2017. 05. 23. kedd - Dezső 14°C | 24°C Még több cikk.

Bajnok a Sopron női kosárcsapata

Sopron - Vasárnap éjjel Sopronban a Fő téren köszöntötték a "zsinórban" harmadik alkalommal bajnoki cimet szerzett MKB Euroleasing Sopron lányait a szurkolók. Galéria.

Április 28-án, 18 órától az MKB-Euroleasing Sopron női kosárlabda csapata mindenkit vár az MKB Arénába, hogy együtt ünnepeljük meg a vasárnap este Szegeden megszerzett zsinórban 3. bajnoki címét. Több hordó sör, stangli és rengeteg meglepetés vár a szurkolókra. Többek között sztárvendégek lépnek fel az erre az alkalomra épített színpadon, valamint a zászló felhúzásra is ezen ünnepélyes keretek között kerül sor. A rendezvény ingyenes, mindenkit szeretettel várnak!

Korábban

Ahogy az lenni szokott a bajnoki cimért folytatott idegenbeli győztes mérkőzések után, a szurkolók a Fő téren köszönthették a lányokat. Pezsgő, virág, aranyserleg!

BAJNOKCSAPAT! - Örömünnep Sopronban - Fotó: Magasi Dávid

Szeviép-Szeged - MKB-Euroleasing 71-76(17–26, 14–15, 19–24, 21–11)

Szeged, Uniqa női NB I, bajnoki döntő, 4. mérkőzés, 1200 néző. V.: Földházi, Györffy, Kapitány.

Szeged: NÉMETH B. 13/3, Fűrész E. 7/3, Laczi 7/3, MASLOWSKI 23, ZSERZSERUNOVA 21
Cs.: Szakács, Vincze, Russai
Edző: Donkó Orsolya

Sopron: MACLEOD 14/9, HONTI 15, HOLT 10, MILOVANOVIC 15/9, HORTI 14
Cs.: Horváth Zs. 1, Eördögh 5/3, Krivacsevics 2
Edző: Székely Norbert

A párharc győztese: az MKB-Euroleasing Sopron, 3–1-es összesítéssel.

A mérkőzés nagy kérdése az volt, hogy a Szeged a finálé során másodszor is bravúrt tud-e elérni az Euroliga-negyedik riválisával szemben, és nyer, azaz egyenlít, vagy – a papírformának megfelelően – kikap, s ezzel már vasárnap újabb bajnoki címmel gazdagodik a soproniak éremkollekciója.
A meccs elején felváltva estek a kosarak, s a vendégek az első negyed felére tudtak nagyobb, ötpontos előnyhöz jutni, igaz, a Szeged ekkor még tapadt ellenfelére. A szakasz végén Székely Norbert együttese mégis megnyugtatóra növelte a különbséget, az utolsó három percben mutatott eredményes játékának köszönhetően (17–26).

A folytatásban sokáig nem született pont, majd előbb a vendégeknek, aztán a hazaiaknak volt egy-egy jobb periódusuk. Ez utóbbi következtében tizenháromról négy pontra jött fel a Szeged, a különbség azonban gyorsan visszaállt a szakaszt megelőzőre, s nem is változott a nagyszünetig (31–41).

A fordulás után a két csapat között sokáig beállt a tíz pont körüli differencia, a hazaiak nem tudtak felzárkózni, a vendégek pedig elhúzni. A negyedik negyed előtt mégis úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs, mivel a végjáték megint a vendég MKB-Sopronnak sikerült jobban (45–60).

Az utolsó játékrészben mindent megpróbált a vendéglátó együttes, a hajrában öt pontra megközelítette jobb erőkből álló riválisát, mely azonban ennél közelebb nem engedte magához, és megszerezte újabb bajnoki elsőségét.

A döntő legértékesebb játékosa Honti Kata lett.

• 6. Tikky19 2009. április 28. 17:10
    „Nem értem miért volt ez bunkó beszolás, nem írtam rá semmi ronda szót vagy nem küldtem el shova, csak anynit írtam, hogy nem szimpatikus, és nem vontam kétségbe a sikerét! Úghogy nme igazán értem a reakciót, nem lehet mindekinek szimpatikus egy ember! Attól, hogy nekem nem szimpatikus valaki, az attól még sok mindent tehetett a sikerért! Úgyhogy még midnig tartom, h nekem nem szimpatikus, és ha a te leleki világodat sérti, akkor ez van....”
  • 5. thurvj97 2009. április 28. 08:35
    „Tikky19 ez egy bunkó beszólás volt.Tudod az edző a siker egyik kovácsa. Székely Norbi pedig sokat tett és méltán megérdemli az elismerést!”
  • 4. Tikky19 2009. április 27. 14:42
    „Gratulálok a lányoknak! Csak az edző nem szimpatikus.....”
  • 3. Telepathia 2009. április 27. 10:44
    „Az eredményez gratulálunk, hajrá Sopron, Hajrá MKB-Eurolaesing!”
  • 2. thurvj97 2009. április 27. 08:54
    „Gratulálok a szép sikerhez. Ez óriási eredmény,még akkor is, ha elkényeztettetek bennünket sikereitekkel az utóbbi időkben.”
  • 1. egysoproni_ 2009. április 27. 07:13
    „Gratula a szép teljesítésért!”

Futsal: Győrben játszik az FTC

Futsal - A bajnoki rájátszásban ma este hét órakor a győriek már Duna Takarék ETO néven fogadják a… Tovább olvasom