2017. 07. 28. péntek - Szabolcs 16°C | 26°C Még több cikk.

Bajnokok Ligája: a Bayern München kiütötte a Barcelonát

A Bayern München nagyszerű játékkal sima, 4-0-ás győzelmet aratott az FC Barcelona ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.
Bayern München (német)-FC Barcelona (spanyol) 4-0 (1-0)
Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés, München. Vezette: Kassai Viktor, asszisztensek: Kispál Róbert, Erős Gábor.
Bayern München: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Schweinsteiger, Martinez - Müller (Pizarro 83.), Ribery (Shaqiri 89.), Robben - Gomez (Gustavo 71.).
Barcelona: Valdes - Daniel Alves, Pique, Bartra, Alba - Xavi, Pedro (Villa 83), Iniesta - Alexis Sanchez, Messi, Pedro.
gólszerző: Müller (25., 82.), Gomez (49.), Robben (73.).
sárga lap: Gomez (37.), Martinez (46.), illetve Bartra (39.), Sanchez (87.), Alba (89.), Iniesta (92.).

A német bajnokságot már hetekkel ezelőtt megnyerő Bayern kezdte jobban a Kassai Viktor által vezetett meccset, melynek már az első percében Robben hagyott ki óriási helyzetet. A katalánok ezt követően megpróbálták szokásos, labdatartásra és sok passzra épülő játékukkal megbontani a münchenieket, ám az óriási elánnal és nagyon szervezetten futballozó német csapatot nem tudták zavarba hozni. A középpályán remekül szűrő németek ugyanakkor labdaszerzéseik után gyorsan lendültek támadásba, s többször okoztak veszélyt a vendégek kapuja előtt, s félidő derekán pedig Müller fejesével a vezetést is megszerezték.

A kapott gól után sem lett hatásosabb a Barca futballja. A sérüléséből felépült Messi ritkán ért labdába, megindulni pedig egyáltalán nem tudott, de társai is csak "szenvedtek".

BL elődöntő: Bayern München-FC Barcelona

A fordulást követően szinte rögtön növelte előnyét a Bayern, igaz, Gomez lesgyanús szituációból passzolt a kapuba. Az újabb kapott gól után megzavarodott a spanyol csapat, a Bayern pedig elképesztő tempót diktálva többször közel került a harmadik találathoz is az első negyedórában. Ezt követően a vendégek mindent megpróbáltak, helyzetbe azonban csak pontrúgások után tudtak kerülniük, míg a müncheniek továbbra is elképesztő lendülettel játszottak. A hazai kontratámadások szinte minden alkalommal góllal kecsegtettek, s előbb a 73., majd a 82. percben is találattal zárultak, így a Bayern München tulajdonképpen szinte formalitássá tette a jövő szerdai barcelonai visszavágót.

• 11. oxana 2013. április 25. 16:21
    „10. Beretta84

Viccböl mondom, bár ne másoltam volna be. Már nem bírom hallgatni, unokám már fújja kívülröl, azt hallom állandóan, úton, útfélen. Ennek ellenére, még egyszer köszi.”
  • 10. Beretta84 2013. április 24. 21:45
    „8. oxana 2013.04.24. 17:54 Igazán nincs mit :)”
  • 9. Santos 2013. április 24. 18:04
    „Kassai játékvezetö is bemutatkozótt,arrol beszél a világ.”
  • 8. oxana 2013. április 24. 17:54
    „7. Beretta84 Köszönöm!”
  • 7. Beretta84 2013. április 24. 17:03
    „6. oxana 2013.04.24. 16:19 Köszönöm az egyet értést, szurkolj bátran az unokáddal, én is Bayern : Dortmund döntőt szeretnék látni . Játszd le az unokádnak biztos örül neki www.youtube.com/watch?v=14sDBJGyNLE másold be a google -be”
  • 6. oxana 2013. április 24. 16:19
    „5. Beretta84

Csak az unokám miatt drukkolok a bajoroknak, mert nagyon oda van értük, különben nem az én csapatom. De be kell vallanom, az idén megnyerhetnek három kupát is.(Egyet már nyertek idö elött). A szabályokat ismerem. Ekkora elönyt nem nagyon hiszem, hogy kiadnak a kezükböl. Német-német döntöt jósolok, nagy merészen.”
  • 5. Beretta84 2013. április 24. 15:55
    „4. oxana 2013.04.24. 15:35 Oké várjuk, de akkor se rúg a Barca 5 gólt a Bayernek. és, ha ők rúgnak 1, 2, esetleg 3 gólt azt a Barca se tudja felül múlni mert az idegenben rúgott gólok duplán számítanak, ezt gondolom te is tudod. Nem szégyen a jobb csapattól kikapni , csak kellemetlen.......”
  • 4. oxana 2013. április 24. 15:35
    „3. Lacika62 Várjuk meg a szerdát.”
  • 3. Lacika62 2013. április 24. 09:21
    „2. oxana 2013.04.24. 08:46 Te meg miről hadoválsz itt össze vissza ?? Arról beszélj, hogy a Kassai miért nem adta meg a jogos 11-eseket??? Mert akkor valószínű még csúfosabb lett volna a Barca veresége.... Sanchez megmozdulása pedig piros lap, látod itt volt engedékeny a Barcával szemben. http://www.youtube.com/watch?v=JK_bRU_FrHI www.youtube.com/watch?v=14sDBJGyNLE Szerdán ismét meg mutatják, hogyan kell focizni...... Messi megint messze lesz focitól.....”
  • 2. oxana 2013. április 24. 08:46
    „1.1120

Be kell ismerni, a bajorokat az idén senki nem tudja megállítani. De tegnap 12 német játékos volt a pályán, Kassai többször is nagyon engedékeny volt a bajorokkal szemben. Most legalább egy ideig elterelödik a figyelem Hoeneß adócsalásáról. Amit teljesen elítélek. Nem volt rá szüksége, de akinek sok van, még többet akar. Szégyenletes.”
  • 1. 1120 2013. április 23. 23:54