2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 13°C Még több cikk.

Békéscsaba-Audi ETO KC 23-33

Kézilabda - Tíz góllal győzött Békéscsabán a Győri Audi ETO KC. A találkozó húsz percig volt izgalmas, aztán megléptek Görbiczék. Az ETO továbbra is száz százalékos a bajnokságban.

Békéscsaba - Győri Audi ETO KC 23-33 (12-19)
Békéscsaba, 2000 néző. Vezette: Kisfalvi I., Péli E.

Békéscsaba: Tóthová – Baross 4, Tóth, Glusica 4, Szekeres 5, Takács 1. Kelemen 5. Cs: Veress (kapus), Kocsis 3, Rácz, Ancsin 1, Szekeres.
Edző: Mátéfi Eszter.

Győri Audi ETO KC: Pálinger – Mravikova 6, Bradeanu 2, Spiridon 2, GÖRBICZ 7(3), Kovacsics 1, Vérten 5. Cs.: Herr O. (kapus) Tomori 5, Hornyák 2, Mayer 1, Herr A. 1., Deáki, Horváth 1.
Edző: Konkoly Csaba

60. perc: Ancsin Timea majd Herr Anita a góllövők. 23-33 a vége.

59. perc: Horváth Bernadett is betalál. Tíz van közte. 22-32.

58. perc: Az utóbbi percekben a fiatalok a pályán az ETO-ban. Horváth, Deáki, Mayer egymás mellett. Tomori lövi a gólt. 22-31.

56. perc: Herr indítja Mayert. A győri beálló nem hibázza el a ziccert. 22-30.

54. perc: Szekeres megpróbálja kilenc méterről. A blokk késik. 22-29.

53. perc: Tomori könnyedén megy ét a falon. 21-29.

52. perc: Kocsis indul, és lő ziccert. Gól. 21-28.

51. perc :Mayert állították ki. Kocsis lendületből érkezik és gólt lő Herr Orsinak. 20-28.

49. perc: Szekeres átlövésből szerez gólt. Vérten próbálkozik a szélről. A kapusról kipattanó labdát Mravikova kaparintja meg. 19-28.

48. perc: Tomori indításból. 18-27.

47. perc: Nem lehet könnyű Pálinger Katinak. A hazai szurkolótábor előtt véd... Azért hárít egy hetest.

46. perc: Tomori vs. Baross. 18-25.

43. perc: Görbicz büntetőből lő gólt. Ezzel válaszol az őt hangosan gyalázó csabai tábornak. 17-24.

42. perc: Kelemen-cunder. Gyönyörű gól. 17-23.

41. perc: A hazaiaknál Kelemen nyújtja az egyik legjobb teljesítményt. A bal szélről eredmyényes. 16-23.

39. perc: Bradeanu majd Hornyák is gólt lő. 15-23.

38. perc: Hornyák talál be. Glusica hetesét Pálinger védi. 15-21.

37. perc: Hoszú gólcsendet tör meg Kelemen. 15-20.

34. perc: Egy kapusról kipattanó labdát Spiridon szed össze, és lövi a hálóba. 14-20.

33. perc: Baross megint a jobb szélről. 14-19.

32. perc: Baross Zsuzsáé a második félidő első találata. 13-19. Hornyákot szórják ki két percre. Ez az első kiállítás a meccsen.

Remekül kezdett a hazai csapat, és sokáig tartotta is a lépést a bajnoki címvédővel. Húsz percig izgalmasan alakult a találkozó, aztán meglépett a Győr. Konkoly Csaba jókor változtatott csapatán. Nem rossz a Békéscsba, de az ETO-ban klasszisok sora játszik, így jóval bővebb a taktikai lehetőség.

30. perc: Czifra szerzi a félidő utolsó gólját. 12-19. Innen jön a folytatás.

29. perc: Mravikova újra pontos. 11-19.

28. perc: Mravikova a jobb szélről ellövi a labdát a kapu előtt, a túloldalon Vérten szedi össze, és dob gólt. A következő támadásból Tomori is betelál. 11-18.

27. perc: Vérten-Görbicz-Vérten. Mindez gyorsan, majd egy szép gól. 11-16.

25. perc: Konkoly Csaba is időt kért. Két beállóval - Vérten, Spiridon - próbáltunk támadni. Kimaradt a ziccer. A következőt Görbicz belövi. 11-15.

24. perc: Az ETO-ban újra Görbicz irányít. Amíg Kovacsics a pályán volt Görbe a balátlövő posztján szerepelt. Glusica bombája után Mravikova jön egy ejtéssel. 11-14.

23. perc: Ismert koreográfia. Pálinger véd, indít, Mravikova meg belövi. 10-13.

22. perc: Konkoly Csaba először változtat a meccset kezdő csapaton. Kovacsics helyett Tomori jön. Takácsot ez sem zavarja - bevarrja. 10-12.

21. perc: Görbicz találata után Mravikova is betalál. 9-12. Mátéfi Eszter időt kér.

20. perc: Szekeres gólját ünnepli a hazai tábor. 9-10.

19. perc: Pálinger véd, indítja Mravikovát. Kettővel megy a Győr. 8-10.

18. perc: Görbicz-Bradeanu-Spiridon passzok. Gól. 8-9.

16. perc: Érdekes csabai gól. Glusica fejen találta Görbiczet. A magasból visszahulló labdát megszerezte, és nem hibázott. 8-8.

Öt-egyet védekezik Mátéfi Eszter csapata. Takács hol Görbiczet, hol Vértent kíséri. Eddig bejött ez a húzás, az ETO nehezen találja a megoldást.

15. perc: Görbicz büntetőből, Glusica egy szép akcióbl eredményes. 7-8.

14. perc: Görbicz "görbiczes" gólt ragaszt a jobb felső sarokba. A kapus csak akkor látta a labdát, amikor visszapattant a hátótartóról. 6-7.

13. perc: Glusica átlövésére nem volt ellenszer. 6-6.

11. perc: Előbb Bradeanu lendületből, majd Kelemen a szélről lő gólt. 5-5. Görbicz higgadtan oldja meg. 5-6.

9. perc: Újra lila-előny. Határozott védekezés, indulás, gól. Kelemen talál be. Görbicz hetesből egyenlít. 4-4.

8. perc: Több eladott labda mindkét oldalon, a negyedik próbálkozásra zöld-fehér gól. Vérten a beálló helyéről. 3-3.

6. perc: Szekeres lövését Pálinger védi, de a kemény hazai védekezéssel egyelőre nem tud mit kezdeni a Győr.

5. perc: Szekeres akaszt hatalmas gólt a jobb felsőbe. 3-2.

4. perc: Az ETO-ban Pálinger előtt Mravikova, Bradeanu, Spiridon, Görbicz, Kovacsics és Vérten a pályán. Vezet a Békéscsaba. Takács hetese kipattan Pálingerről, az ismétlésben már nincs hiba. 2-1. Vérten egyenlít. 2-2.

1. perc: A kezdésre csaknem megtelt a csarnok. A győri szurkolók is megérkeztek.  A két tábor fantasztikus hangulatot teremt egy remélhetőleg magas színvonalú meccshez. Az ETO kezdte a találkozót. A hazaiaké az első találat, de Kovacsics egyenlít. 1-1.

A békéscsabai csarnok nem telt meg teljesen a mérkőzésre, de így is remek a hangulat. Az ETO-drukkerei szerint a papírforma, a hazai szurkolók szerint pedig meglepetés eredmény születik ma. Az ETO eddigi 5 bajnokiját megnyerte, a Mátéfi Eszter irányította Békéscsaba pedig 4 győzelem mellett mindössze egyszer szenvedett vereséget az idényben.

A csapatok már melegítenek. Az Audi ETO zöldben, a csabai együttes lilában játszik.

Vezetőedző: Konkoly Csaba

Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője reméli, csapata hozza a papírformát, s megőrzi hibátlan mérlegét:

„Nem lesz könnyű dolgunk, mert nagyon masszív csapat soros ellenfelünk. Türelmes támadójáték és agresszív, kemény védekezés jellemzi őket. Mindettől függetlenül úgy érzem, a pályán ki kell jönnie a két játékoskeret közti különbségnek."

• 10. Hajrá magyarok! 2008. október 07. 22:00
    „Szép az eredmény, de mi lesz majd a BL-ben? Ott lesz néhány hasonló költségvetésű csapat, majd ott kellene megmutatni végre!”
  • 9. tamas 2008. október 07. 21:44
  • 8. csabai89 2008. október 07. 21:33
    „Azért érdemes megemlíteni, hogy tele volt a csabai csarnok!min 2-2 és fél ezer néző volt! Grat az ETO-nak!”
  • 7. eto drukker 2008. október 07. 19:23
    „Szép volt csajok ez is meg volt. A végére megint 10 lett Kezdek hozzászokni gratula”
  • 6. Papaagy 2008. október 07. 19:22
    „1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 10!10!10!”
  • 5. eto drukker 2008. október 07. 18:40
    „12-19. vége a félidőnek. kár hogy csak így tudom a meccset "élvezni"”
  • 4. Wanda 2008. október 07. 18:37
    „Mi az eredmény ???? Hajrá csajok _ ETO drukker Wanda”
  • 3. Wanhall József 2008. október 07. 18:26
    „Úgy tudtam,hogyaz ETO játszik,nema GYőr.Hajrá ETO!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 2. eto drukker 2008. október 07. 18:04
    „hm mi a helyzet?”
  • 1. Fantomas 2008. október 07. 15:47
    „Lesz 1500 néző, jó kis meccs, de ez a bunkó SPORTTV csak fradimeccset közvetít!
    Hajrá Csaba!
    Hajrá ETO!”

Főszereplők a győzelemről

Labdarúgás - Tíz emberrel is győzött a Győri ETO FC a ZTE ellen. A mérkőzés két főszereplőjével, a… Tovább olvasom