2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Bajnok az MKB-Sopron! (Sopron-Pécs 83-70)

Kosárlabda - A mérkőzésen végig magabiztosan játszott a címvédő Sopron. Az első két negyedben nagyon elhúzott a hazai csapat, a félidei 15 pontos előnyt nem sikerült lefaragnia a pécsieknek. Az MKB-Euroleasing-Sopron megnyerte a döntő negyedik mérkőzését, begyűjtötte a harmadik győzelmét, és így a megnyerte az Uniqua NB I-es női kosárlabda bajnokságot.

A magyar női kosárlabda-bajnokság döntőjének negyedik mérkőzésén Sopronban remekelt a pályaválasztó MKB-Euroleasing csapata. A hűség városának legjobb együttese az ősi rivális Pécs ellen megszerezte harmadik győzelmét is, amely egyben a bajnoki aranyérmet jelentette számukra.

A zöld-sárgák végső győzelme után óriási ünnepség kezdődött a hűség városában és ez a legkitartóbb szurkolók részéről szinte ma reggelig folytatódott. A soproni Fő téren tartott fiestán megjelentek a város legjelesebb polgárai, hogy együtt ünnepeljék meg a csapat címvédését.

Nyilatkozatok

Székely Norbert:
– Végig kezünkben tartottuk a meccset. Amikor a harmadik negyedben jött egy kis hullámvölgy, védekezést váltva meg tudtuk akadályozni, hogy a Pécs igazán közel kerüljön hozzánk. A győzelmet fivérem egy hete született iker- fiainak, Ádámnak és Gergőnek ajánlom.

Rátgéber László: – Hátvédposzton volt jobb most a Sopron, és érvényesült, hogy hosszabb a kispadja. Azok után, hogy az első mérkőzést szerencsétlenül elveszítettük otthon, a soproni találkozókon már nem volt igazán esélyünk.

Török Zoltán
, az MKB ügyvezetője: – Szenzációs két szezonon vagyunk túl. A mai mérkőzés kapcsán annak örülök, hogy a pécsi és a soproni csapat, valamint a szurkolótábor bebizonyította: világszínvonalú a magyar női kosárlabda.

Eördögh Edit, az MKB-Euro- leasing csapatkapitánya, aki ahogy az első, úgy az utolsó meccsen is nyerőembere volt a soproni csapatnak: – Nagyon büszke vagyok erre a társaságra. Azt gondolom, óriási lelkierőről tett tanúbizonyságot a csapat azzal, hogy a múlt szombati igen gyenge pécsi játék után így össze tudta szedni magát és ilyen jó játékkal biztosan győzött.

Károlyi Andrea
, aki igen fontos triplát dobott a harmadik negyed végén és a negyedik elején: – Végig biztos voltam a győzelemben. Nagyon örülök neki, hogy bevált az, amit elterveztem, tizenöt aranyérem után szüneteltetem a kosarazást.

A mérkőzés

40. perc: A Sopron a női kosárlabda bajnokság aranyérmese! A pályán lévők még játszottak, a kispadosok már pezsgőt bontottak az utolsó másodpercekben. Sopron-Pécs 83-70! Elkezdődött a bajnokok ünneplése!

38. perc: Eördögh kosarával 81-64! " Izzik a csarnok, itt a magyar bajnok!" - aláfestő dallamok a közönségtől a pécsi időkéréshez. Vajon hallják-e a Iványiék Rátgébert?

36. perc: Németh elveszik az óriások mellett a palánk alatt mégis ziccerd dob, és most sem hibázik! A büntetőt is biztos kézzel értékesíti. Fél lábbal a képzeletbeli dobogó legfelső fokán az MKB! (79-60)

34. perc: A hazai közönség Branzovát és a csapatot ünnepli, alig lehet észrevenni, hogy Coelho is pontokat szerez a másik oldalon. (76-57)

32. perc: Iványi hármasára jön a válasz. Egy kettő majd egy hárompontos Eördöghtől. (73-54)

31. perc: Károlyi újabb hárompontost dob! (67-50)

30. perc: A legjobb úton halad a bajnoki aranyérem felé a Sopron! Károlyi hármassal zárja a negyedet. Izzik a csarnok, nem csak a hőségtől.  A harmadik negyed után 64-50-re vezet a hazai együttes! Jöhet a finis.

28. perc:
Krivacevic hibátlan büntetőivel kapaszkodik a Pécs, de jön Eördögh egy hármassal, és Branzova egy simával és máris 60-46!

27. perc: Óriási rohanás a pályán, fantasztikus hangulat a csarnokban. Tizenegy pont  az MKB előnye. (55-44)

25. perc: Fegyverneki pontjainak örül a pécsi tábor. A soproniak most a bírókat nem szeretik. Hazai időkérés. (49-38)

23. perc: Németh bünetőiért Coelho áll bosszút. (49-36)

21. perc: Az első félidőben Gorbunova volt a hazai gyüttes legeredményesebb játékosa 10 ponttal. Honti 9, Németh 8, Branzova 6, Milovanovic 4, Horti 7, Semsei pedig  3 pontig jutott. A Rátgéber-csapatból Vajda Anna 15, Podrug 7, Mészáros 3, Fegyverneki, Krivacevic és Coelho 2-2, Iványi pedig 1 ponttal zárta az első két negyedet.
A folytatásban a  az első kosár, ezt Podrug ziccerből dobja. (47-34)

Fotó: Németh Péter

20. perc: Tizenöt ponttal vezet a félidőben az MKB Sopron a Pécs ellen a bajnoki döntő negyedik meccsén. A játékrész utolsó másodpercében Németh dobott kosarat. A közönség felállva ünnepelte az eddig szinte hiba nélkül játszó soproni lányokat. Félidőben: Sopron-Pécs 47-32!

18. perc: Talpon a Sopron drukkerei, és ha lehet még hangosabbak, mint eddig. Honti újabb hármast szór, 13 ponttal megy a hazai csapat. Rátgéber időt kért. (43-30)

16. perc: Hihetetlen kapkodás, mindkét csapat ziccereket, majd triplákat ront. Aztán beindul a pontgyártás. Gorbunova és Branzova itt, Fegyverneki ott. Nyolc közte. (38-30)

14. perc: A szurkolók egyetlen másodpercig sem maradnak csendben. Zúg a "Hajrá Sopron!" és a "Hajrá Pécs!". Előbbi kicsit hangosabban. A Pécs feljön 32-25-re, Székely Norbert időt kér.

12. perc: Triplák mindkét oldalon. Semsei majd Vajda mutatja meg mit tud távolról. Aztán Horti és Vajda következik, ezúttal ziccerből. (30-21)

11. perc: A meccs egyik legszebb jelenete: Horti varázsolja oda a labdát szorongatott helyzetből a palánk alatt érkező Némethez. Újabb két pont! (25-16)

10. perc: Honti talál be egy szép támadás végén, majd büntetőkből Németh is eredményes. Az utolsó pillanatban Vajda nem hibázza el a ziccert. Tíz percnyi játék után a magabiztosabb MKB vezet 23-16-ra.

9. perc: Kapkod a Sopron, feljön 5 pontra a Pécs. Krivacevic és Podrug volt pontos. (19-14)

7. perc: Mészáros pécsi triplát szerez, Gorbunova válaszol. Tartja az előnyt az Euroleasing. (16-8)

6. perc: Branzova, majd Milovanovic eredményes. Egy lepattanó megszerzése után Honti Kata hint egy hármast! Kilenccel elhúz az MKB, Rátgéber időt kér. (14-5)

4. perc: A hangulat továbbra is méltó a bajnoki döntőhöz. Nemcsak a nézők egymás szavát, a játékosok néha a sípszót nem hallják. Gorbunova így is pörög. (7-5)

2. perc: A vendégek előbb meglépnek Coelho kosarával 5-3-ra, de Gorbunovára most is lehet számítani. (5-5)

1. perc: Gyors pontok kezdés után. A pécsieké az első, de rögtön jön a válasz egy triplával. (3-2)

Fantasztikus hangulatban készülnek a bajnokavatásra a Sopron szurkolói. Az MKB Aréna zsúfolásig megtelt a bajnoki döntő negyedik mérkőzésére. A pécsi drukkerek szektorát kivéve minden zöld-sárga. A két szurkolótábor eddig sportszerűen, óriási hanzavarban saját csapatát bíztatja. A hazai gárdának egy győzelem kell ahhoz, hogy megvédje bajnoki címét.

Előzmények:

Bár még mindig lépéselőnyben van az MKB-Euroleasing a Péccsel szemben, legutóbb bajnoki döntőhöz méltatlanul gyenge játékkal, simán kikapott riválisa otthonában. Hogy mi történt a csapattal a harmadik találkozón, arról a következőket mondta Székely Norbert, a soproni csapat szakvezetője: „Azt mindenekelőtt szeretném hangsúlyozni, a döntő előtt gond nélkül aláírtam volna, ha három meccs után kettő-egyre vezetünk, és most ez a helyzet. Pécsett úgy éreztem, talán tudat alatt benne volt a lányokban az, hogy itthon javíthatnak. Elsősorban támadásban volt gyenge a csapat, rosszul választott egy-egy játékot erőltettünk, nem igazán játszottunk csapatként. Az aktuális fizikai és lelki állapotukhoz képest megpróbáltak mindent, de ez akkor Pécsett nagyon kevés volt."

Az is nagy kérdés, mennyire foglalkoztatja a játékosokat a szombati vereség. „Kielemeztük a találkozót, a hibákra felhívtuk a figyelmet, de a kelleténél többet nem foglalkoztunk vele" – mondta ezzel kapcsolatban a vezetőedző.

Milovanovicék ma pontot tennének a párharc végére. Fotó: Németh Péter

Sokak véleménye szerint egyébként a mai meccs lehet a döntő döntője.
„A sorozat előtt nagyon könnyen el tudtam volna képzelni, hogy ötmeccses lesz a döntő. Most viszont ezt nagyon nem szeretném. Inkább úgy fogalmaznék: véleményem szerint ma, a negyedik mérkőzést hazai környezetben megnyerni jóval több esélyünk van, mint egy esetleges ötödik meccsen Pécsett diadalmaskodni" – tette hozzá Székely Norbert, majd így folytatta: „Abban biztos vagyok, egy nagyon jó és elszánt Péccsel kerülünk szembe. Szombaton ellenfelünk nekünk esett, s megpróbálta már a meccs elején megtörni csapatunk ellenállását. Most hazai környezetben nekünk kell megpróbálni ugyanezt, s rögtön az elején tudtára adni a pécsieknek, hogy nyerni akarunk, s szeretnénk befejezni a sorozatot. Iványi Dalmát természetesen megpróbáljuk kikapcsolni, de gondolom, ez nem lesz meglepetés ellenfelünknek. Ő egyébként akkor igazán veszélyes, ha dob tíz-tizenöt pontot, s mellé ad körülbelül ugyanennyi gólpasszt. Ha viszont ő dob sokat – mint a tavalyi döntő sorozaton nemegyszer –, akkor jobbak lehetnek az esélyeink. Azt mondom, Iványi lehet kosárkirálynő, de nyerjük meg mi a meccset."
Ehhez azonban minden tekintetben nagyon sokat kell javulnia a soproni csapatnak a szombathoz képest.

„Így van, s bízom benne, ez így is lesz. Nagyon sokat foglalkoztunk a lélektani felkészítéssel, mert meggyőződésem, ezen rengeteg múlik, ezen dőlhet el a csata. Pörgős edzéseket tartottunk, amelyeken a frissítés is nagy szerepet játszott. A Pécs most ugyan némileg megnövekedett önbizalommal jöhet Sopronba, de a mi önbizalmunkat az növelheti, hogy ellenfelünk a mostani évadban még nem tudott nyerni az MKB-arénában. Közönségünk segítségével, és amennyiben támadásban csapatként játszunk, akkor megnyerhetjük a mérkőzést, s címvédéssel fejezhetjük be a döntő sorozatot" – mondta befejezésül Székely Norbert.