2017. 04. 29. szombat - Péter 4°C | 13°C Még több cikk.

Balszerencsés vereség

A labdarúgó Arany Ászok Liga 10. fordulójában zöld-fehér rangadót rendeztek Győrött, amelyet a Ferencváros 1–0-ra nyert meg az ETO ellen. Az első félidőben talán a Fradi, a másodikban egyértelműen az ETO játszott jobban.
Ám amíg a hazaiak kihagyták valamennyi gólszerzési lehetőségüket, addig Garami József tanítványai egyet értékesítettek kevés helyzetükből. A mérkőzésen rendbontás nem történt.

Győri ETO FC 0 (0) Ferenc- város 1 (1)

3. p: Miriuta ellen szabálytalankodtak a ferencvárosi védők. A szabadrúgást a sértett végezte el a 16-os jobb oldali sarkától, lövése azonban elkerülte a kaput.

6. p: Penksa bal oldali beadása után Lipcsei 6 m-es fejesét védte Sebők.

8. p: Gera 20 m-es lövését Sebők ütötte szögletre.
20. p: Sasu egyéni akció végén 12 méterről célozta meg a győri kaput, ám Sebők védte a lövést.

30. p: Miriuta 23 m-ről elvégzett szabadrúgását vetődve védte Szűcs.

34. p: Ferencvárosi bedobás után Stark fejéről továbbpattant a labda, Gera pedig 6 m-ről szintén fejjel továbbított a győri kapu bal oldalába. 0–1.

55. p: Németh kapott nagyszerű indítást a jobbösszekötő helyén, 10 m-es lövése nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett.
60. p: Nagy T. bal oldali beadása után Nicsenko 5 m-es lövését Szűcs tornászta szögletre.

67. p: Nagy T. szép cselek után 14 m-ről nagy lövést küldött kapura, amely Szűcsről kipattant, majd a vendégvédők felszabadítottak.
91. p: Gyönyörű győri akció végén Oross közeli lövése a kapufán csattant, a visszapattanó labdát pedig Szücs kapusba lőtte.

A vártnál kevesebb szurkoló látogatott ki a mérkőzésre. A válogatott kudarca, illetve a Ferencváros hétközi kupaveresége, majd az út közben hazafelé történtek sok nézőt távol tartottak a győri stadiontól.
Érdekes párharcok alakultak ki, a középpályán Lipcsei és Miriuta figyelt egymásra különös tekintettel, míg a hazaiaknál négyen őrizték a Fradi három veszélyes emberét, a másik oldalon pedig Bajevszki és Nicsenko kapott külön őrzőt.

Sok hibával tarkított játékot láthattak a nézők az első félidőben. A találkozó kezdetén jobbára a Ferencváros kezdeményezett, bár fölényt a vendégek sem tudtak kialakítani. Stark hibája után az első igazi helyzetből Gera betalált Sebők kapujába. A kapu előtt egy kicsit határozottabb Ferencváros megérdemelten szerzett vezetést.

Szünet után feljavult az ETO játéka, többnyire a hazai- ak voltak mezőnyfölényben. A győri gárda sorra alakította ki jobbnál jobb helyzeteit, ezen a délutánon azonban meg voltak babonázva Nicsenkóék. Előbb Németh Norbert előtt adódott hatalmas ziccer, aztán kétszer Nagy Tamás lőhetett volna gólt. Az ETO végül minden helyzetét kihagyta, Oross még az utolsó pillanatokban is egyenlíthetett volna, így a Ferencváros megszerezte a három pontot.

A hazai szurkolók némiképpen csalódottan távoztak, mert a mérkőzés, a játék képében végig benne volt legalább a döntetlen lehetősége. Ezt azonban nem sikerült megszerezni minden erőfeszítés ellenére sem.

Kiprich József:

– Az első húsz-huszonöt perc kivételével jól játszottunk, de ismét beigazolódott a futball örök igazsága: az a csapat, amelyik öt nagy helyzetből nem képes gólt szerezni, nem számíthat győzelemre, de még egy pontra sem.

Garami József:

– A mai mérkőzést végigkínlódta a csapat, szemmel láthatóan fáradtak voltak játékosaim. A Győr jól játszott, különösen a második félidőben nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében.

Bevehetetlen a Stuttgart kapuja?

Mikor és ki által szakad meg a Stuttgart góltalansági szériája? – mostanában ez a kérdés… Tovább olvasom