2017. 04. 29. szombat - Péter 4°C | 13°C Még több cikk.

Bajnoki fináléban az ETO: Vác-Audi ETO 20-30 - videó

A bajnoki döntőben a Fradi lesz az ellenfél. A döntő menetrendje itt.

Váci NKSE-Győri Audi ETO KC 20-30 (8-16)
NB I. Rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés, 2013. április 16. (kedd) 18:00; Vác, Városi Sportcsarnok

A címvédő Audi ETO magabiztosan nyert a Vác otthonában, így bekerült a női kézilabda NB I döntőjébe, ahol a Ferencvárossal találkozik.

A párharcot 2-0-ás összesítéssel a Győr nyerte. Az FTC-Rail Cargo Hungaria hétfőn felajánlotta, hogy a Bajnokok Ligája fináléjába jutott Győr határozza meg az NB I döntőjének időpontjait és a helyszínek sorrendjét.

A Ferencváros az Érd szombati legyőzésével került az NB I döntőjébe.

Videó: Oxygen

A bajnoki döntő menetrendje a szövetség tájékoztatása szerint:

1. mérkőzés: Győri Audi ETO-FTC Rail Cargo Hungaria, szombat 16.30 óra

2. mérkőzés: FTC Rail Cargo Hungaria-Győri Audi ETO, április 24., szerda 19.00 óra

3. mérkőzés (ha szükséges): Győri Audi ETO-FTC Rail Cargo Hungaria, április 27., szombat 12:50 óra

BL

A BL-finálé első felvonásának időpontja május 4. vagy 5., a visszavágót pedig május 11-én vagy 12-én rendezik. A Győr a norvég Larvikkal találkozik, és az első felvonást Larvikban rendezik.

Előzmények

A papírforma egyértelműen a győriek sikere mellett szól, az első meccsen is simán győzött a BL-döntőre is készülő zöld-fehér gárda (39–16). A döntőben már ott van a Ferencváros, mely két győzelemmel abszolválta az Érd elleni párharcot (31–23 és 34–29).

Az FTC csapata egyébként sportszerűen felajánlotta, hogy a győriek határozzák meg a magyar NB I döntőjének időpontjait és a helyszínek sorrendjét.

Bár a kiírás értelmében az alapszakaszgyőztes játszaná az első meccsét hazai környezetben, így most esély kínálkozott volna arra, hogy a második és az esetleges harmadik meccs legyen Győrben, így saját közönsége előtt ünnepelhetné tizedik (sorrendben hatodik) bajnoki aranyát a csapat. A klub ugyanakkor jelezte: Ambros Martín edző nem szeretné, ha a fővárosban lenne az első mérkőzés, amelynek időpontja várhatóan vasárnap lesz. A második felvonást jövő szerdára, az esetleges harmadikat pedig a jövő hétvégére tervezik.

Még többet az előzményekről >>

Lionel Messi felépült, játszhat a Bayern ellen

Az FC Barcelona négyszeres aranylabdás támadója a hónap elején, a Paris Saint-Germain elleni… Tovább olvasom