2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

Baseball: előrelépésben reménykednek

A Sopron Westwind gőzerővel készül a rajtra. A Jánossomorjai Rascals is nagy terveket sző.

Az idén a négy közé jutást tűzte ki célnak a csapat japán edzője. Sportdiplomáciai siker, hogy jánossomorjai tagja is van az új országos elnökségnek.

Nagy Gábor (24) 1992 óta baseballozik és a 2003-as bajnokságban elnyerte az év játékosa címet. Többnyire dobóként játszott az akkori idényben és új rekordot állított fel.
– Mindezt csapattársaim segítségével tudtam elérni – mondta Nagy Gábor. – Minden fiatalnak ajánlom ezt a sportágat, mivel viszonylag gyorsan jönnek az eredmények. Én rengeteg sikerélményt, válogatottságot, utazást és új ismeretségeket köszönhetek a baseballnak.
Hamarosan egyébként indul az új bajnokság. A Sopron Westwind nagy reményekkel várja a szezont, hiszen korábban többször volt Magyar Kupa-döntős, míg legnagyobb sikereként 2002-ben bajnoki bronzérmes volt. Tavaly viszont a hatodik helyen végzett a csapat.
Balogh Gábor, a csapat vezetője elmondta: az edzéseket télen sem lehetett kihagyni, az erdei iskolában tartották a foglalkozásokat. A játékot, ha az időjárás engedi, március közepétől kezdik az Anger-réti sporttelepen, a bajnoki szezon pedig áprilisban indul.
– A felnőttcsapatunk jelenleg 15 főből áll, de szeretnénk több fiatalt átvenni a junioroktól. Jó esélye van erre Tátrai Bencének, Kőhidi Benjáminnak, Kuppán Istvánnak és Vörös Ádámnak.

Elnökségi tagot adnak

A jánossomorjai baseballosok a múlt szezonban tizennyolc mérkőzésből tizenkettőt megnyertek, ezzel az ötödik helyen zárta a bajnokságot a csapat. A gárda legjobb játékosa és az év dobója Nagy Krisztián, legjobb támadójátékosa Fekete Balázs, míg a legjobb védekező Jánó András lett.

A csapat Japánból érkezett edzője, Yamashiro Ryosuke szerint a következő szezonban a legjobb négy közé jutás lehet a cél. Az országos baseballszövetség éves közgyűlésén egyébként a Jánossomorjai Rascals csapata a bajnokságban elért ötödik helyezéséért, míg Fekete Balázs, a gárda játékosa a legtöbb biztos ütésért (32 hit) járó oklevelet vehette át a MOBSZ leköszönő és újonnan választott elnökétől.
A közgyűlés megválasztotta új elnökségi tagjait is, ahol sportdiplomáciai sikernek tulajdonítható, hogy a mosonmagyaróvári Printz Ákos bekerült az újonnan alakult elnökségbe.

Bundagyanúban a Panionios-Dinamo Tbiliszi mérkőzés

A német bíróbunda, a Hoyzer-ügy kapcsán egy UEFA-kupa mérkőzéssel, a tavaly decemberben lejátszott… Tovább olvasom