2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Barrichello győzött Monzában

A brazil Rubens Barrichello (Ferrari) nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat az ötszörös világbajnok német Michael Schumacher (Ferrari) és az ír Eddie Irvine (Jaguar) előtt. A dél-amerikai versenyző pályafutása 4. futamgyőzelmét aratta.
Rajt: a Williams két pilótája rendkívül éles csatát vívott, amelyből az első kanyarkombinációt átvágó Ralf Schumacher került ki győztesen. A német versenyző mögött a kolumbiai Juan Pablo Montoya és Barrichello haladt. Az élboly mögötti tülekedésben megsérült a skót David Coulthard (McLaren-Mercedes) autója, emiatt a boxba kellett hajtania. A vezetőszárny cseréje miatt a mezőny végére került.

4. kör: az addigi éllovas németet csapattársa és Barrichello is megelőzte, majd Barrichello Montoya mellett is elszáguldott. Pillanatokkal később Ralf Schumacher motorhiba miatt feladta az Olasz Nagydíjat.

5. kör: az ötszörös világbajnok Michael Schumacher lehagyta a Williams kolumbiai pilótáját, feljött a 2. helyre csapattársa mögé.

17. kör: az élen száguldó Barrichello lekörözte a 18., azaz utolsó helyen haladó Coulthardot.

19. kör: a brazil első boxlátogatása 8.4 mp-ig tartott, így csapattársa vette át a vezetést.

28. kör: M. Schumacher kerékcseréje és tankolása 10.8 mp volt, így újra Barrichello lett az első.

29. kör: a 3. Montoya 11.4 mp-et töltött a boxban.

30. kör: a 4. helyen haladó Ra:ikkönen műszaki hiba miatt kiállt.

33. kör: a kolumbiai újra a boxba hajtott, s feladta a monzai futamot, így Irvine a 3. helyre jött fel.

37. kör: Barrichello második boxlátogatása 8.4 mp volt, majd minimális előnnyel a csapattársa előtt maradt.

39. kör: a francia Olivier Panis (BAR-Honda) simán elment Irvine mellett, s a 3. helyre került.

42. kör: Panis boxlátogatása után újra az ír lett a harmadik.

53. kör: a dobogósok: Barrichello, M. Schumacher, Irvine

(MTI)

A Bremen nyerte a német bajnokság 'magyar rangadóját'

A kapus Tomislav Piplica öngóljával a Werder Bremen nyerte a német labdarúgó-bajnokság… Tovább olvasom