2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Bajnoki döntőben a Postás

Soproni Postás–Diósgyőr 73–44 (22–17, 14–8, 18–12, 19–7) Sopron, NB I-es női kosárlabda-elődöntő, harmadik mérkőzés, 800 néző. V.: Faidt, Király.
Postás: Englert 8/6, CSÁKÁNY 3, EÖRDÖGH 19/6, AMBRUS 13, PAPP 13. Cs.: Fodor 3/3, BARNES 8, Russai 4, Takács, Farkas 2. Edző: Meszlényi Róbert.
Diósgyőr: Hadzovic 5/3, Szemerédi 8, Brosovszky 2, Gaither 6, Burse 10. Cs.: CSÁVÁS 12, Balogh G., Szlimák 1, Koncz, Bukovszki. Edző: Milen Vukicevic.

Az elődöntő a méltatlanul gyér nézőszámhoz képest kiváló hangulatban indult: Eördögh kilenc másodperc elteltével egy kosár plusz büntetős akcióval vezetést szerzett. Egy gyakorlatilag tökéletesen kivédekezett vendégakció után Ambrus forgatta be védőjét és volt eredményes, majd Papp emelt be egy duplát egy alapvonali bedobást követően. Bő egy perc elteltével 7–0-ra vezetett a Postás, ezt követően talált be közelről Gaither. Csávás becserélésével stabilabb lett a Diósgyőr védekezése, négy pontjával felhozta együttesét, amely Hadzovic hármasával egyenlített. Papp pedig ismét hibátlanul célzott. Eördögh is ezt tette, ráadásul a triplavonalon túlról. Az újabb 7–0-ás rohamot követően az első negyed elődöntőhöz méltó, magas színvonalú játékkal és hazai vezetéssel zárult. Volt egy komikus momentum is: Englert triplakísérletét követően a labda beragadt a kosár és a palánk közé.

Burse találatával, majd Brosovszky három személyi hibájával indult a második negyed. A helyzeteket ugyan kidolgozta, ám ki is hagyta a Postás, a vendégek viszont Szemerédi vezérletével fokozatosan megközelítették a pályaválasztót. Érdekes volt megfigyelni: mindkét csapat játékosai sok lepattanót szereztek a támadópalánknál. A negyed közepén egyenlített a Diósgyőr. Az igen mély gödörből Barnes „beszédülő" tempója húzta ki a Postást, ezt a görcsoldónak beillő találatot ugyanis a diósgyőriek számára egy újabb pokoli Eördögh-parádé követte, egy hárompontos formájában. Jött Burse harmadik személyije, és a hazai „elhárítás" szinte tökéletesen működött. A félidő aztán az utolsó pillanatban egy parádés Englert-triplával, és ennek köszönhetően 11 pontos hazai vezetéssel zárult.

Ambrus halászta el a labdát a második félidő első momentumaként Burse elől, majd Papp újabb négy pontot szerzett, kettőt büntetőből, kettőt pedig egy remek bejátszás után, így tizenöt ponttal ellépett riválisától a Postás. Ezt követően az amúgy igen nőies Barnes tett vissza egészen férfias, kézilabdás-átlövésre emlékeztető mozdulattal, mégis puha kézzel egy lepattanót két pontért. Fodor talált be távolról, kerek 20 pontra növelve ezzel a különbséget, a negyed végén pedig Gaither büntetőjével csökkentette hátrányát a vendégcsapat.

A negyedik negyedet Ambrus kosara vezette be. Englert „sarki triplájával" minden addiginál nagyobb, 21 pontos lett a különbség. És innen nem volt megállás. A hajrá igazi örömjátékot hozott a csereemberek, Russai és Barnes villogásával. A közönség leírhatatlan öröme közepette a végén Meszlényi Róbert csapata fiataljait is pályára küldte. Egyoldalú örömkosárlabda és fiesta lett a meccs vége. Torokszorító, megható látvány volt! A gyakorlatilag az egész évadot „társadalmi munkával" végigkosárlabdázó Postás-játékosok feltették a koronát eddigi szereplésükre, és a klub fennállásának történetében először bejutottak a bajnoki döntőbe.

Meszlényi Róbert: – Minden álmom teljesült, a klub történetében először bejutottunk a bajnoki döntőbe és jövőre indulhatunk az Euroligában!
Milen Vukicevic: – Gratulálok a Postásnak és sok sikert kívánok nekik a döntőben.