2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Babos Tímea párosban - Vereség drámai küzdelemben

Sajnos a döntő nem úgy sikerül, ahogy szerettük volna, de így is örülök, hogy finálét játszhattam - nyilatkozta Babos Tímea.
Babos Tímea és Olga Govorcova háromjátszmás, drámai mérkőzésen – 6:7 (5–7), 6:3, 9–11 – vereséget szenvedett a Darija Jurak–Megan Moulton-Levy horvát–amerikai kettőstől a páros torna döntőjében az 500 ezer dolláros monterreyi WTA-versenyen.

A mérkőzés 1 óra 30 percig tartott. Ez volt a 20 éves soproni játékos 11. döntője a WTA-tornán, eddig nyolc diadalt ünnepelhetett. Az elődöntőből egyébként játék nélkül jutott tovább a páros, mert a Date-Krumm Kimiko–Karolina Pliskova duó nem állt ki az elődöntőre. A 43 éves japán ugyanis kimerültségre hivatkozva feladta a mérkőzést.

A kiemelés és a világranglista-helyezések alapján is Babos és fehérorosz társa volt a mérkőzés esélyese a döntőben. A magyar játékos harmadik monterreyi bajnoki címéért lépett pályára, hiszen 2012-ben egyesben, tavaly Date-Krumm Kimikóval pedig párosban diadalmaskodott.

A 42 perces első szettben nagy esélyt hagytak kihasználatlanul Babosék.

Bár a magyar lány kiválóan adogatott, Govorcova ezt már nem mondhatta el magáról. A monterreyi verseny 1. helyen kiemelt kettőse 5:5-nél fogadóként 40–0-ra vezetett, de a négy bréklabdát nem tudta kihasználni. Utána Govorcova még egyenlített, de a rövidítésben az ellenfél 3–2 után már végig vezetett, végül a második szettlabdát használta ki.

Babos Tímea közel állt kilencedik tornagyőzelméhez, de ezúttal alulmaradt párosban. Fotó: mti

A 33 perces második játszma elején a magyar–fehérorosz kettős két bréklabdához jutott, de egyiket sem tudta kihasználni (2:2). Babos és Govorcova aztán 3:2 után 30-ra elnyerte ellenfele adogatását, de az előny nem tartott sokáig. A fehérorosz játékos ugyanis 30–0-ról elveszítette adogatójátékát, majd az ellenfél adogatóként 40–0-ra vezetett. De Babosék innen is fordítottak, majd a magyar játékos 30-ra szerválta ki a szettet.

A mindent eldöntő rövidítésben Jurak és Moulton-Levy 4–2-re is vezetett, kétszer is elnyerte ellenfele adogatását. Ezután Babos és Govorcova sorozatban négy pontot nyert, majd 8–6-ra vezetett. Az ellenfél azonban 10–9-nél adogatóként lezárta a drámai mérkőzést.

„Sajnos a döntő nem úgy sikerül, ahogy szerettük volna, de így is örülök annak, hogy finálét játszhattam, élveztem a hetet Olgával. Jó volt újra Monterreyben lenni, de ilyen hosszú túra után ideje hazamenni" – nyilatkozta honlapján Babos Tímea, aki azonban nem sokáig marad itthon, mert április 16-tól már Kuala Lumpurban lép pályára, a BMW Malaysian Openen. Egyesben főtáblás, párosban a világranglista 27. helyén álló Chan Hao-ching lesz a társa.