Bajnokok Ligája: francia bánat, győri öröm - Metz-Audi ETO 24-33

Az Audi ETO már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést.
Metz-Audi ETO 24-33 (7-17)
Bajnokok Ligája 3. csoportmeccs, 2011.10.30 17:00

A C csoport másik mérkőzésén:

Randers HK (dán)–Hypo NÖ (osztrák) 38–32 (18–15)
Esélye sem volt a Metznek arra, hogy a második félidőben ledolgozza 10 gólos hátrányát. Az ETO magabiztosan tartotta 9-10 gólos előnyét, annak ellenére, hogy a második játékrészben már kiegyenlítettebb volt a játék.

30. perc: eladott labda: 24-32. Aztán újabb eladott labda, de kimarad a ziccer. 15 másodperccel a vége előtt Kurucz a gólszerző: 24-33 - ez a vége

29. perc: 1.15-el a vége előtt Konkoly Csaba időt kért.

28. perc: Ringayen. 23-32

27. perc: Görbicz a bals szélről ismét a hosszú alsót választotta: 22-32

26. perc: Amorim ismét: 21-31. Radicevicet küldték 2 percre. Pineau nem hibázta el a hetest Pásztorral szemben. 22-31

25. perc: ismét metzi hetes: Pineau belőtte. 21-30

23. perc: Orbán talált be. 20-30

22. perc: francia hetes. Pásztor Bettina a kapuban, de nem tudott hárítani. 20-29

21. perc: Lökét küldték ki két percre. Ognjenovic ismét becsapta Lundét a jobb szélről. 19-29

20. perc: Löke fejezte be a gyorsindítást. 18-29

19. perc: Broch lőtt. 18-28

18. perc: Görbicz Anita ezúttal balátlövőből lőtt egy szép gólt. 16-28. Andryushina találata is szépségdíjas. 17-28

17. perc: Mendy lő egyet, aztán Löke válaszol, egy paradés Görbicz bejátszás után. 16-27

16. perc: ismét egy gyors ETO támadás, Lekic a befejező ember: 15-26

15. perc: Hornyák lopott labdát, Lökét ziccerben lökték fel. Görbicz ismét kapufára lőtt.

13. perc: francia időkérés. Andryushina beállóból 15-24. A válasz Orbántól érkezik. 15-25

12. perc: Löke góljával ismét 10 a különbség. 14-24

11. perc: Orbán lőtt bal átlövőből, de jött a gyors válasz. 14-23

10. perc: Luciano a szélről: 13-21. Görbicz nagyszerű labdát adott Lökének: 13-22

9. perc: Amorim betörés végén átejtette a francia kapust. 12-21. Kovacsics Anikót küldték ki két percre.

8. perc: Ognjenovic jobb kézzel jobb szélről. 12-20

7. perc: Löke lövését védte a kapus, a hetest Görbicz kapufára lötte.

7. perc: mindkét kapus nagyot védett. Aztán a rohanás végén Kamto eredményes: 11-20

4. perc: Hornyák harcolt ki hetest. Görbicz ezt is bevágta. 10-20

3. perc: Kamtó beállóból. 10-19

3. perc: egy gól itt, egy ott: 9-19

2. perc: Ringayen bal szélről.  8-18

1. perc: a második félidőt az Audi ETO kedte. Négy-kettes védekezéssel kezd a Metz, de ez sem zavarja Hornyákot. 7-18

Katrine Lunde Haraldsen ziccereket, hétmétereseket fogott, támadásban pedig gyors és eredményes az ETO. Megérdemelt a tíz gólos előny az első félidő végén.

30 perc: Orbán Adrienn a szélről: 7-17. Lunde még védett egyet.

29. perc: újabb francia hetes. Pineau belőtte. 7-16

28. perc: hetesből se tudnak gólt lőni. Lunde Haraldsen nagyot védett ismét.

27. perc: Konkoly Csaba időt kért. Ana Gros is a pályán. Azonnal gólt is szerez. Tíz közte: 6-16

26. perc: Andryushina lövése gyenge. Görbicz pedig ezúttal a hosszú felsőt lőtte ki. 6-15. Lekicet küldték ki 2 percre.

25. perc: Lunde Haraldsen védett. Orbán a jobbszélső.

24. perc: Pineau lövésének köze nem volt a kapuhoz. Görbicz Anita viszont bal szélről kilőtte a hosszú alsót. 6-14

23. perc: Andryushina volt durva, két percet kapott. Görbicz belőtte a hetest: 6-13

21. perc: Prudhomme lövése is gyenge. Lunde Haraldsen ismét véd, és indítja Lökét, aki Amorimhoz játszott: 6-12

21. perc: Löke harcolt ki büntetőt. Görbicz belőtte: 6-11

20. perc: Radicevicet nagyon becsapták, de végül a kapufa segített Lundén.

19. perc: Amorim visszajött, és azonnal egy átlövég gólt szerzett: 6-10

17. perc: Amorim helyén játszik Kovacsics. Egy szép támadás végén 3-ra feljön a Metz. 6-9

17. perc: Kovacsics Anikó lőtte a kilencedik gólt. A franciák hamar válaszoltak: 5-9.

16. perc: újabb rossz francia lövés. Messze a kapu mellé.

15. perc: Lekic lőtt középről: 4-8

14. perc: Lunde Haraldsen két védése.

12. perc: Pineau lövését fogta Lunde Haraldsen. Lekic pedig középről: 4-6. A másik oldalon Kamto mellé lő. Radicevic nem hibzza el: 4-7. Francia időkérés a 13. percben.

11. perc: Görbicz Anita bal szélről: 4-5

10. perc: Andryushina beállóból egyenlít. 4-4

8. perc: újabb Lunde Haraldsen védés. Radicevic lövése kapufára ment. Kamto beállóból: 3-4. Labdavesztés után ismét Lunde Haraldsen véd.

7. perc: Hornyák betörésből 2-4

6. perc: Amorim góljára Mendy válaszolt 2-3

3. perc: Lunde Haraldsen védése után Radicevic lőtt gólt. 1-2. Hornyák rántotta le Kamtót, sárgát kapott, a franciák hetest. Lunde kivédte.

2. perc: Löke bal kézzel lőtt gólt. 1-1

1. perc: a mérkőzést a Metz kezdte. Az ETO kapujában Lunde Haraldsen véd. Lekic, Amorim, Hornyák. Görbicz, Löke, Radicevic. Amorim eladott labdájából 1-0-ra vezet a Metz.

Sárga-kékben a hazai csapat, amely hibátlan a francia bajnokságban. Az ETO-ból hiányzik Pálinger, helyette Pásztor Bettina a másik kapus. Szintén hiányzik a csapatból Vérten Orsolya.

A franciákat Görbiczék a Magvassyban 28-23-ra legyőzték, de nem volt könnyű mérkőzés. A vasárnapi találkozó sem ígérkezik sétagaloppnak.

• 9. umberto 2011. október 31. 18:50
    „Mondjuk abban én sem vagyok biztos, hogy a légiósok értették, hogy mit akart a vége előtti időkérésnél Konkoly:

"one, two, three, four and pass" - azt akarta mondani, hogy játsszanak a lányok kicsit hosszabban, türelmesebben...

Az mindenképpen dicséretes, hogy a gyengébb csoportkezdés után idegenben át tudtunk gázolni a jó erőből álló Metz csapatán. Csak aztán a Hypo nehogy ellenünk támadjon fel...

Hajrá Győr!”
  • 8. maraton 2011. október 31. 09:59
    „Valamikirálynevű: Konkoly Csaba az edző, te meg nem vagy elég messze, mert eléred a honlapot. A Holdról már nem...”
  • 7. pongibongi 2011. október 30. 22:14
    „szép volt lányok! Hajrá ETO!!!”
  • 6. CsabaKiraly 2011. október 30. 21:18
    „En az interneten neztem az EHF honlapjan az egesz meccset. tisztan bejott pedig nagyon messze vagyok.”
  • 5. CsabaKiraly 2011. október 30. 21:11
    „Mar csak azt a barlanglako edzot kene meneszteni. Halalra szegyelem magam minden egyes alkalommal latom. Ilyen sotet alak ne reprezentaljon minket a vilagban. A nevere sem emlekszem mert nem vagok hajlando emlekezni ra, Biztos tudjatok kirol van szo.”
  • 4. Rinpócse 2011. október 30. 19:59
    „Remélem aki Anitát szidta,most igen csöndben van.”
  • 3. audieto54 2011. október 30. 19:27