2017. 01. 25. szerda - Pál -8°C | -1°C Még több cikk.

Bánatos bajorok Milánóban

A vártnál is gólgazdagabb mérkőzést és hazai győzelmet hozott a Milan és a Bayern München összecsapása.

Inzaghi góljával gyors vezetést szerzett az AC Milan a Bayern München ellen, s egy kimaradt büntető után Sevcsenko növelte a hazaiak előnyét a tegnapi Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek slágermérkőzésén. A németek még a szünet előtt szépítettek, visszahozva ezzel a reményt. Közvetlen fordulás után azonban ismét Inzaghi volt eredményes, majd Kaká gólja végleg megpecsételte a bajorok sorsát. Az olasz együttes háromgólos különbséggel jutott a legjobb nyolc közé.

Nem született gól az Arsenal–Real Madrid találkozón, a döntetlen pedig azt jelentette, hogy a Madridban előnyt szerző angolok folytathatják a negyeddöntőkben a küzdelmeket.

Az FC Liverpool–Benfica találkozón a vendégcsapat még az első játékrészben betalált az angolok kapujába, majd az utolsó percben is gólt szerzett.Sima francia sikert hozott az Olympique Lyon–PSV Eindhoven kilencven perc.

Eredmények:

AC Milan (olasz)–Bayern München (német) 4–1 (2–1). Gsz.: Inzaghi (8., 47.), Sevcsenko (25.), Kaká (59.), ill.  Ismael (35.). Összesítésben 5–2, továbbjutott az AC Milan.  Arsenal (angol)–Real Madrid (spanyol) 0–0. Összesítésben 1–0, továbbjutott az Arsenal. FC Liverpool (angol)–Benfica (portugál) 0–2 (0–1). Gsz.: Sabrosa (36.), Miccoli (90.).

Összesítésben 0–3, továbbjutott a Benfica. Olympique Lyon (francia)–PSV Eindhoven (holland) 4–0 (2–0). Gsz.: Tiago (26., 45.), Wiltord (71.), Fred (90.). Összesítésben 5–0, továbbjutott az Olympique Lyon.
Filippo Inzaghi, az AC Milan csatára kétszer is betalált a Bayern kapujába.
Fotó: MTI/AP/Luca Bruno