2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 14°C | 27°C Még több cikk.

Balszerencsés vereség

A soproni focistáknak nem sikerült veretlenül hazajönni Debrecenből, a bajnok otthonából. Egy hajszálon (talán a bírón is) múlt...

Bonetti a debreceniek bajnokavatóján, a szezonzáró meccsen lehetőséget adott a gárda ghánai kapusának, Willian Amamoo-nak, aki a 3. percben roppant mutatós vetődéssel húzott le egy beadást, azonnal elnyerve ezzel a hazai szurkolók szimpátiáját. Mindkét csapat gólra törően játszott, a soproniak nem óhajtottak áldozati bárányokként asszisztálni a debreceni örömünnephez.

A 20. perctől fokozta a tempót a Debrecen, s ennek hamar meglett az eredménye. A hazai gól után azonnal egyenlítésre tört a Sopron, átvéve a játék irányítását. Két ígéretes lehetőség után Magasföldi ügyes átadását s Cigan jó helyzetfelismerését követően sikerült is az egyenlítés! A félidő végén ugyan mezőnyfölénybe került a Debrecen, ám ekkor a soproni kontrák voltak veszélyesek.

Szünet után Sándor Tamás irányításával a 16-osig ügyesen játszva jutott el a bajnok, ám a soproniak szervezett védelme jól zárt. Sőt! Fokozatosan jött ki a szorításból a Sopron, amely bő negyedóra elteltével szabályosnak tűnő, ám érvénytelenített találatot ért el. Ez a hazaiakat paprikázta fel. Felpörgette a tempót, sorra alakította ki a helyzeteket a Debrecen, Amamoo kapus nemegyszer csak jókora bravúrral őrizte meg kapuját a góltól, ám a hazai nyomás negyedórával a befejezés előtt góllá érett. A hajrában a cserék után jelentősen megfiatalított soproni együttes már nem tudott egyenlíteni. Izgalmas, sok helyzetet hozó mérkőzést játszott a két csapat, a Sopron méltó ellenfele volt a bajnoknak.

90 perc krónikája

25. p: Leandro szöglete után Szilágyi hét méterről a felső lécre fejelt, majd újra szögletre tisztázott a soproni védelem. Dzsudzsák a 16-os bal oldali sarkáról bődületes erővel lőtte ki a bal alsó sarkot. 1–0.

37. p: A debreceni térfél közepén Magasföldi ügyesen pörgette ki a labdát a jobbösszekötő helyén kilépő Ciganhoz, aki betört a 16-oson belülre, majd a beadásra kimozduló Csernyánszki mellett okosan, laposan a hosszú sarokba helyezett. 1–1.

62. p: Rus lőtte balról, szabadrúgásból élesen a debreceni kapu előterébe a labdát, Radu hat méterről élesen a jobb alsó sarokra fejelte. Csernyánszki gyors vetődéssel kipiszkálta, ám a berobbanó Feczesin két lépésről a sarokba kotorta, a játékvezető azonban les címén érvénytelenítette a találatot.

75. p: Dombi ívelte át a labdát a túloldalra, Dzsudzsák az alapvonal közeléből visszafejelte, s az érkező Sándor Tamás öt méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1.

Miroslav Beránek: – Ebben az ünnepi hangulatban nagyon nehéz volt hoznunk ezt a mérkőzést, ám úgy érzem, második félidei játékunk alapján megérdemelten nyertünk.

Dario Bonetti: – Úgy gondolom, nem okoztunk csalódást a bajnokcsapat otthonában, szerintem ez a mérkőzés jól szolgálta fiatal játékosaink fejlődését, és azt is megmutatta: csapatunknak a jövőben nemcsak az ellenfeleknél, a játékvezetőknél is ki kell vívnia a tiszteletet.

William Amamoo, a soproniak remekül védő ghánai kapusa: – Remek hangulatú mérkőzést játszottunk a legjobb magyar csapattal, s amikor hallottam, hogy a meccs elején a védésem elismerést váltott ki a debreceni szurkolókból, az nagyon feldobott. Remekül éreztem magam a kapuban, élveztem a mérkőzést. Jól játszott a csapat, nem érdemeltünk vereséget!

Cristian Cigan, a soproni gólszerző: – A gólom előtt jó kiugratást kaptam Magasfölditől. A 16-oson belülre érve még nem voltam benne biztos, hogy lövést vagy beadást választok. A kapus kimozdult beadásra, ekkor döntöttem a lövés mellett, sikerült túljárnom az eszén.

Feczesin Róbert az érvénytelenített góljáról: – A kapus ütötte ki elém a labdát, nem lehetett les.

Marius Radu
megint a soproni védelem oszlopa volt: – Jól játszottunk, mégis kikaptunk. Nem érdemeltünk vereséget, helytálltunk a bajnokcsapat otthonában.

Botár László

Alonso nyert Monacóban

Majdnem nulla előzési kísérlettel hozta le a huszonkét pilóta a futamot. Alonso kvázi rajttól célig vezetett, a sorrend csak a kerékcseréknél változott. Hamilton tíz körrel a vége előtt letolta volna csapattársát, annyival gyorsabb volt, de megelégedett a második hellyel. Újra holtverseny a vb élén. Tovább olvasom