2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Bajnokok Ligája: szenzáció a B-csoportban

Az FC Basel döntetlent ért el a Liverpool ellen, s ezzel az angol sztárcsapat kiesett a Bajnokok Ligájából. A svájci együttes a szünetben még 3-0-ra vezetett.
Az Arsenal és a Borussia Dortmund már korábban kiharcolta a 16 közé jutást, az UEFA Kupa-részvételt jelentő 3. helyet az Auxerre szerezte meg, miután legyőzte a Dortmundot.

FC Basel-Liverpool 3-3 (3-0)
g: Rossi (2.), Gimenez (22.), Atouba (29.), illetve Murphy (60.), Smicer (63.), Owen (85.)

1. FC Valencia 16 pont
2. Basel 9
3. Liverpool 8
4. Szpartak Moszkva 0

A már korábban továbbjutott címvédő Real Madrid mellett az AS Roma biztosította helyét a 16 között a labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjából, miután az olaszok otthon döntetlent játszottak az AEK Athénnal.

A D-csoportban az Ajax elleni idegenbeli sikerrel az Internazionale végzett az élen, a holland csapat a vereséggel is második lett, mert a Lyon csak 1-1-et ért el a Rosenborg pályáján.

C-csoport:
Genk-Real Madrid 1-1 (0-1)
gól: Sonck (86.), illetve, Tote (21.)

AS Roma-AEK Athén 1-1 (1-0)
gól: Delvecchio (40.), illetve Centeno (90.)

1. Real Madrid 9 pont
2. AS Roma 9
3. AEK Athén 6
4. Genk 4

D-csoport:
Rosenborg Trondheim-Olympique Lyon 1-1 (0-0)
gól: Brattbakk (68.), illetve Govou (84.)

Ajax Amsterdam-Internazionale 1-2 (0-0)
gól: van der Vaart (90.) illetve, Crespo (50., 52.)

1. Internazionale 11 pont
2. Ajax 8
3. Lyon 8
4. Rosenborg 4

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött: Ajax-Lyon 2-1 Lyon-Ajax 0-2

A csoportok első két helyezettje jutott a 16 közé, a harmadikok az UEFA Kupában folytathatják.

(MTI)

A végzett munka gyümölcse

Újabb bravúrt hajtott végre a Győri Tento-ETO, hiszen a férfi kézilabda-bajnokság hétvégi… Tovább olvasom