Az UNI SEAT Győr és az Uniqa-Euroleasing Sopron is simán győzött idegenben.
Cegléd–UNI SEAT Győr 52–82 (10–21, 16–25, 13–20, 13–16)
Cegléd, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Kiss L., Vétek F., Radnóti M.

Cegléd: Orbán 7/3, Cymmer 10, Dobrowolska 5, Rutner Zs. 11/3, Serbán 10. Cs.: Szabó D., Ruttner R. 6, Nagy N., Kobolák, Filipowicz D. 3. Edző: Ujhelyi Gábor.

UNI SEAT Győr: Ciglar 8, SIMON 19/3, Rasheed 10, Nagy-Bujdosó 12, Őri 10/3. Cs.: LAKLÓTH 11/3, Vincze 4, Fürtös 4, Nagy D. 4. Edző: Fűzy Ákos.

A kisebb térdsérüléssel bajlódó Edita Sujanová ugyan elutazott Ceglédre, végül azonban nem lépett pályára a győrieknél a szezon első bajnokiján. A kosárszegény első percek után fokozatosan növelte előnyét a vendéggárda, s összességében esélyeshez méltó, magabiztos győzelemmel kezdte a bajnokságot.

Fűzy Ákos: – Hetek óta nagy élvezettel szemlélem mindenféle fórumon, hogy bajnokesélyes csapatnak kiáltottak ki minket. Meglehet, hogy ez így van, de hogy ennek a valóságtartalmát igazoljuk, még nagyon sokat kell dolgoznunk. Voltak szép momentumaink, elsősorban védekezésben, de ügyetlenségeink sokszor megölték támadójátékunkat.

Szekszárd–Uniqa-Euroleasing Sopron 44–78 (5–17, 10–25, 12–19, 17–17)
Szekszárd, NB I-es női mérkőzés, 250 néző. V.: Kapitány, Farkas, Gelencsér.

Szekszárd: Medgyessy 8, Szemerédi, Bálint 7, Licina 5, Cvetanovics 8. Cs.: Baksa 1, Demeter 2, FEJES 8, ZELE 5, Hajdu. Edző: Földi Sándor.

Sopron: FEGYVERNEKY 10, ZAVECZ 14, Kurasova 7/3, KRIVACEVIC 13, Horti 8. Cs.: FŰRÉSZ D. 7, Krnjic 9, Szabó F. 2, Czank 2, Licskai 6. Edző: Székely Norbert.

Székely Norbert két helyen is változtatott a korábbi mérkőzéseken megszokott kezdőhöz képest. Ezúttal Gorbunova és Zavecz is ott volt a feldobáskor a parketten. A soproniak bekezdtek: az első 8 percben egyetlen pontot sem engedélyeztek a hazaiaknak (13–0). A második negyedben lemásolta a címvédő az első tíz perc teljesítményét. A szünet után is jó teljesítményt nyújtott az Uniqa-Euroleasing, ami biztató lehet a csapat előtt álló komolyabb feladatok előtt.

A soproniak kedden 18 órakor a Kassa ellen játszanak felkészülési mérkőzést, majd vasárnap az Egyesült Államok válogatottját látják vendégül.

Székely Norbert: – Összességében pontosan védekeztünk, amellyel megalapoztuk ezt a nagyarányú győzelmet.

Megyei foci - Bíróverés Rábekecölön

A Rábakecöl-Fertőd a 67. percben félbeszakadt, mert egy fertődi játékos megütötte a bírót. Tovább olvasom