2017. 04. 26. szerda - Ervin 12°C | 21°C Még több cikk.

Babos Tímea bravúrja

Óriási siker Monterreyben: a címvédő Babos Tímea bejutott a negyeddöntőbe a 235.000 dolláros Monterrey Openen, miután háromjátszmás találkozón legyőzte a korábbi világelső Ana Ivanovicsot (7:5, 3:6, 6:2).

A találkozó 1 óra 49 percig tartott.

„Nagyon jó volt visszatérni a centerpályára. Az elején még neki szurkoltak többen, de a folytatásban már inkább mellettem volt a közönség. A harmadik szettben, négy-kettőnél volt egy nagyon szoros gém, amelyben egyenlőnél legalább egy percig állt a játék.

A szurkolók ugyanis annyira biztattak bennünket. Úgy érzem, jól játszottam, az adogatásaim jól sikerültek. De még nem volt olyan jó a teljesítményem, mint tavaly. Szeretek ennyi ember előtt játszani, egy ilyen esti találkozóra mindig sokan jönnek össze" – mondta a soproni Babos Tímea fáradtan, de nagyon boldogan a remek sikert követően.

„Az utóbbi hónapok gyengébb teljesítménye ellenére is következetesen dolgoztunk. Végre sikerült összerakni minden egyes mozaikszemet. Végül a háromezer néző legnagyobb meglepetésére sikerült kiharcolni Timi élete első top húszas győzelmét és nem mellesleg a közönség szimpátiáját is elnyerte, amire nagy szüksége lesz Niculescu ellen" – nyilatkozta Babos Tímea edzője, Barátosi Levente.

A tavaly egyesben tornagyőztes Timire nagyon nehéz feladat várt, hiszen a második fordulóban a világranglista 17. helyén álló Ana Ivanovics volt az ellenfele. A 25 éves szerb játékos szabadkártyával szerepel a Monterrey Openen, a nyitókörben gémet sem veszített az orosz Marta Szirotkina ellen.
Ivanovics közel tíz évvel ezelőtt kezdte profi pályafutását, egyesben 11 WTA-versenyen bizonyult a legjobbnak. Öt évvel ezelőtt diadalmaskodott a Roland Garroson.

Ivanovics 2008. június 9-én a világranglista élére került, két „szakaszban" összesen 12 héten át számított a pontverseny alapján a legjobbnak.

Monterreyben Babos nagyszerűen kezdett, 3:1-re és 4:2-re is vezetett a nyitószettben. Ivanovics ekkor összekapta magát, sorozatban három gémet nyert. A 19 éves magyar teniszező azonban először egyenlített, majd 5:5-nél ismét elvette ellenfele adogatását, majd a következő gémet is hozta.
Ivanovics a második játszma első részében fölényben volt, 4:0-ra elhúzott. Babos feljött 4:2-re. Tovább azonban már nem tudta szorongatni az egykori világelsőt.

A harmadik szettben Ivanovics vezetett 2:0-ra. Babost azonban ez sem törte meg, viszonylag könnyen egyenlített (2:2). A folytatásban teljesen elbizonytalanodott a volt világelső, Babos 5:2-nél 0–30-ról brékelte ismét a szerb játékost és így bejutott a negyeddöntőbe, ahol az a Monica Niculescu lesz az ellenfele, akitől néhány hete Brazíliában, a florianopolisi verseny negyeddöntőjében 6:3, 6:2-re kikapott. Niculescu később a versenyt is megnyerte.

Babos Tímea támadóbb játéka hozta meg a győzelmet a volt világelsővel szemben.