2018. 08. 17. péntek - Jácint 17°C | 28°C Még több cikk.

Bajzát góllövő cipője sem segített Angyalföldön

Látszott: az ETO jobb csapat, jobb erőkből áll, bár ezen a mérkőzésen mégis a hazaiak nyertek.

3. p: Egy győri szabadrúgást követően Mátyus 14 m-ről kapásból perdített éppen csak a kapu fölé.
19. p: A vendégötösnél Kovács Z. mentett szögletre Skita elől.
26. p: Majoros két győri játékost is becsapott, majd balról középre adott, ahol Ködöböcz közeli lövését Sztevanovic lábbal védte, ám a kipattanó labdát Kincses a kapuba vágta. 1–0.
44. p: Virág adott középre a balszélről, Bajzát nem találta el a labdát, Tokody pedig a kapu fölé lőtt.
45. p: Skita lövése Sztevanovicról Tóth A. elé pattant, aki közelről, csúnyán keresztbelőtte a labdát.
48. p: Tóth P. szerelt még a győri térfélen, majd Bank remekül ugratta ki Bajzátot, aki először a kifutó Némethbe lőtt, majd  a kipattanó labdát ballal az üres kapu jobb oldalába továbbította. 1–1.
60. p: Majoros, Ködöböcz és Németh N. passzolgatott a győri tizenhatos előtt. Utóbbi aztán nem túl erősen, 18 m-ről, laposan a kapu jobb oldalába lőtt. 2–1.
65. p: Tokody ívelt a bal oldalról középre, a 16-oson belülre egy szabadrúgást, Bajzát fejjel beleért a labdába, ami a kapu bal oldalában kötött ki. 2–2.
81. p: Németh N. a bal oldalról, 15 méterről a bal oldali kapufát találta el.
93. p: Müller a győri 16-oson belül túl látványosan ért hozzá a fejelni készülő Kisshez, a játékvezető ezért kissé szigorúan büntetőt ítélt. Németh N. tizenegyesét hárította Sztevanovic, azonban a kipattanó labdát Németh már a hálóba pofozta. 3–2.

Mészöly Géza, a Vasas mestere alaposan felkészült a győriek taktikájából. Nyilván látta az ETO mérkőzéseiről készült felvételeket, és könnyűszerrel megállapította, hogy az utóbbi időben a győri bal oldal a legveszélyesebb. Ezért aztán Kincses Péterrel és Balog Zsolttal „lezáratta" a bal oldalt. A taktika bevált, igaz, a félidő elején mégis a győrieknek volt helyzete, éppen Virág egyik elfutása révén. Ám nem sokáig tartott a győri fölény, a Vasas előbb átvette az irányítást, majd a félidő derekán a vezetést is megszerezte, mégpedig úgy, hogy a gól előtt Majoros Árpád szinte „bolondot csinált" az ETO jobb oldalából. Előbb Granátot csapta be egy csellel, majd ugyanezt tette Müller Zsolttal szemben is, már tapsolt is a Vasas-tábor. Az első félidőben tehát a Vasas volt jobb, jellemző erre az időszakra, hogy Németh Gábornak, a hazaiak kapusának nem volt védenivalója. Aztán a folytatásban már lett volna, ám Bajzát Péter ellen tehetetlen volt. A győri gólvágó a rá jellemző erőszakos módon egyenlített, aztán megtette ezt még egyszer, mert hiszen a 60. percben ismét a hazaiak szereztek vezetést, s ezt egyenlítette ki 6 perccel később Bajzát. A mérkőzés hajrájára az egyébként amúgy nem túl nagy iramtól teljesen elkészült erejével a Vasas. Látszott: az ETO jobb csapat, jobb erőkből áll, bár mégis a hazaiak nyertek. Mégpedig Müller Zsolt súlyos hibája miatt. Hiába egyenlített tehát kétszer is az ETO, hiába tett meg mindent az újabb pontszerzésért, egy egyéni hiba megpecsételte a győriek sorsát.

Összességében egy lelkes, de elfáradó Vasas végül is megérdemelten nyert a mezőnyben egyébként egyenrangú, ám kevés gólhelyzetet kidolgozó ETO ellen.