2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 1°C | 12°C Még több cikk.

Az utolsó percben úszott el a győzelem : Pápa-ETO 1-1

Az ETO a 90. percig annak ellenére vezetett, hogy 11-est hibázott a győri csapat. A Pápa az utolsó öt percet végigtámadta, s ez megbosszulta magát.

A győri zöld-fehérek három pontért utaztak Pápára, de a kisváros csapata - akárcsak a Debrecent és a Videotont - majdnem megtréfálta az ETO-t is hazai pályán.

Az ETO végig többet birtokolta a labdát, de az utolsó percekben a győriek magukra húzták a Pápát, s ez megbosszulta magát.

Pintér Attila csapatának előnye 10 pontra csökkent üldözője, a kora délután a Paksot legyőző, de egy bajnokival már többet játszó Videoton előtt.

Mestermérleg

Zsivóczky-Pandel Gyula:
- Győzni akartunk, de nagyon örülünk a megszerzett egy pontnak. Úgy gondolom nagyon sokat tettünk a második félidőben, hogy sikerüljön az egyenlítés. Azt azért megjegyezném, hogy a tavalyi és az azelőtti bajnokot is megvertük hazai pályán, most pedig pontot szereztünk minden valószínűség szerint az idei bajnok ellen is. Ez azt jelenti, hogy a Pápa igen is erős csapat otthon. Griffiths egy tehetséges játékos, remélem ez a gól egy olyan lökést fog neki és a többieknek is adni, hogy elindulunk felfelé a tabellán.

Pintér Attila: - Azt gondolom végig jól játszott a csapat, tették a dolgukat, nem lehet egy rossz szavam se a játékosokra. Voltak ugyan lehetőségeink, amiket nem tudtunk kihasználni a kihagyott büntető mellett is. A futball ilyen. Egyszer ad, egyszer elvesz. Volt olyan mérkőzés, amit mi fordítottunk meg a kilencvenkettedik percben. Ez benne van a labdarúgásban. A játékosok előtt le a kalappal, mert mindent elkövettek, hogy megnyerjék a találkozót. Nem sikerült újabb gólt szereznünk és ez a végén megbosszulta magát.

Forrás: eto.hu

Fotók: Bertleff András

Vége a mérkőzésnek.

90. p. - Egyenlített a Pápa: Maric 18-19 méterről leadott szabadrúgása kipattant Stevanovicról, a labdát pedig Griffiths bekotorta a győri kapuba. 1-1.

88. p. - Varga helyett Andric a pályán. Bár a 11-est kihagyta az ETO csatára, rögtön felállt a padról Varga, s gólpasszt adott.

85. p. - A hajrá eddig a Pápáé: előbb szögletet rúghattak a hazaiak, majd Griffiths vette célba az ETO kapuját, de Sasa Stevanovic most is a helyen volt.

83. p. - Nagy Sándor kapott sárgát Kroneveter felnyársalásáért. 17-18 méterről Völgyi szabadját biztosan fogta Szűcs.

78. p. - Tajthy Tamás lőtt kétszer a győri kapura: előbb a győri védőfalban kötött ki a labdája, majd a 16-oson belül a közönség közé szállt a játékszer.

76. p. - Lassan, de biztosan menetel az ETO az újabb három pont felé: komoly helyzet egyik csapatnak sincs, viszont a labda többnyire a zöld-fehéreknél van.

69. p. Kézgyanús helyzet a pápai 16-oson belül: Kronaveter beadásába az egyik védő kézzel ért bele. A játékvezető valószínűleg nem akart még 11-est adni az ETO-nak.

65. p. - Újra szöglet, újra Lipták: a győri védő szépen cselezett kis helyen, de a lövésre már nem maradt ereje, így inkább "feladta" Szűcsnek a labdát.

64. p. - Szöglet után Lipták emelkedett a legmagasabbra, s a fejes azonban kicsivel a kapu mellé szállt.

58. p. - Trajkovic eldönthette volna a meccset: a pápai védő eladta a labdát, amire a győri játékos gyorsan lecsapott, s egyedül vezethette a labdát Szűcsre. A meccslabdánál azonban túl szép gólt akart lőni a szerb; az emelés messze elkerülte a pápai kaput.

55. p. - Pörgős, de sok hibával tarkított a második félidő, a Pápa próbál kilépni az ETO szorításából. Komoly helyzete egyik csapatnak sem volt eddig.

47. p. - Varga szépen futott el a jobb szélen, beadását azonban leszedte Szűcs.

46. p. - Útjára indult a labda a második félidőben.

Az ETO uralja a játékot, a labdabirtoklási arány körülbelül 70-30 a győri csapatnak. Az első félidő végén azonban többször elaludtunk; kell(ene) a második gól a biztos győzelemhez.

45. p. - A félidő utolsó támadása az ETO-é: Varga szépen cselezte magát tisztára, de beadása kicsit magas volt Völgyinek. Vége az első játékrésznek.

44. p. - Kicsit elaludt a győri védelem, s ennek köszönhetően tűzijáték alakult ki Stevanovic kapuja előtt. Ennél több kell fiúk, gyerünk!

43. p. - Kronaveter kapáslövéssel próbálkozott, de labda épphogy elvánszorgott Szűcsig.

40. p. - Győri szöglet után Strestik fejelt szépen Völgyihez, a bíró azonban lökés miatt kifelé mutatott. Vitatható ítélet.

39. p. - Veszélytelen pápai szöglet.

37. p. - Akárcsak Trajkovic a gólnál, most Kamber lépett ki hasonló helyzetben jól a pápai kapu előtt. Pörgetését azonban fogta Szűcs.

35. p. - A Pápa kolumbiai légiosa, Quintero remekül cselezett a győri védők között, s a szélről leadott szép lövésével Stevanovic eszén is túljárt. Szerencsére a labda pár centivel elkerülte a győri kaput.

34. p. - Az első veszélyesebb pápai beadásra Stevanovic magabiztosan mozdult ki, s fogta meg a labdát.

29. p. - Továbbra is nagy a nyomás a pápai kapun. Szöglet után Szűcsnek kellett öklöznie a labdát, amelyet Svec 25 méterről szinte kirúgott a stadionból.

27. p. - Völgyi kapott jogos sárgát: a győri játékos csúnyán felrúgta az egyik pápai játékost.

25. p. - Lipták és Völgyi szépen tisztáztak közös erővel hátul.

21. p. - Kamber ugrott ki villámgyorsan a pápai védők között; a győri játékost épp meg tudta előzni Szűcs.

16. p. - Jóvátette Varga az előző hibáját: a győri támadó remek szemmel vette észre Trajkovicot a pápai kapu előtt, aki csőrrel "bekanalazta" a labdát a hálóba. Igazi lesipuskás gól volt. 0-1.

13. p. - Jogos 11-est kap az ETO. Beívelés után Rodenbücher kézzel ütött a labda. Hiába azonban a nagy esély, Varga Roland elhibázta a büntetőt.

Hozzá kell tennünk: nem Szűcs védett nagyot, hanem Varga rúgta gyengén a 11-est.

9. p. - Közel 10 perc telt el, mire az ETO szorításából ki tudott jönni a Pápa. Az első hazai támadás veszélytelennek bizonyult.

8. p. - 11-est reklamált az ETO, de nem történt szabálytalanság Szűcs kapuja előtt.

4. p. - ETO rohamokkal indul a mérkőzés: a győri csapat egyelőre saját kapuja elé szögezte a házigazdákat.

1. p. - Rögtön két ETO szöglettel kezdődött a mérkőzés, de egyik sem volt veszélyes.

Kezdőcsapatok

Győri ETO FC: 1 STEVANOVIC SASA, 2 TAKÁCS ÁKOS, 6 KINK TARMO, 9 KRONAVETER ROK, 11 VARGA ROLAND, 12 NIKOLA TRAJKOVIC, 15 VÖLGYI DÁNIEL, 16 LIPTÁK ZOLTÁN, 21 STRESTIK MAREK, 22 SVEC MICHAL, 24 KAMBER DJORDJE

Cserék: 26 KAMENAR LUBOS, 5 HAD MARIAN, 8 DUDÁS ÁDÁM, 14 PILIBAITIS LINAS, 19 ANDRIC NEMANJA, 23 TOKODY TIBOR, 29 KOLTAI TAMÁS

Vezetőedző: Pintér Attila

Lombard Pápa: 27 SZŰCS LAJOS, 2 NAGY SÁNDOR, 9 ARSIC LAZAR, 10 TÓTH BENCE, 20 RODENBÜCHER ISTVÁN, 21 GORAN MARIC GOVARCIN, 25 MARÓTI BÉLA, 28 SZABÓ OTTÓ, 29 NÉMETH MILÁN, 30 QUINTERO JIMENEZ CESAR ALEXANDER, 91 TAJTHY TAMÁS

Cserék: 45 NACSA PÉTER, 7 SZOLGA MÁTÉ, 17 LAGATOR TINO, 23 JASAREVIC MAHIR, 31 KIRÁLY BOTOND, 32 PRÉSINGER ÁDÁM, 50 GRIFFITHS GEORGES HENRI ABOUBACAR

Vezetőedző: Zsivótczky-Pandel Gyula

Játékvezető: Vad II. István
Asszisztensek: Viszokai László, Márkus Tamás

Maximális koncentrációt vár el csapatától ezúttal is Pintér Attila - adta hírül az ETO hivatalos honlapja.

A Lombard Pápa bár helyezését és pontjait tekintve szerényebben áll a tabellán, mint az ETO, azért azzal, hogy a szezonban hazai pályán két vállra fektették többek között a Videoton és a Debrecen együttesét is, mindenképpen jelzi: senki sem mehet biztosra.

A zöld-fehérek természetesen három pontért utaznak a szomszédvárhoz, és várhatóan a Stevanovic - Tokody, Lipták, Takács, Dinjar - Kamber, Pilibaitis, Trajkovic - Varga, Andric, Kink csapattal kezdenek.

Pintér Attila ezúttal nem számíthat az öt sárga lapja miatt pihenő Pátkai Mátéra, Marek Strestík eltiltása viszont lejárt, így ő akár ismét pályára léphet.

Katt-katt: a kisalfold.hu online tudósít a mérkőzésről a pápai stadionból 18.30-tól!

Bajnoki döntő: előnyben az Audi-ETO

A női kézilabda bajnoki finálé első mérkőzésén a Győri Audi-ETO együttese 34:28-ra győzött hazai pályán a Ferencváros ellen. Sok-sok fotó! Tovább olvasom