2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Babosék tornagyőzelemmel hangoltak rá Wimbledonra

Babos Tímea, oldalán Hszie Szu-vejjel, megnyerte a 220 ezer dollár összdíjazású, füves pályás birminghami női tenisztorna páros versenyét, mivel a vasárnap esti döntőben nagy csatában győzött a világelső Liezel Huber, Lisa Raymond duó ellen.
A viadal honlapja szerint az összecsapást 1 óra 36 perc alatt nyerte meg a magyar–tajvani kettős az első helyen kiemelt amerikai páros ellen. A 19 éves Babos pályafutásának első WTA-tornáját nyerte meg párosban. Egyesben szintén idén szerezte meg első tornagyőzelmét.

Az első játszmát nagy küzdelemben nyerték meg Babosék, a folytatásban pedig egészen 6:6-ig fej fej mellett haladtak. A rövidítésben aztán gyorsan elhúzott a világ jelenlegi legjobbjának tartott tengerentúli duó, és kiegyenlített. A döntő rövidítésben 4–0-s előnyre tett szert a magyar–tajvani páros, ám az amerikaiak pillanatok alatt nyolc pontot szereztek sorozatban (4–8). Babos és Hszie Szu-vej azonban nem adta fel, ezt követően nem vesztettek pontot és óriási bravúrral megnyerték a finálét.
Babosék játék nélkül jutottak a döntőbe, mivel a kínai Csang, Cseng (Zhang, Zheng) páros lemondta a mérkőzést.

Eredmény, páros, döntő: Babos, Hszie (magyar, tajvani)–Huber, Raymond (amerikai, 1.) 7:5, 6:7 (2–7), 10–8 – döntő rövidítés.
A magyar játékos edző édesapja a találkozó után boldogan mondta, hogy Timi talán most játszott a legjobban párosban pályafutása során. Már a második szett rövidítése is alakulhatott jobban, a magyar–tajvani kettős nem amiatt „bukott", mert rosszul játszott volna. A rövidítést pedig 9–8-nál Timi pazar elütése döntötte el.
„Nagyon, nagyon boldog vagyok, hogy ilyen páros ellen sikerült tornát nyernünk! Végig jól játszottam. Hszie Szu-vej picit álmosan kezdett, de aztán gyorsan belelendült. Voltak nehezebb pillanatok a mérkőzésen, voltak ingadozások, de úgy gondolom, színvonalas döntőt láthatott a közönség. A két rövidítésben akadtak olyan labdamenetek, amelyeket jobban is megjátszhattunk volna, de füvön tényleg apróságokon múlik a siker. A bajnoki rövidítés is ezt mutatta, hiszen hét-nyolcnál két jó szervával harcoltam ki a meccslabdát. Ekkor a tenyeresemre kaptam az adogatást, szerencsére sikerült az elütésem. A hét elején még nem ment igazán egyesben, mert alig tudtam füvön készülni. De mostanra belelendülhettem. A jövő héten Eastbourne-ben felszabadultan teniszezhetek, hiszen egyesben nincs veszítenivalóm Safarova ellen" – mondta Babos Tímea.

A magyar teniszező Wimbledonban már nem a tajvani játékossal párosozik, eldőlt, hogy Hszie Szu-vej párja Sabine Lisicki lesz. Az ázsiai versenyző változtatása miatt Babos Tímea az olasz Alberta Briantival indul.

Tour de France - Thomas Voeckler sem indul?

Térdízületi gyulladás miatt kérdésessé vált a jelenlegi legjobb francia országúti kerékpáros, Thomas… Tovább olvasom