2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Balogh Bubu brillírozott

GySEV-Orsi–BKSK 73–54 (20–15, 19–16, 19–6, 15–17) Sopron, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés a 3. helyért, 700 néző. V.: Hartyáni, Bognár.

GySEV: BEVILAQUA 2, Bogojevic 12, BALOGH J. 28/6, Seres 16/3, Zakaluzsnaja 9. Cs.: Török 4, Lichnerova 2, Dénes. Edző: Natalia Hejková.
Diósgyőr: Hadzovic 6, Szemerédi 15/9, Brosovszki 3, Gai-

ther 9, BURSE 13. Cs.: Csávás 4, Slimák 4, Balogh G. Edző: Milan Vukicevic.
A találkozó előtt Bodrogváry Iván, a szövetség főtitkára átadta az alapszakasz legjobb lepattanózójának járó serleget a soproniak orosz centerének, Zakaluzsnajának. A legeredményesebb és legértékesebb játékosnak járó díjat pedig a betegségét külföldön kezeltető Alessandra nevében Hollós Anna technikai vezető vette át. Szenzációsan kezdte Balogh Judit a mérkőzést, 4 perc alatt 7 pontot szórt a vendégek kosarába. A második szakasz elején újra megugrott a GySEV Baloghnak, valamint Seresnek köszönhetően.
A második félidő elején valósággal állva hagyta ellenfelét a lendületesen kezdő GySEV, amely így 12–0-ás rohammal nyitott. Ennek két vezéralakja Balogh és Bogojevic voltak, miközben védekezésben Bevilaqua végzett óriási mezőnymunkát. Végül 19 pontos hazai győzelem született egy eléggé hullámzó színvonalú mérkőzésen.
Natalia Hejková: – Nem vagyok elégedett a látottakkal a 19 pontos különbség ellenére sem, de remélem, elég lesz az előny a visszavágóra:
Milan Vukicevic: – Ezzel a felfogással, ahogy most játszottunk, nem lehet mérkőzést nyerni.