2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 12°C | 27°C Még több cikk.

Bajnoki döntő: Hetesekkel nyert a Fradi az Audi ETO ellen - fotók

Egy hét múlva Győrben folytatódik a női kézilabda bajnoki döntő.

Nyilatkozatok a mérkőzés után

Elek Gábor: – Ezt a győzelmet a közönségünknek, valamint a ma hatvanegyedik születésnapját ünneplő Köstner Vilmos barátomnak ajánlom.

Ambros Martín: – Amiért hiányérzetem van, az az első félidő egy részében mutatott védekezésünk, de ezt leszámítva elégedett vagyok. A végén a szerencse döntött.

Kovacsics Anikó: – Nagyon hajtós mérkőzés volt, fej fej mellett haladtunk, a végén csak egy hajszállal volt jobb a Fradi.  Nem lehet panasz a csapatra, a harmadik meccs fog dönteni.

Kézilabda bajnoki döntő - FTC-Audi ETO

Hetesek döntöttek

Végletekig kiélezett mérkőzésen, hétméteresek után hátrányba került a Győri Audi-ETO együttese a Ferencvárossal szemben a két győzelemig tartó bajnoki döntőben. A következő két találkozót viszont Győrött rendezik, így hazai közönség előtt javíthat Ambros Martín csapata.

FTC Rail-Cargo Hungaria - Győri Audi-ETO 31-31 (16-12)
Összesítésben hétméteresek után 37-36 a Ferencvárosnak

FTC Rail Cargo Hungaria: Tomasevics, Kovacsicz 2, Pena 9(2), Szucsánszki 14 (2), Szamoránsky 4, Tomori 1, Vérten 1.  Csere: Szikora, Mészáros, Lukács, Szarka. Kétpercesek: 2. Vezetőedző: Elek Gábor.

Győri Audi ETO KC: Grimsbö, Löke 3, Sen 9(1), Litre, Kovacsics 7, Aguilar 3, Bódi 4. Csere: Lunde, Korsós 3(2), Hornyák 2. Kétpercesek: 4. Vezetőedző: Ambros Martín.

Hétméteresek (első öt kör):
FTC: Szucsánszki, Tomori, Vérten, Hárfa, Pena gól.
ETO: Korsós, Sen, Knedliková, Kovacsics, Löke gól.

Szétlövés:
FTC: Szucsánszki gól
ETO: Korsós hétméterese kimaradt

1. félidő

Tizenkettedik bajnoki címéért szállt harcba a Győri Audi-ETO együttese, amely a bajnoki döntő első mérkőzésén a Ferencváros otthonában látogatott.

Kissé idegesen kezdtek a csapatok, az első támadásokat rendre elhibázták, majd a hazaiak percei következtek. Kovacsics büntetőt hibázott, míg a túloldalon Pena hétméteresből, illetve Szucsánszki átlövésből is Grimsbö kapujába lőtt.

Nem csak kétgólos hátrányba került az ETO, de Löke kiállítása miatt emberhátrányba is. Ennek ellenére Korsós hétméteresével, illetve Kovacsics átlövésével egy percen belül sikerült egyenlíteniük a 6. percben.

A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, a kemény védekezés miatt sok büntetőt végezhetett el mindkét együttes. A hazaiaknál Pena négyből hármat is értékesített, de mezőnyben Szucsánszki is jeleskedett átlövésekkel. A győrieknél Korsós és Kovacsics volt aktív. A találkozó 11. percében Bognár-Bódi góljával először vezetett az Audi-ETO 6-5-ös eredménynél.

A győriek nem tudtak egyszer sem két góllal vezetni, rendre tudta a lépést tartani a Ferencváros. A találkozó 19. percében 9-8-as győri előnynél időt kért Elek Gábor, a hazaik mestere. Az egy perces szünet után hullámvölgybe került Ambros Martín együttes, míg a fővárosiak rendre góllal fejezték be a támadásokat. Négy hazai gólra egy Rába-parti találat sem érkezett, három perccel később már 12-9-re vezettek a hazaiak.

Az utolsó nyolc percben is sok technikai hibát követtek el a győriek, Grimsbö helyére beálló Lunde sem hárított lövést, míg a hazaiak Tomasevics bravúrjainak is köszönhetően tovább tudták növelni az előnyüket, 16-12-es ferencvárosi vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

2. félidő

Szünetet követően remekül kezdett az Audi-ETO csapata. Sen és Kovacsics góljaira csak Pena válaszolt, így öt perc elteltével 17-16-os hazai előnynél jobbnak látta kihasználni időkérési lehetőségét Elek Gábor.

Az egy perces intermezzo után Sen találatával sikerült egyenlítenie az ETO-nak, de pár perccel később Szucsánszki góljaival kettővel vezetett a Ferencváros. (20-18)

Szerencsére ismét ritmust tudott váltani az ETO és a második félidő 15. percében Aguilar és Löke két gólja után már 21-20-at mutatott az eredményjelző a győriek javára.

A folytatásban kemény küzdelem zajlott, mindkét együttes igyekezett előnyt kiharcolni a két győzelemig tartó döntőben. Valamelyest a győriek idegzete bizonyult nyugodtabbnak, két gyors Bognár-Bódi találatát, illetve a remek napot kifogó Sen óriási góljával hét perccel a vége előtt 26-24-re vezetett az Audi-ETO együttese.

Az utolsó percekben hihetetlen izgalmakat láthattak a nézők. Sajnos a Ferencváros újabb lendületet tudott venni, rövid időn belül egalizálták az eredményt. A találkozó vége előtt tizennégy másodperccel Kovacsics góljával 31-30-ra vezetett az Audi-ETO, de az utolsó másodpercben a rendes játékidőben összesen tizennégy találatig jutó Szucsánszki egyenlített.

Hétméteresek

Hatvan perc után egyből hétméteresekkel kezdtek a csapatok, amelyeknél mindkét csapat játékosai egyszer sem hibáztak. A hazaiaknál Szucsánszki, Tomori, Vérten Hárfa, Pena, míg a győrieknél Korsós, Sen, Knedliková, Kovacsics és Löke talált a kapuba.
Öt kör után szétlövéssel folytatták a csapatok. Szucsánszki másodszor sem hibázott, míg Korsós lövését hárította Szikora, így összesítésben 37-36-ra győzött a Ferencváros.

A női kézilabda bajnoki döntő első mérkőzése után hátrányba került a Győri Audi-ETO együttese, de a két győzelemig tartó párharc következő két találkozóját Győrött rendezik.

Online közvetítés

Óriási küzdelemben hátrányba került a Győri Audi-ETO együttese a két győzelemig tartó bajnoki döntőben, miután hétméteresekkel 37-36-os vereséget szenvedtek a Ferencváros otthonában. A következő két találkozót Győrött rendezik. A mérkőzésről részletes összefoglaló néhány percben belül olvashatnak.

Hétméteresekkel a Ferencváros győzött.

6 - Szikor hárította Korsós hétméteresét, Szucsánszki nem hibázott.

Hétméteresek következnek!

(II.) 30.p. Óriási izgalmak. 14 másodperccel a vége előtt győri gól, de Szucsánszki az utolsó másodpercben kilőtte a bal felsőt. 31-31

(II.) 29.p. Góóóóóll! Kovacics óriási gólt lőtt, de sajnos egy kipattanó után Kovacsisz egyenlített. 30-30

(II.) 29.p. Ambros Martín időt kért. Reklamálás miatt sárga lappal figyelmeztetik.

(II.) 24.p. Elek Gábor időkérése után Szucsánszki gól. 25-26

(II.) 23.p. Fent volt a játékvezetők keze, majd Sen óriási gólt lőtt talpról a bal felsőbe. 24-26

(II.) 21.p. Hornyák passza után újabb Bognár-Bódi gól. 24-25

(II.) 20.p. Szép támadás végén Bognár-Bódi gól szélről. 24-24

(II.) 19.p. Kovacsics hétméterest hibázott, majd Szucsánszki gólja után időt kért Ambros Martín. 23-24

(II.) 18.p. Szucsánszki tizedik találatát szerezte meg. 23-23

(II.) 17.p. Sen nagyot kapott, de így is a kapuba talált. 22-23

(II.) 17.p. Pena egyenlített. 22-22

(II.) 16.p. Góóóóól! Kovacsics labdaszerzése után bravúros találatot szerzett. 21-22

(II.) 15.p. Löke gólja után Szucsánszki egyenlített hétméteresből. 21-21

(II.) 14.p. Pena két perc, büntető az ETO-nak, de Korsós elhibázta.

(II.) 12.p. Aguilar harcosságának köszönhetően estében lőtt a kapuba. 20-20

(II.) 11.p. Szép bejátszás után Löke gól. 20-19

(II.) 10.p. Szucsánszki a kapufa segítségével lőtt a kapuba. 20-18

(II.) 8.p. Vérten iratkozott fel a gólszerzők közé. 19-18

(II.) 7.p. Löke harcolt ki büntetőt, Sen nem hibázott. 18-18

(II.) 6.p. Góóóól! Kovacsics passzát Sen értékesítette, de Szucsánszki rögtön válaszolt. 18-17

(II.) 6.p. Kovacsics gólja után időt kért Elek Gábor.

(II.) 5.p. Potyognak a gólok, Pena és Sen is a kapuba talált. 17-15

(II.) 4.p. Lunde védte Herr lövését szélről, majd Kovacsics gól átlövésből. 16-14

(II.) 2.p. Sen szerezte a második játékrész első találatát. 16-13

Elkezdődött a második félidő.

Vége az első játékrésznek!

30.p. Az utolsó másodpercben Szamoránsky még a kapuba talált. 16-12

30.p. Góóól! Lerohanás végén Bognár-Bódi volt eredményes. 15-12

29.p. Sen volt eredményes emberhátrányban is, de Szucsánszki rögtön válaszolt. 15-11

27.p. Bognár-Bódi is két perc, kettős emberhátrány. Tomori harcolt ki hétméterest, amelyet Pena fölé lőtt.

26.p. Löke két perc, hazai büntetőt, Pena nem hibázott. 14-10

24.p. Pena lőtte ki a bal alsó sarkot. 13-10

23.p. Hornyák befutás után volt eredményes, Lunde a győriek kapujában. 12-10

22.p. Ambros Martín időt kért.

22.p. Újabb hazai gól, Pena már négynél tart. 12-9

21.p. Szucsánszki lőtte ki a bal felső sarkot. 11-9

20.p. Szamoránski góljával már a hazaiak vezetnek, majd Korsós hibázott szélről. 10-9

13.p. Bognár-Bódi harcolt ki büntetőt, Korsós nem hibázta el. 6-7

11.p. Először vezetett az ETO Bognár-Bódi góljával, de Szucsánszki rögtön válaszolt. 6-6

11.p. Góóól! Löke egyenlített beállós pozícióból. 5-5

10.p. Tomori harcolt ki büntetőt, Lunde megzavarta a spanyolt, mellé célzott.

9.p. Szép Kovacsics gól átlövésből. 5-4

9.p. Herr sem tudta hárítani Pena büntetőjét. 5-3

8.p. Kovacsics átlövését védte Tomasevics, míg a hazaiaknál nem hibázott Szucsánszki. Szerencsére Korsós azonnal válaszolt szélről. 4-3

7.p. Újabb Pena gól hétméteresből. 3-2

6.p. Góóóól! Augilar kiharcolt büntetőjét Korsós értékesítette, majad Kovacsics egyenlített labdaszerzés után. 2-2

5.p. Szucsánszki átlövésből volt eredményes, Löke két perc lökésért. 2-0

4.p. Pena viszont nem hibázta el a büntetőt. 1-0

3.p. Az első támadásokat elrontották a csapatok, majd Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Kovacsics elhibázott.

1.p. Elkezdődött a találkozót.

A hazai együttes képviselői virágcsokorral köszöntötték a távozó játékosaikat. Köztük Tomori Zsuzsannát is, aki jövőre ismét a győri együttesnél játszik.

Elkezdődött az együttesek bemutatása.

Már melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

A címvédő Győrnek, valamint kihívójának, az FTC-nek is 11-11 bajnoki aranyérme van, és amelyikük megnyeri a női kézilabda NB I 2014/15-ös idényének fináléját, az örökrangsorban egyedüliként lesz második a 15 sikerrel büszkélkedő Vasas mögött.

A csütörtökön rajtoló párharc esélyese a Győr, amely sorozatban nyolcadszor lehet bajnok. Az Audi ETO-nak ezekben a napokban elvileg nem a bajnoki fináléra, hanem a Bajnokok Ligája hétvégi, budapesti négyes döntőjére kellene készülnie, ám a sok hiányzó miatt a csapat nem olyan erős, mint egy évvel korábban volt, így címvédőként lemaradt a Final Fourról.

Villáminterjúk

Ambros Martín: "most tudjuk megmutatni, amiért egész évben dolgoztunk"

Egy olyan csapat ellen kezdődnek meg a döntők, amely idén meg tudott verni bennünket, ezért nagyon izgalmasnak ígérkeznek a meccsek.

Ahogy mindig, most is kemény ellenállásra számítunk a Fraditól, akivel szemben legjobb oldalunkat kell mutatnunk, minden tudásunkat, szívünket, harcosságunkat bele kell adnunk.

A BL-negyeddöntőben elszenvedett vereségünket magunk mögött hagytuk, teljes figyelmünkkel a bajnoki döntőre készülünk, hiszen most tudjuk megmutatni, amiért egész évben dolgoztunk.

A döntő egy különleges műfaj, hiszen itt nincs lehetőség a hibázásra, a javításra, mindenképpen meg kell nyerni a meccseket. Erre készülünk teljes erőbedobással.

Hornyák Ágnes: "valószínűleg utoljára játszik együtt a csapatunk ebben a felállásban"

Azon túl, hogy a bajnoki döntőről van szó, amely itthon nagyon rangos összecsapás szokott lenni, más okból is különlegesek lesznek ezek a mérkőzések.

Valószínűleg utoljára játszik együtt a csapatunk ebben a felállásban, és ez biztos mindenkinek nagyon furcsa érzés.

Emiatt is szeretnénk mindent beleadni, és két meccs során eldönteni a bajnoki cím sorsát. Biztos vagyok benne, hogy elszántságból nem lesz hiány nálunk!

A fővárosiak is abban bízhatnak, hogy most egy "felpuhult" riválissal találkozhatnak. A két együttes ebben az idényben háromszor találkozott: a bajnokság alapszakaszában a Győr otthon 31-26-ra diadalmaskodott, majd a népligeti meccsen - már tét nélkül - az FTC győzött 24-21-re. A Magyar Kupa március 29-i, győri fináléjában az az ETO 29-23-ra nyert.

A Győr 1957, 1959, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, míg az FTC 1966, 1968, 1969, 1971, 1994, 1995, 1996, 1997, 2000, 2002 és 2007 után lehet ismét bajnok.

A két győzelemig tartó párharc első felvonása csütörtökön lesz a Népligetben. A második meccsnek jövő csütörtökön az alapszakaszgyőztes Győr ad otthont, és az esetleges harmadik meccs rá két nappal lehet ugyancsak Győrben.

Jegyek a döntőre

Elkezdődött a jegyárusítás a bajnoki döntő második fordulójára, amely május 14-én 18 órakor lesz az Audi Aréna Győrben.

A jegyek ára egységesen 3000 forint. A mérkőzésre érvényesek a fehér, zöld és arany bérletek.

Remekül küzdve győzött az ETO a Haladás ellen

Gólokban gazdag mérkőzésen a szívvel és lélekkel játszó győriek megérdemelten győztek 3-2-re a… Tovább olvasom