2017. 04. 26. szerda - Ervin 12°C | 21°C Még több cikk.

Az utolsó percben büntettek

A német szakvezető Szélesi Zoltán, Rósa Dénes, Polonkai Attila és Leandro személyében négy újoncot is avatott.
4. p: Rósa kényszerítőzött Bodorral, majd a ferencvárosi játékost Sun Jihai buktatta a tizenhatoson belül. A játékvezető büntetőt ítélt, melyet a Kínában légióskodó Kenesei a bal alsó sarokba lőtt. 0–1.

17. p:
Kenesei szöktette Torghellét, aki az alapvonalról visszagurított az ötösre, ahol érkezett Kenesei, de a kapu mellé pörgette a labdát.

25. p:
Bodor indította Torghellét, aki 16 méterről mellélőtt.

37. p:
Torghelle ugratta ki Keneseit, aki 10 méterről a kivetődő kínai kapusba lőtte a labdát.

45. p:
Bodor szabálytalanul szerelt 25 méterre a magyar kaputól, a szabadrúgást Li Xiaopeng ívelte az ötösre, s Zhou Haibin a kapu bal felső sarkába fejelt. 1–1.

58. p:
Rósa beadása után Gera 8 méterről fejelt a keresztléc fölé.

65. p:
Yan Song 16 méterről alig csavart a kapu mellé.

75. p:
Szélesi gáncsolásért megkapta második sárga lapját is, ezért a játékvezető kiállította.

86. p:
Zhang Yaokun jobb oldali beadását Li Jinyu 8 méterről, előrevetődve fejelte kapura, Vlaszák bravúrral szögletre ütötte a labdát.

88. p:
Tóth B. közelében Wang Peng elesett a 16-oson belül, s a bíró 11-est ítélt. A büntetőt Zheng Zhi a kapu bal oldalába rúgta. 2–1.

93. p:
Rósa bedobása Gerához került, a csatár 7 méterről egy védő szorításában a kapu fölé lőtt.

A magyar együttes gyorsan vezetést szerzett, majd a hazaiak támadásai közben növelhette volna előnyét. Úgy tűnt, hogy a Matthäus-együttes előnnyel vonulhat pihenőre, amikor egy védelmi kihagyás után egyenlített Arie Haan csapata.

A szünet után is kiegyenlített volt a mérkőzés, ráadásul a két szövetségi kapitány rengeteg cserét is végrehajtott. Az utolsó negyedórát Szélesi Zoltán piros lapja miatt emberhátrányban játszotta a magyar gárda, s nem is úszta meg kapott gól nélkül, igaz, a 11-eshez kellett a hongkongi játékvezető jóindulata is.

Lothar Matthäus szövetségi kapitány ezzel idei hetedik összecsapásán negyedik vereségét szenvedte el, a mérleget három győzelem egészíti ki.