2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Balotelli balettozott, a mieink fociztak: Magyaro.-Olaszo. 2-0

Labdarúgás - A magyar U21-es válogatott hibátlan játékkal győzte le Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen Olaszország legjobbjait.

MAGYARORSZÁG - OLASZORSZÁG 2-0 (1-0)
U21-es EB-selejtező mérkőzés

Magyarország: Gulácsi - Lázár P., Korcsmár, Szabó J., Kádár - Gosztonyi (Varga R. 82.p.), Varga J., Elek Á., Koman - Németh K. (Lencse 21.p.), Simon A (Szakály 65-p.)

Szövetségi kapitány: Egervári Sándor

Olaszország: Mannone - De Silvestri, Brivio (Mustacchio 46.p.), Angella, Ogbonna - Schelotto (Barilla 69.p.), Poli, Marrone, Santon - Balotelli, Marilungo (Borini 46.p.)

Szövetségi kapitány: Pierluigi Casiraghi

Gólszerző: Németh K. (15.p.), Koman (88.p.)

Az első gól szerzője, Németh Krisztián egy fejes utáni földre érkezéskor megsérült. Mentővel kórházba szállították, az első hírek bokaszalag-szakadásról szóltak, a kórházban azonban dr. Szálasi László (a női kézilabdacsapat orvosa) már arról számolt be munkatársunknak, hogy boka szalagjai csupán megnyúltak, de nem szakadtak el. Némethnek egy hetet kell kihagynia.

Fotók: Krizsán Csaba

90. perc: Vége a mérkőzésnek. A magyar válogatott nagyszerű játékal Németh Krisztián és Koman Vladimir találataival 2-0-ra verte Olaszországot.

88. perc: Góóóól!!! Koman! Lázár jobb oldali beadása után Lencse készítette le lövésre a labdát Komannak. A csapatkapitány 8 méterről a bal alsóba lőtt.

85. perc: Gyönyörű magyar támadás végén Koman beadásáról Varga R. maradt le centikkel a kapu előtt.

82. perc: Csere nálunk. Gosztonyit Varga R. váltja.

81. perc: Egy jobb olali bedobást követően Koman forgatta be a védőjét. A visszagurított labdát Elek lőhette el 18 méterről. Kevéssel mellé.

77. perc: Elek rúgta fel Balotellit. Sárgát kapott.

72. perc: Elek 25 méterről bombázott kapura. Mannone mázlija az volt, hogy a labda középre érkezett.

69.perc: Cserélnek a vendégek is. Schelotto megy le, Barilla áll be.

67. perc:Koman bal oldalról érkező 17 méteres lapos lövését védi Mannone.

66. perc: Cserélünk. Simon A. helyére Szakály érkezik.

65. perc: Balotelli kapott sárgát.

63. perc: Eddig az olaszoké a második félidő. Balotelli lépett ki a védők közül. Egyedül vezethette rá a labdát Gulácsira. Egy laza mozdulattal el akarta pörgetni a labdát a kapus mellett, aki nem mozdult el a cselre, és védett.

61. perc: Megint Balotelli. Az utóbbi perceken a focira is szentel figyelmet. 17 méteres lövését ulácsi tolja ki egy szép vetődéssel.

60. perc: Balotelli, ha éppen nem sír, akkor helyzetbe kerül. Szerencsére 5 méterről nem talál be az üres kapuba. A jobb kapufát lőtte telibe.

55. perc: Balotellinek egy percig tartott amíg egy 30 méteres szabadrúgáshoz letette a labdát, óriási füttykoncert közepette. A lövést Gulácsi könnyedén védte.

50. perc: Labdát szerzünk az olasz térfélen. Elek 20 méterről bombáz a kapura. Mannone bravúrral üti ki a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Két csere az olaszoknál a félidőben. Marilunngot Borini, Briviót Mustacchio váltja.

A magyar válogatott bátor, pontos, kreatív játékkal vezet 1-0-ra Olaszország ellen. A mieink kis túlzással lefocizták ellenfelüket a pályáról az első 45 percben. Az utolsó másodpercek vendég ziccere azonban lehet figyelmeztetés is. Kellene még legalább egy gól.

45. perc: Poli tartott rá Varga lábára. Sárga lap. Egy óriási Gulácsi bavúr a félidő végére. Egy szögelt utáni fejest ütött ki a gólvonalról.

44. perc: Gyönyörű focit játszik a magyar válogatott. Néha a látványos dolgok is beleférnek. Újabb gól nincs, de közel járunk hozzá. Kádár passzát jól vette át Lencse. Ballal akart a bal alsóba tekerni, de lecsúszött a lövés.

36. perc: Az Inter sztárja Balotelli végig hisztizte a első félidőt. Fetreng és a bíróval vitatkozik. Azért oda kell figyelni rá. Kádár, és Szabó ezt meg is teszik.

33. perc: Koman és Simon kavarták meg a védőket a bal oldalon. A kényszerítőzés után Simonnak lett hosszú a passz.

31. perc: Máris jön a válasz, csak veszélyesebb változatban. Koman tizennyolcról tüzelt, a jobb kapufa mellé.

30. perc: Gyenge olasz próbálkozás. Huszonöt méterről Santon lőtt a labdafogó hálóba.

29. perc: Koman szöglete után a rövid oldalra jött a labda. Simon A. a védőket megelőzve csúsztatott fölé.

27. perc: Egy előrevágott labdával Lencse léphetett volna ki. De Silvestri egyszerűen felrúgta. Sárga lap.

21. perc: Sérülés miatt kényszerű csere a magyar válogatottnál. A gólszerző Németh Krisztián hagyja el a pályát, helre Lencse érkezik.

15. perc: Vezetünk!!! Németh Krisztián a gólszerző! Koman felívelése után rövid volt a felszabadítás. A labda Simonhoz került, aki a kapunak háttal állva, két védő között ugratta ki Némethet. Némó 10 méterről kapufás gólt lőtt a jobb alsóba. 1-0

13. perc: Koman ugratta ki a védők között Némethet, aki elől a kiinduló Manone mentett a kaputól 7 méterre.

10. perc: A magyar válogatott kezdett jobban. Többt birtokoljuk a labdát, és eljtunk az ellenfél kapujáig is. A hangulat fantasztikus. Az ETO park Nyugati  lelátója zsúfolásig megtelt nézőkkel, akik szünet nélkül bíztatják a csapatot.

5. perc: Németh cselezgetett a tizenhatoson belül, majd két védő szorításában elesett, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

2. perc: Koman bal oldali beadása után Simon emelte a kapu előterébe, s az Mannone az utolsó pillanatban ütötte ki a labdát a berobbanó Gosztonyi elől. A két játékos ütközése után az olaszok jöttek szabadrúgással.

1. perc: A vendégek kezdték a találkozót.

Egervári Sándor kihirdette a délutáni, Olaszország elleni (Győr, 16 óra, a mérkőzésre ingyenes a belépés) U21-es Eb-selejtezőn pályára lépő válogatottunk kezdőcsapatát. A védelem egyik alapembere, Pintér Ádám reggelre belázasodott, így ő nem játszhat az olaszok ellen, és kimarad a keretből is.

Együttesünk Gulácsi Péter – Lázár Pál, Korcsmár Zsolt, Szabó János, Kádár Tamás – Gosztonyi András, Varga József, Elek Ákos, Koman Vladimir – Németh Krisztián, Simon András összeállításban lép pályára.

A selejtezősorozat érdekessége, hogy az EB egyben kvalifikál is a 2012-es londoni olimpiára. Ötkarikás eseményen legutóbb 1996-ban vett részt magyar labdarúgó-válogatott és ennek tagja volt Herczeg Miklós is.

„Akkoriban nagy vita alakult ki, hogy melyik klubot és várost képviseltem az olimpián. Az ETO játékosa voltam, de az év tavaszán kölcsönadtak a Soproni LC-nek, nyáron pedig Újpestre igazoltam. Én győri olimpikonnak tartom magam" – emlékezik a labdarúgó.
Azt mondja, nagy élmény volt a sikersorozat, amelynek révén kijutottak az atlantai olimpiára. Dunai Antal kapitány szinte végig számított a játékára.

„A selejtezőcsoportban itthon legyőztük többek között az esélyesebbnek tartott törököket és ez olyan lendületet és önbizalmat adott a válogatottunknak, amely tulajdonképpen végig kitartott. A csoportmeccsek után legyőztük a skótokat is és meg sem álltunk az olimpiáig. Bár hazai viszonylatban mi egy szerencsésen jó korosztályt képviseltünk, Atlantában azért már érződött, hogy az ellenfeleink erőnlétben, gyorsaságban, technikai és taktikai képzettségben felülmúlnak bennünket."

Brazília 3–1-re, Nigéria 1–0-ra, Japán pedig 3–2-re győzte le a mieinket, utóbbi úgy, hogy a 90. percben még 2–1-re a magyar válogatott vezetett.
Ízelítőül néhány név az ellenfelek csapatából, többen csodás karriert futottak be: Dida, Aldair, Roberto Carlos, Juninho, Bebeto, Rivaldo, Ronaldinho (brazilok), Babayaro, West, Kanu, Amunike, Babangida, Okocha, Amokachi (nigériaiak).

„A jelenlegi válogatottunk talán az első olyan, amelyet kezdettől fogva tudatosan építettek fel és ennek meg is van az eredménye – folytatja Her- czeg Miklós. – Az egyiptomi korosztályos világbajnokságon elért bronzérem önmagáért beszél. Ez egy olyan társaság, amely nemcsak tehetséges, hanem csapategység is jellemzi, a játékosok tudnak egymásért is küzdeni. Szerintem méltán tartják őket számon a világ legjobbjai között, éppen ezért az olasz csapat ellen sem féltem őket. Talán kevesebben játszanak rendszeresen nívós klubcsapatban, mint a vendégeknél, de hazai pályán ennek ellenére esélyesek a győzelem kiharcolására."

Európa-bajnoki selejtezőn az olasz labdarúgás legnagyobb tehetségeivel méri össze erejét pénteken Győrben a magyar U21-es utánpótlás-válogatott.

A hazaiak keretében tizenhárom olyan játékos szerepel, aki helyet kapott az egyiptomi U20-as világbajnokságon bronzérmes csapatban.

Az U21-es Európa-bajnokság előcsatározásaiban 10 csoportban 53 csapat vesz részt, idén márciustól jövő őszig. Ezt követően a 10 csoportelső és a 4 legjobb második helyezett páros mérkőzéseken lép pályára a rájátszásban, s a házigazda dánok társaságában 7 továbbjutó szerepelhet 2011 nyarán az Európa-bajnokságon. A kontinensviadal 1–5. helyezettje képviseli majd Európát a 2012-es londoni olimpián.

A mieink jelenleg Wales mögött a második helyen állnak csoportjukban, a magyarokat Olaszország, Luxemburg és Bosznia-Hercegovina követi.
Kedden Gulácsi Péter és Németh Krisztián is csatlakozott a pénteki selejtezőmérkőzésre készülő kerethez.

A magyar szövetség honlapja szerint Egervári Sándor szövetségi edző úgy döntött, mivel valamennyi támadója egészséges, így nem kell hazatérnie Futács Márkónak, ugyanis a Werder Bremen támadója szerdán még meccset játszik klubcsapatában. Futácson kívül lesz még egy hiányzó, a győri Zámbó Bence belázasodott, fáj a torka, ezért ő elhagyta a telki edzőtábort.

Mivel a szintén győri Dudás Ádám ezúttal nem kapott behívót, Kiss Máté pedig túl fiatal ehhez a korosztályhoz, Rába-parti játékos nem lesz a válogatottban.

„Az elmúlt napokban értékes tapasztalatokat szereztem azokkal a játékosokkal kapcsolatban, akik itthon futballoznak és szóba kerülhettek a keret összeállításánál, s ezek alapján is döntöttem úgy, hogy elsősorban azoknak szavazok bizalmat, akiket a vb-felkészülés során, de természetesen elsősorban az egyiptomi siker alatt megismertem – kommentálta válogatását Egervári Sándor. – Rövid az idő, nincs lehetőség kísérletezésre, márpedig az olaszok elleni meccs döntő jelentőségű a jövőt illetően. Ugyanakkor hozzátenném, hogy bár most kimaradtak jelöltjeim közül, szó sincs arról, hogy a magyar labdarúgás hosszú távon lemondhatna olyan fiatal tehetségekről, mint például Vass Ádám vagy Filkor Attila."

A sikeres selejtező érdekében tegnap délelőtt a szakmai stáb tagjai Telkiben DVD-felvételek segítségével elemezték az ellenfél játékát.
Az olaszok elleni összecsapás pénteken 16 órakor kezdődik Győrben, az ETO Parkban.

Elmaradt edzés

Szerda délután megérkezett Győrbe, majd elfoglalta szálláshelyét az olasz együttes. A tervek szerint 17.30 órától nyilvános edzés várt volna az olasz válogatott tagjaira Gyirmóton. A játékosok helyett azonban csupán egyetlen stábtag érkezett meg a pályára, aki a többnapos esőzés miatt felázott talaj rövid vizsgálata után kijelentette: az edzés elmarad.

Az így pihenőnaphoz jutott olasz válogatott keretében korábban két változás is történt. Az egyaránt sérülés miatt kieső Alberto Paloschi (Parma) és Giuseppe Bellusci (Catania) helyére a Manchester Unitedet erősítő Federico Machedát és a Cremonesében játszó Michele Cremonesit hívta be Pierlugi Casiraghi szövetségi edző. A magyar utánpótlás-válogatott csapatkapitánya, Koman Vladimir több ismerőssel is összefuthat a pályán, hiszen a Sampdoriából négy, míg a Bariból egy játékos kapott meghívót az olasz válogatottba. Koman a Sampdoria igazolt játékosa, de jelenleg kölcsönben a Bari csapatában futballozik.
Az olaszok keretében igazi nagyágyúk is helyet kaptak. Pénteken pályára léphet az Internazionale két meghatározó játékosa, Mario Balotelli és Davide Santon. Balotelli a közelmúltban azzal került az olasz lapok címoldalára, hogy klubedzője, José Mourinho élesen bírálta az AS Roma ellen nyújtott teljesítményét. A felnőttválogatott szövetségi kapitánya, Marcello Lippi azonban védelmébe vette a játékost, mondván, ő mindig nagyon fontos szereplővé válik, amikor pályára lép. Balotelli és a Manchester Unitedben áprilisban góllal bemutatkozó Macheda alkothatja a vendégek csatársorát.

A győri mérkőzésen debütálhat a válogatottban Vito Mannone, aki az idei szezonban öt bajnoki és három Bajnokok Ligája-mérkőzésen őrizte az Arsenal kapuját. Az olaszok keretében még egy légiós, a Chelsea csapatában pallérozódó Fabio Borini található. A csatár már bemutatkozhatott a felnőttek között. A csapat többi tagja odahaza futballozik.