2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

Babos bajnok lett

Az elmúlt hétvégén Budapesten, a téli sátorban rendezték meg a fedett pályás felnőtt országos bajnokságot.

A magyar atlétika legnagyobb szabású viadalán megyénk sportolói remekül szerepeltek: egy bajnoki címet és három ezüstérmet szereztek.
A Győri Dózsa SE válogatott ugrója, Babos Rita az első napon magasugrásban 177 cm-rel ezüstérmet szerzett. Másnap hármasugrásban lépett pályára, ahol fedett pályás egyéni csúccsal (12,94 m-rel) országos bajnoki címet szerzett.

Edzője: Farkas Roland, nevelőedző: Babos Géza. Sikerével Babos Rita a Győri Dózsa SE történetének első bajnoki címét szerezte meg az ugró versenyszámban.

A Soproni Atlétikai Club versenyzői két ezüstéremmel térhettek haza. Kiváló sprinterük, Németh Roland 60 méteres síkfutásban 6,76 mp-cel másodikként ért célba. Lőrincz Imre távolugrásban 717 cm-t teljesített és második lett. Mindkét versenyző edzője Németh Gyula.