2018. 09. 21. péntek - Máté, Mirella 13°C | 27°C Még több cikk.

Bajzát Péter hozott lendületet a Győri ETO játékába

Zsinórban harmadik bajnoki győzelmét könyvelhette el szombaton a Győri ETO FC. Pedig a REAC elleni kilencven perc első félidejében sokan nem fogadtak volna az újabb sikerre, ugyanis Bogdanovicék felejthető első játékrészt produkáltak.
Szünet után beállt az edzéseket kihagyó Bajzát Péter, aki révén felélénkült a zöld-fehérek támadójátéka. A csatár révén meg is szerezte a vezetést a hazai együttes, s hiába egyenlített a REAC, a hajrában újabb gólt lőtt az ETO FC.

A 90 perc krónikája
45. p:
Bogdanovic tizenhét méterről középre lőtt kapura, az eléje vetődő Horváth G. ugyan kézzel beleért a labdába, ám Bognár játékvezető továbbot intett.
57. p: Völgyi indította Bajzátot, aki a 16-os jobb sarkáról váratlanul kapura lőtt, Farkas szögletre ütötte a labdát.
62. p: Bajzát erőszakosan verekedte át magát Kapcsoson, majd tizennégy méterről Farkas mellett a bal alsó sarokba helyezett. 1–0.
76. p: Madar bal oldali szögletét követően a kimozduló Sztevanovic mellett Kapcsos hátáról pattant a labda a győri kapuba. 1–1.
84. p: Megint Kapcsos hibázott, utána Bogdanovic csapott le a labdára, majd jobb oldalról, 11 méterről hatalmas gólt lőtt a léc alá. 2–1.
87. p: Völgyi jobb oldali szöglete után Bajzát pár lépésről fejelt kapura, a labda megpattant a gólvonal előtt álló Horváthon és a kapufáról a mezőnybe vágódott.
89. p: Varga Z. került helyzetbe, pörgetése azonban elkerülte a győri kaput.

Egervári Sándor: – Egy jól játszó ellenfelet sikerült végül legyőznünk. Valóban két ellentétes félidőt láthattunk, s számítottam rá, hogy Bajzát beállításával jobb lesz a támadójátékunk. Sajnos sérülése miatt több gyakorlást is ki kellett hagynia, ezért nem játszhatott kilencven percen keresztül. Azt még el kell mondanom, az egyenlítés után a csapat újból a győzelem megszerzésére játszott, ezért külön dicséret illeti meg. A győzelemmel elégedett vagyok, a játékkal természetesen nem. Van még mit javítani a középpályán és a helyzetek kihasználásában. Lőttünk viszont két szép gólt, ami azt mutatja, megvan a gólveszély a csapat játékában.

Igor Bogdanovic: – Ilyen a futball. Hiába volt több helyzete az első félidőben a REAC-nak, mi győztünk. És épp ez a lényeg, sikerült célunkat teljesíteni, itthon tartani a három pontot.

Bajzát Péter: – Meccs közben nem éreztem a sérülésemet, a lefújás után azonban már igen. Az első félidőben még nem vette fel a csapat a ritmust, a folytatásban már voltak lehetőségeink és ezekből kettőt sikerült is kihasználnunk.

Pákolicz Dávid: – Nem emlékszem, kivel ütköztem, nagy fájdalmat éreztem a térdemben. Ápolás után megpróbálkoztam a játékkal, de láttam, hogy nem fog menni. A hét eleji vizsgálatok után tudok többet mondani a sérülésemről.

Szeitz Tibor

Győri ETO: Következik a harmadik siker?

Labdarúgás - Két győztes bajnoki találkozó után szombaton a REAC csapatát fogadja a Győri ETO FC.… Tovább olvasom