2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 21°C | 31°C Még több cikk.

Bajnoki rajt a serdülő vízilabda bajnokságban

Szombaton a vízilabdás fiúk is megkezdték a bajnoki pontok vadászatát.

A Dunántúli Serdülő Bajnokságban két csoportban kezdődtek meg az alapszakasz küzdelmei. A Győrben rendezett első fordulón a Győri Vízisport Egyesület fiataljai először a Sopronnal mérkőztek.

Kissé megilletődötten kezdtek a hazaiak, az ellenfél volt, hogy 4 góllal is vezetett. A harmadik negyedtől fokozatosan dolgozták le a hátrányt a fiúk és a végén igazságosnak mondható, 10 – 10 –es döntetlen eredmény született. A győri fiúknak ez a második bajnoki szezonja, a tavalyi évben ritkán tudtak ilyen szoros eredményt elérni.

A második mérkőzésen a Magyar Bajnoki rendszerben is induló AS WIEN csapata volt az ellenfél. A Bécsiek az előző mérkőzésükön 16:10-re verték a nagyobb hagyományokkal rendelkező Pápát, így bizakodva néztek e mérkőzés elé.

A GyVSE kezdett jobban, az elején hamar 3:0 lett az eredmény. A továbbiakban is remekül játszott a csapat a Bécsiek szinte csak emberelőnyből tudtak gólt szerezni. A kapuban Fehér Kristóf igazán remek teljesítményt nyújtott, két büntetőt is hárított. Nagyon szoros, küzdelmes, színvonalas csata alakult ki, egymás után estek a gólok.

A végére, óriási küzdelemben, fej-fej mellett haladva 9:9 lett az eredmény.
Dicséret illeti az egész csapatot, küzdöttek egymásért és a tisztes helytállásért, kicsit nagyobb koncentrációval a győzelmet is megszerezhették volna.

„Két remek meccset hoztunk össze, a Sopron tavaly még lényegesen előrébb járt nálunk, az elején nagyon tiszteltük Őket. A végére sikerült döntetlenre hoznunk a meccset. A második, a Bécs elleni meccs már más volt. Velük augusztusban a Lipóti edzőtáborban játszottunk és fölényesen legyőztek minket.

Most fűtötte a visszavágási vágy a fiúkat. Nagyon elszántan, taktikusan játszottak az egész mérkőzés alatt. A győzelmet mi szalasztottuk el, hiszen a végén egy támadó idő volt hátra, mi támadtunk, de sajnos egy rossz átadásból elveszítettük a labdát. Nem akarom a bírókat bírálni, de nem igazán éreztem, hogy most a régi, vagy az új szabályok szerint fújják a meccset.

Tévedtek mindkét oldalra. Remélem nem zavarja össze a fiúkat az edzésen gyakoroltak és a néha most tapasztaltak. Gratulálok a srácoknak, bizakodva nézünk a következő fordulók elé" – mondta Lajtai Andor a fiúk edzője.

A negyedik mérkőzésen a Pápa 14:13-ra legyőzte a Sopront.

A csoport állása:

1. AS WIEN 3 pont, 2. GyVSE 2 pont (jobb gólkülönbséggel), 3. Pápa 2 pont, 4. Sopron 1 pont

A következő forduló Sopronban, december 14-én lesz.

A 91. percben lopott pontot a Vallecano

Az utolsó előtti helyen álló Rayo Vallecano a 91. percben szerzett góllal mentette döntetlenre a… Tovább olvasom