2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Becsületgyőzelem

Graboplast-ETO–Besancon (francia) 27–26 (9–12) Győr, női kézilabda KEK-elődöntő visszavágó mérkőzés, 2000 néző. V.: Van der Helm, Wiebrands (hollandok).
illusztráció
Graboplast-ETO: SIRINA – Lovász 3, Jókai 1, GÖRBICZ 8, Dokic 1, Mörtel 3, Vérten 2. Cs.: Mehlmann 5/3, Köbli 2, Temes 2, Micskó. Edző: Róth Kálmán.
Besancon: NICOLAS – STECZ 5, Delerce 2, Said Mohamed 3, Pecqueux-Rolland 2, Amariei 2, TERVEL 6. Cs.: Leclerc (kapus), Antic 2, Bournez, Fiossonangaye 2/1, Castioni 2, Mariot. Edző: Christophe Marechal.
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1. Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Az első összecsapáson jelentős hátrányt szedett össze a Graboplast-ETO, ennek ellenére a győriek nem mondtak le a továbbjutásról. Ehhez persze nemcsak jó játékra, hanem jókora szerencsére is szükség lett volna.
Ahogyan azt várni lehetett, a Besancon a lehetőségeihez mérten lassította a játékot, s az elején vezetett is. Hiába védett bravúrosan Irina Sirina, az így megszerzett labdákból indított támadásokat pontatlanul és idegesen fejezték be a hazaiak, így futniuk kellett az eredmény után. Jellemző, hogy az első félidő során mindössze egyszer, a 12. percben, 4–3-nál vezetett a Graboplast- ETO. A franciák a biztos előny tudatában sokkal nyugodtabban játszhattak, s tulajdonképpen akkor dobtak gólt, amikor akartak.

Fordulás után két Görbicz-góllal indult a játékrész, de mielőtt igazán belelkesedhetett volna a zöld-fehér gárda, a vendégek gólokkal hűtötték le a kedélyeket. Ennek ellenére a félidő közepén egy jobb periódust kihasználva előbb egyenlített (42. perc: 17–17), majd a vezetést is átvette (44. perc: 18–17, 46. perc: 20–18) a hazai együttes.
Válaszul a Besancon edzője visszaküldte a kapuba az első harminc percben remeklő Nicolast, míg a mezőnyjátékosok ismét megrázták magukat, s fordítottak (23–24). A hajrában már csak a becsületért hajtott a fiatal hazai együttes. A Graboplast-ETO erőfeszítését végül siker koronázta, ezáltal a csapat győzelemmel fejezte be KEK-szereplését.

A döntőbe jutás azonban nem most, hanem az első összecsapáson dőlt el. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy míg a győrieknél junior-, ifjúsági, sőt, serdülőkorú játékos is ült a padon – a felnőttcsapatban még csak elvétve szóhoz jutó Temes Bernadett nem is vallott szégyent –, addig a vendégek rutinos, sok csatát megélt válogatott játékosokkal vették fel a küzdelmet.

Róth Kálmán: – Ez a hajó Besanconban ment el, de a csapat tartását mutatja, hogy a visszavágót sikerült megnyernie.
Christophe Marechal: – Nagy előnyünk birtokában nyugodtan kézilabdázhattunk. Most is közel álltunk a győzelemhez, de így sem vagyok elkeseredve, örülünk a döntőbe jutásnak.

* * *
A Dunaferr 55–51-es összesítéssel jutott tovább a női kézilabda EHF-kupa magyar elődöntőjéből, miután a visszavágón csak 23–22-re kapott ki a Cornexi-Alcoa otthonában. A dunaújvárosiak ellenfele a dán Slagelse lesz.

A női KEK másik elődöntőjéből némi meglepetésre az ukrán Szpartak Kijev jutott be a fináléba. A BL-döntő párosítása: Krim Ljubljana (szlovén)–Valencia (spanyol).
A férfi NB I-ben a Pick-Szeged megőrizte vezető helyét, miután a rangadón 30–27-re legyőzte a vendég Fotexet.

Kahn Ázsiában nyitott kapusiskolát

Kapusiskolát nyitott a malajziai Kuantanban Oliver Kahn, a Bayern München labdarúgócsapatának… Tovább olvasom