2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Babos Tímea Körmöczy Zsuzsa-vándordíjatkapott

A közgyűlés alkalmából adták át a Körmöczy Zsuzsa-vándordíjat, amelyet az idén Babos Tímea érdemelt ki. Az elismerést minden évben a legjobb 16 éves női teniszező veheti át.

Az ifjú tehetség 2009-ben kiemelkedően szerepelt a Grand Slam-bajnokságok ifjúsági versenyein: Wimbledonban döntős volt, Melbourne-ben, valamint Párizsban párosban játszott kiemelkedően. A 18 éven aluliak világranglistáján jelenleg a második és esélyes arra, hogy a Szingapúrban rendezendő I. Ifjúsági Olimpia résztvevője legyen.

A díjat édesapja, Babos Csaba vette át, mert lánya jelenleg Angliában tréningezik. Körmöczy Zsuzsa 1958-ban érte el legnagyobb nemzetközi sikereit: győzött Párizsban a Roland Garroson, harmadik helyet szerzett Wimbledonban, a világranglistán pedig a második helyet foglalta el. Visszavonulása után sportvezetőként dolgozott, a női nemzeti együttes kapitánya és a Vasas teniszszakosztályának vezetője volt.