2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Bécs–Budapest: Szupermaratoni, közel a célhoz

Elhagyta Győrt a nagy erőpróba mezőnye, miután héthőn (október 21-én) reggel az egyetemi parkolóból elrajtoltak a futók Tata irányába.
Földingné Nagy judit
Jó hangulat uralkodott hétfő reggel a győri rajt színhelyén, bizonyos megkönnyebbülés volt leolvasható a versenyzők arcáról. Ezt részben a megjavult időjárás váltotta ki, másrészt az a tudat, hogy a verseny nehezén már túl vannak. Hétfőn ugyanis, az ötnapos verseny harmadik versenynapján „csupán" 60,5 km-t kellett megtegyenek az egyéni futók és a váltók. A női váltók között a Szuperinfo-Dilemma ismét növelte előnyét a többi csapat előtt, így Földingné Nagy Judit révén szinte biztosra vehető, hogy lesz győri győztes is a budapesti befutón.

Újabb 60 km-es távot tudhatnak maguk mögött az idei nagy erőpróba, az összesen 352 km-es Bécs–Budapest Szupermaraton verseny résztvevői. Gyakorlatilag már csak 81 km maradt hátra a mai Tata–Budakeszi és a szerdai Budakeszi–Budapest szakaszok révén. A végső sorrend szinte már kirajzolódni látszik, bár az ilyen hosszú távú futó versenyen bármikor történhetnek nem várt fordulatok. Ennek ellenére örömmel tapasztalhattuk, hogy a győri Földingné Nagy Judittal kiállt Szuperinfo-Dilemma női csapat olyan nagy előnyre tett szert a váltók versenyében, hogy már győztesnek mondható, s a legjobb győri férfiváltó, a Széchenyi István Egyetem csapata remekül tartja magát, őrzi a nyolcadik helyet. A férfi egyéni versenyben Tatára is a lengyel Jaroslaw Janicki érkezett elsőnek (4:14.54), növelve előnyét az összetettben.

A második helyen az orosz Kruglikov futott be, s összetettben is őrzi ezt a helyét. A magyarok közül az ismét magára talált Bogár János volt a leggyorsabb, harmadikként ért célba, össze tettben viszont a címvédő Vozár Attila foglalja el ezt a pozíciót. A nőknél újabb szakaszgyőzelmével továbbra is a német Maria Bak áll az élen, s őt az orosz Bicskova, valamint a német Drescher követi. A váltók versenyében maga biztosnak mutatkozik a Nike Bowerman, amely azúttal 3:19.08 órás idővel érkezett elsőnek, megelőzve a Muvapi-Zektor Tondach csapatát (3:23.23) és a Duna-Opel együttesét (3:24.39). Vezet is az összetettben a Tatán harmadik, valamint az ott másodiknak érkező csapat előtt. A női váltók versenyében viszont a már említett Szuperinfo-Dilemma van az élen, méghozzá behozhatatlannak tűnő, csaknem három negyedórás előnnyel két budapesti csapat, az SP System, valamint a BHSE P-NIVO Betonexpressz előtt.

Spanyol bajnokság: süllyed a Barca

Az FC Barcelona meglepetésre kikapott a Valladolid otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 6.… Tovább olvasom