2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Az utolsó pillanatokban vesztettünk: Videoton-ETO 2-1 - videón a gólok

Videoton-Győri ETO FC rangadónak az ezüstérem volt a tétje. Két percen belül két gól esett a második félidő elején, de Koltai mesteri emelésére Sándor György bombagóllal válaszolt a mérkőzés végén.

Összességében magyar szinten remek mérkőzést hozott az ezüstrangadó. Az első félidőben a Videoton lefocizta a ETO-t, de második félidőben Koltai csodaszép egyenlítő gólja után a székesfehérvári gárda leblokkolt.

Ha ebben a 15-20 percben meg tudta volna szerezni az ETO vezetést, akkor jó eséllyel miénk lehetett volna a három pont.

Bár az első 45 percben szinte nem volt a pályán az ETO, s inkább a szerencsének köszönheti, hogy megúszta kapott gól nélkül ezt a játékrészt, a második félidőben mutatott taktikus teljesítményével rászolgált volna Pintér Attila csapata a döntetlenre.

Videón a gólok - forrás: YouTube.com.

93. p. - Véget ért az ezüstrangadó: a Videoton 2-1-re nyert az ETO ellen.

93. p. - Ahjupera az utolsó pillanatokban egyenlíthetett volna, de a remek beadást követően a fejes több méterrel a Videoton kapuja fölött száll el.

91. p. - Torghelle gyakorlatilag első labdaérintése szabálytalankodással ért véget.

90. p. - Sándor György bombagólja valószínűleg eldöntötte az ezüstrangadót. A Videoton válogatott játékosa előtt elcsúszott az egyik győri védő, aki így 20 méterről iszonyatosa nagy gólt varrt a győri kapuba. 2-1.

90. p. - Három perc lesz a hosszabbítás az ezüst rangadón.

88. p. - Veszélytelen Videoton-szöglet.

83. p. - Dudás Ádám remekül futott el a bal szélen, de a beadását ki tudták rúgni a Videoton védői. A győri szöglet után elsőre kiejtette Bozsovics kapus a labdát, de végül sikerült javítani a hibát.

81. p. - Marek Strestík helyére Dudás Ádám érkezik a Rába-parti gárdába. Dudi az őszi rangadót eldöntötte góljával: reméljük, most is ismétli magát a történelem.

79. p. - Oliveira helyett Torghelle Sándor 10 perc bizonyítási lehetőséget kap Sosától.

78. p. - Következik a mérkőzés hajrája, mely háromesélyes. Összességében le a kalappal az ETO előtt, a második félidőben szépen összeszedte magát a győri csapat.

77. p. - Kamber a pályán Pátkai helyett: Pintér Attila második cseréjével is élt.

75. p. - Rendkívül veszélyes szögből, 19-20 méterről kapott szabadrúgást a Videoton. Mitrovics - akárcsak bő 15 perce Völgyi - a sorfalat találta el.

A Videoton szöglete a pontrúgás után szintén nem okozott gondot.

74. p. - Takács Ákos próbálkozott egy lövéssel közel harminc méterről, de a labda a Videoton kapuja fölé szállt jócskán.

71. p. - Mitrovics 18 méterről leadott szabadrúgását simán fogta Sztevanovics.

68. p. - Az utolsó pillanatokban ért bele egy fehérvári láb a Koltai Tamás felé tartó labdába: kár érte, ebben lett volna lehetőség.

67. p. - Sokkal jobban játszik az ETO a második félidőben: több ötlet és bátorság van Pintér Attila csapatában. A játék jelenlegi képében akár a vendéggyőzelem is benne van.

65. p. - Walter Lee helyett Gyurcsó Ádám lépett pályára a hazai csapatban. Rövid időn belül két sárga lapot is összeszedett az ETO: Pátkai és Völgyi kapott sárga lapos figyelmeztetést.

62. p. - Strestík ívelt be szépen a székesfehérvári kapu elé, de Pátkai nem tudott fejelni. Az ETO játékosok szabálytalanságot reklamáltak, de a játékvezető nem fújt sípjába.

61. p. - A Videoton szöglete is vérszegényre sikerült.

58. p. - Bozsovics tisztán a 16-oson kívül fogta meg a labdát; sárga lapot kapott ezért a Videoton kapusa.

Hiába lőhetett 16,5 méterről Völgyi szabadot, az ETO játékos telibe találta a sorfalat. Ezt követően a győri szöglet szintén veszélytelen volt.

53. p. - Trajkovicsnak rúgott oda csúnyán Szolnoki: jogos sárga lap a jutalma a Videoton játékosának.

51. p. - Egyelőre úgy tűnik, hogy megfogta a Videotont az egyenlítő gól: a székesfehérvári csapat tanácstalanul játszik ezekben a pillanatokban.

49. p. - Koltai Tamás egyenlített! Remek kiugratás után mesterien emelt át a győri játékos Bozsovics kapus felett. Remek egyéni teljesítményt követően most kell meglepni a Videotont! 1-1.

47. p. - Nikolics a sok-sok helyzet után most már betalált: szabadrúgás után egészen tisztán fejelhetett a székesfehérvári támadó. Sztevanovicsnak esélye nem volt hárítani. 1-0.

46. p. - A második félidőben is útjára indult a labda. Pintér Attila cserélt: Varga Roland helyett Jarmo Ahjupera a pályán.

Szomorú leírni, de az ezüstrangadót eddig egyértelműen a Videoton uralja. Az ETO-nak legfeljebb momentumai akadnak, miközben a székesfehérvári csapat egymásután alakította ki a gólhelyzeteket.

A döntetlen az ETO számára hízelgő, de ez is inkább a szerencsének és Sasa Sztevanovics bravúrjainak köszönhető - ennél sokkal több és jobb játék kell fiúk!

45. p. - Vége az első félidőnek.

40. p. - Na, végre! Strestík remekül cselezte ki védőjét, s jól futott el a bal szélen. A beadás pár centivel suhant el Koltai Tamás feje fölött - de ez legalább győri helyzet volt.

39. p. - Veszélytelen Videoton szöglet.

37. p. - Oliveira parádésan vette át a labdát, de utána a győri kapu fölé lőtt. Vinícius támaszkodó lábának "esett neki" Strestík: a cseh játékosnak egy sárga lap mellett nem igazán kellene ehhez hasonló felesleges fegyelmezetlenségekbe belemennie.

35. p. - Strestík belépője újra sárgát ért: jogos a lap Tóth Balázs buktatásáért.

33. p. - Völgyi Dániel és Sándor György is sárgát kapott miután majdnem tömegverekedés tört ki a pályán. A lassítás szerint nem tűnt alattomosnak a győri játékos, most inkább a székesfehérváriak balhéztak feleslegesen.

32. p. - A helyzet egyre fokozódik - sajnos - az ETO kapuja előtt: Walter Lee remekül vezette fel a labdát, majd Oliveira lövését védte ismét Sasa. Sztevanovics jó formája nélkül nem úsztuk volna meg eddig gól nélkül.

30. p. - Az ETO védelmén ismét mint kés a vajon száguldott át a Videoton: Sztevanovics bravúrral védte Nikolics 5-6 méterről leadott, erős lövését.

28. p. - Nikolics fejelhetett jó tíz méterről, de a legagilisabb székesfehérvári játékos fejéről több méterről a győri kapu fölé szállt a labda.

27. p. - Az utóbbi 4-5 percben az ETO ki tudott lépni a Videoton szorításából, de a mérkőzést ettől függetlenül a székesfehérvári csapat irányítja.

23. p. - Az ETO először időzött hosszabb ideig a Videoton kapuja előtt, de ez a támadás is veszélytelennek bizonyult.

21. p. - Nikolics bombázott a 16-oson kívülről, de Sztevanovics biztosan hárított. Mindenképp jó hír, hogy Sasa sokkal magabiztosabbnak tűnik a kapuban, mint egy héttel ezelőtt a Debrecen ellen Győrben.

19. p. - Koltai hozta ki szépen a saját kapuja elől a labdát, de komoly helyzetet nem sikerült most sem kialakítani.

17 p. - A díszpáholyban nézi az ezüstrangadót Orbán Viktor miniszterelnök is.

14. p. - Sztevanovics védett előbb nagyot, majd pár pillanattal később Nikolics puskázott el egy gólhelyzetet szerencsére. Az ETO-nak eddig biztató támadása nem nagyon akadt.

10. p. - Kétszer is tizenegyest "látott" a hazai közönség az ETO kapuja előtt. Az elsőnél Nikolics színészkedett közepesen - az ismétlésnél egyértelműen látszott, hogy a székesfehérvári játékos feldobta magát -, míg a másodiknál szándékos kezezés biztosan nem történt.

5. p. - Az első komoly helyzet a Videotoné volt: Nikolics lőtt tisztán 12 méterről a győri kapura, s nem sokkal tévesztett célt.

1. p. - A mérkőzés elkezdődött.

Videton: M. Bozsovics, Szolnoki, P. Vinícius, Caneira, Héctor Sánchez, F. Oliveira, Tóth B., Sándor Gy., Mitrovics, Walter Lee, Nikolics.

Győri ETO FC: Sztevanovics, Takács Á., Djordjevics, Sztanisics, Völgyi, Pátkai, Fehér Z., Trajkovics, Varga R., Strestík, Koltai.

Pintér Attila így nyilatkozott az eto.hu-nak a székesfehérvári rangadó előtt: "A Videoton egy nagyon jó játékoskerettel rendelkező csapat, ahol hosszú a kispad is. Szeretnénk szurkolóinknak örömet szerezni, hiszen tudjuk, hogy mit jelent nekik ez a mérkőzés. Mindenféleképpen győzni szeretnénk"

A Videoton-Győri ETO rangadónak tulajdonképpen az ezüstérem a tétje, az európai kupaindulást tekintve pedig annyi, hogy a második helyezett egy körrel később kapcsolódik be az Európa Liga selejtezőjébe, mint a nyitófordulóban debütáló harmadik helyezett.

A találkozót a székesfehérváriak várják jobb formában, hét mérkőzés óta veretlenek, s ezalatt csak egyszer nem nyertek, míg a vendég zöld-fehérek utolsó két bajnoki összecsapásukat elveszítették a Kecskeméttel és a Debrecennel szemben.

A szurkolók által minden évben a leginkább várt Újpest–Ferencváros meccs ezúttal csak a hagyományok miatt nevezhető rangadónak, a két csapat formája és a táblázaton elfoglalt helyezése alapján nem. A meccs presztízsét mutatja, hogy a világ legjobb játékvezetője, Kassai Viktor fújja majd a sípot.