2018. 05. 24. csütörtök - Eszter, Eliza 16°C | 27°C Még több cikk.

Benn maradt a Milan, kiesett az Inter

Sokáig úgy tűnt, mindkét milánói csapat álmai szertefoszlanak a Bajnokok Ligájában, végül a város vörös oldala örülhetett. Az Inter 2-1-es előnnyel utazott Spanyolországba a Villarealhoz, míg a Milan a franciaországi 0-0 után fogadta a Lyont a San Siroban.
Az Inter 2-1-es előnnyel utazott Spanyolországba a Villarealhoz, míg a Milan a franciaországi 0-0 után fogadta a Lyont a San Siroban. Az első játékrész két gólt hozott Milánóban. Pippo Inzaghi góljára hat perc alatt felelt Diarra, míg az Ibériai-félsziget BL-negyeddöntőjén nem született gól az első játékrészben. Félidőben tehát az Inter továbbjutásra, a Milan viszont kiesésre állt.

Aztán minden megváltozott: az 58. percben a Villareal Arruabarrena révén vezetést szerzett a hazaiaknak. A pokolban érezhette magát mindkét olasz gárda, egészen a 88. percig. Milánóban ugyanis ismét Filippo Inzaghi jött, látott, gólt szerzett, a Milant pedig továbblőtte a Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

A teljesen kitámadó Lyon még egy gólt összeszedett - Sevcsenko szerezte a Milan harmadik találatát. A vége 3-1, a tavalyi BL-sorozat ezüstérmese bejutott a legjobb négy közé. Ellenben városi riválisa kiesett, miután nem sikerült feltörnie a spanyol védelmet, a Villareal nyert, és története legnagyobb sikerét elérve bejutott a négy közé.

Eredmények:

Milan-Lyon 3-1 (továbbjutó Milan 3-1-gyel)
Villareal-Inter 1-0 (továbbjutó Villareal 2-2-vel, idegenben lőtt több góllal)

Szerdán játsszák:

Barcelona-Benfica (az első meccsen 0-0)
Juventus-Arsenal (0-2)

Az elődöntőben a Milan a Barcelona-Benfica párharc győztesével, a Villareal a Juve-Arsenal találkozó továbbjutójával küzd a döntőbe jutásért.