2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 21°C | 31°C Még több cikk.

Bekvalac: Néhány játékos nem üti meg az ETO szintjét!

Labdarúgás - Súlyos vereséget szenvedett az ETO Pozsonyban az Artmediától. Négy gólt pontrúgás után kaptak a zöld-fehérek. Bekvalac mester szerint több játékos nem az ETO-ba való. Zámbó Bence bekerült az utánpótlás-válogatott keretébe.
A Győri ETO harmadik felkészülési mérkőzésén meglepetésre súlyos, 6–0 (2–0)-ás vereséget szenvedett Pozsonyban a szlovák első ligás Artmediától.

Győri ETO FC, I. félidő: Molnár P. – Tokody, Djordjevic, Zámbó, Völgyi – Copa, Jäkl, Volkovs, Bicak – Brnovic, Bajzát. II. félidő: Köllő – Dömötör, Szemerey, Kovács Z., Vető – Pákolicz, Nyári, Kink, Ahjupera – Kiss Sz., Csermelyi.

Halasi Szabocs, a győriek másodedzője a következőket mondta a találkozóról:

„Hogy mik voltak a vereségünk okai? Háromhetes felkészüléssel a lábukban léptek pályára a játékosok, nekünk a harmadik, nekik az első mérkőzésük volt. Sok a sérültünk, ezért sem a legjobb összeállításban játszottunk és szerettünk volna kipróbálni több labdarúgót is. Négy gólt szöglet- vagy szabadrúgás után kaptunk, most élőben köszöntek vissza azok a hibák, amelyeket az őszi összecsapások felvételein már láthattunk. Dragoljub Bekvalac vezetőedző hétfőn jelöli ki a törökországi edzőtáborba utazó keretet. Eddig úgy volt, hogy huszonöt mezőnyjátékos és három kapus utazik, ám a szombati teljesítmény után elképzelhető, hogy kevesebb futballista kel útra. A mester szerint ugyanis néhányan nem ütik meg az ETO szintjét..."

A szurkolók számára az lehet némi vigasz a 0–6-ra, hogy a legendás Verebes-korszak is pozsonyi vereséggel kezdődött, akkor az Inter 4–1-re verte az ETO-t. A folytatást mindenki ismeri...

A klubbal kapcsolatos hír, hogy Wilco van Buuren, a hazai labdarúgó-utánpótlás elitjét irányító szakmai csoport vezetője az olaszok elleni, február 11-i Alpok–Adria-kupa mérkőzésre jelölte az ETO-ból Zámbó Bencét. A Paviában rendezett összecsapás részben a 19 évesek Európa-bajnokságának májusi selejtezőjére – a válogatott Szerbiában szerepel majd a házigazdák, az osztrákok és a finnek társaságában –, részben az U20-as válogatottak őszi, egyiptomi világbajnokságára készülő fiatalok idei első jelentős erőpróbája lesz.

• 8. pmfc 2009. január 26. 21:25
    „Colomano!

Amit írtál az sajnos nem igaz. Lehet, hogy nem vagyok 60 éve ETO szurkoló, mert az ugye lehetetlen is, de amióta az eszemet tudom az vagyok. Talán erről elég ennyi.
    Az hogy csak a fény és dicsőségben vagyok ETO szurkoló ez megint nagy tévedés. Annak idején A Garami mester idejében, minden meccsen ott voltam, és kitartottam a csapat mellett. Tudod miért? ? ?
    Azért mert egy vereség után is úgy jöttek le a fiúk a pályáról, hogy küzdöttek hajtottak. Ezt nem érzem én már a focistákban. És ezért nem járok meccsre. (illetve kettőn voltam nemrég. Mindkettőt otthagytam a félidőben, mert fájt a lelketlen foci.)
    De végül is igazad van teljesen. A szurkoló akkor igazi szurkoló ha a bajban is kitart. Ezért csak azt tudom mondani, hogy HAJRÁ ETO!”
  • 7. Hombre 2009. január 26. 20:18
    „De most komolyan,ezeknek 5 csillagos hotelbe edző tábor,meg műfüves pálya,plusz csilli-villi stadion? A gyerekek a téren ha játszanak egy foci meccset,azt többen nézik mint ezt a csapatot! A kajakos gyerek meg nem tud elmenni az EB-re pénzhiány miatt? Szégyene ez a foci!!!!!”
  • 6. colomano 2009. január 26. 20:12
    „pmfc, sok mindenre emlékszem, amire te még hírből sem.
    Ha te is SZURKOLÓ lennél, s nem csak szurkáló, akkor te is védenéd a csapatot.
    De még csak néző sem vagy, hanem tipikus magyar, aki csak a fényt, a dicsőséget szereti, ám ha rosszul megy, akkor egyből köpködünk.”
  • 5. lali84 2009. január 26. 17:57
    „sziasztok!!!
    nem értem sok a sérült???azokat lehet potolni de evel a csapattal is lehetet volna elérni kint valamit főleg még ha edző meccs is..majd megint lesz 4-500 néző a győnyőrü stadionba...ennyi!!lassan többen sőt tőbben vannak egy falusi rangadó mérkőzésein mint egy NB 1 mérkőzésen..itt tartunk”
  • 4. pmfc 2009. január 26. 15:08
    „Húha! Az azért izgi, hogy valaki védi ezt a csapatot. Nade. Kedves Colomano!

TE valószínű nem emlékszel arra az időre, amikor az ETOnak - kicsit túloztál azért a számokkal - szóval amikor nem 1500-2000 szurkolója volt meccsenként, hanem bizony 7-8000 ember. Amikor megtöltött egy egész szektort a keménymag! és ha nagy csapat érkezett, zsúfolásig megtelt a régi stadion. Istenem micsoda meccsek voltak azok. Bárcsak újra ott tartanánk.

De sajnos nem. Azért nem, mert ezek közül a játékosok közül már senki sem a színekért, senki sem az ETO-ért focizik (kivétel talán Stark) hanem a pénzért és azért, hogy minél előbb dobbanthasson.

Mert ha az ETO számukra nem csak egy állomás lenne, akkor az összes elszégyelné magát azon, hogy pont egy szlovák csapat ellen kaptunk hatot!!!! és rugtunk 0-át. És hogy olyan lelketlenül fociznak hazai pályán is, mintha senki sem lenne a meccseken.

Kár hogy ez lett az ETOból.”
  • 3. Fedayn 2009. január 26. 15:04
    „NB-II be jók lesznek!”
  • 2. colomano 2009. január 26. 14:52
    „Valóban, egyik valamirevaló európai bajnokságban sem tartanak téli szünetet, mert adottak a feltételek hozzá. Nem sárban, hóban dagasztanak, hanem fűtött pályákon játszanak.
    "Ja, és van meccsenként 30-40-50-60 ezer néző is....Itt meg ? ? ?"
    Itt meg 3-4 ezer ember előtt. Ekkora nézőszámot egy sportág sem képes felmutatni klubszinten. Miről is beszélünk?”
  • 1. Primax 2009. január 26. 13:50
    „"Háromhetes felkészüléssel a a lábukban léptek pályára a játékosok....."
    Hát, menten elsírom magam, hogy - szegények- tán még fáradtak is voltak.
    Ha jól tudom, nem ingyen "fociznak" és nem is keresnek rosszul.
    Emlékeztetném továbbá őket arra, hogy egyik valamirevaló európai bajnokságban sem tartanak téli szünetet, vidáman - és remekül - kergetik a labdát Karácsony és Újév táján is. ( pl. az angolok )
    Meg is látszik az országuk válogatottjának színvonalán, erdeményeiken.
    Ja, és van meccsenként 30-40-50-60 ezer néző is....Itt meg ? ? ?
    Már csak egy a kérdésem : tulajdonképpen mire is készülődnek a fiúk ilyen "fáradtan" ?
    Tényleg : mire ? ? ? ? ?”

A vesztes örülhetett igazán

Kosárlabda - Hazai pályán nyert a Zalaegerszeg ellen, mégis kiesett a Magyar Kupából a Soproni… Tovább olvasom