben Görbicz Anita, az ETO kulcsembere térdsérülést szenvedett. Letámogatták a pályáról, s nem is tudta folytatni a játékot. A világklasszis irányító kiválását a győriek nem tudták pótolni, így Katerina Uhrakova az 58. percben dobott góljával a Ferencváros szerencsés körülmények között legyőzte az ETO-t a bajnokság presztízsrangadóján.

Az első orvosi vizsgálatok szerint Görbicz Anita térdszalaghúzódást szenvedett, ám pontos diagnózist csak a csütörtöki, győri kórházban elvégzett vizsgálat után mondhatnak az orvosok.

Németh András:
– Örülök, hogy sikerült győznünk, bár a Győrt a mérkőzés folyamán frissebbnek éreztem. A végén viszont nekünk volt szerencsénk.

Róth Kálmán: – Győzni jöttünk, sajnos nem jól jöttünk ki a végjátékból, s ebbe bizony belejátszott Görbicz Anita sajnálatos sérülése. Az irányító kiválása megfogta a csapatot és bepánikoltunk.