2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Az utolsó forduló dönt: Audi ETO-Zvezda 27-25

Izgalmas, harcos mérkőzésen két góllal legyőzte a Zvezda csapatát az Audi ETO a BL csoportkörében. A továbbjutásról az utolsó forduló dönt. Jön a Valcea!
Audi-ETO–Zvezda 27–25 (14–10)
Győr, női Bajnokok Ligája-mérkőzés, C csoport, 5. forduló, 2000 néző. V.: Brunovsky, Canda (szlovákok).

Audi-ETO: Pálinger – MRAVIKOVA 3, Hornyák, GÖRBICZ 11/7, SPIRIDON 2, AMORIM 5, Vérten 2.
Cs.: Bradeanu 1, KOVACSICS 3, Tomori, Mayer.
Edző: Konkoly Csaba.

Zvezda: SZUSZLINA – Dronyina 1, Andrjusina 2, Potapenko 1, VETKOVA 4, KOROLJOVA 4, DMITRIJEVA 4/1.
Cs.: Kalinyina (kapus), Poljanova 1/1, Baranovszkaja 3, Szasurkova 2, Krutova, Csernova 2, Novickaja 1.
Edző: Jevgenyij Trefilov.

Hétméteresek: 7/7, ill. 4/2. Kiállítások: 2, ill. 2 perc.

Konkoly Csaba: – Ahogyan számítottunk, nem volt könnyű mérkőzés, folyamatosan kellett koncentrálni, hiszen nagyon jó csapat volt az ellenfelünk. A védekezésünkre nagy hangsúlyt fektettünk, s ez összességében jól is működött, ám a támadásba egy kicsit „belefáradtunk", többször is az egyéni teljesítményre kellett alapozni. Fontos győzelmet arattunk, de ez még csak egy lépcsőfok volt a továbbjutás felé, a Valcea ellen legalább ilyen teljesítményre lesz szükség.

Görbicz Anita: – Nagyon sokat készültünk a mérkőzésre, s örülök, hogy a sok munkának meglett az eredménye. Ami engem illet, nagyon vártam már, hogy a BL-ben is pályára lépjek, rossz volt nézni a lányokat kívülről, sokszor jó lett volna bemenni segíteni. Tettünk egy lépést a nyolc közé, remélem, a románok ellen a további pontokat is begyűjtjük.

Jevgenyij Trefilov: – Nagyon rosszul, óvodás módon játszottunk. Rengeteg technikai hibát vétettünk, ami ezen a szinten megengedhetetlen.

A mostani sikerrel a Győri Audi ETO KC egy ponttal megelőzte a Zvenyigorodot, és ha egy hét múlva nyer a román Valcea ellen, akkor középdöntős.

A kvartett első két helyezettje a legjobb nyolc közé, a középdöntőbe jut, míg a harmadik átkerül a KEK nyolcaddöntőjébe.

A csoport másik mérkőzésén: Oltchim Valcea (román)-Itxako (spanyol) 27-26 (15-14)

Az állás:

1. Oltchim Valcea 8 pont
2. Győri Audi ETO KC 6
3. Zvezda Zvenyigorod 5
4. Itxako 1

Az utolsó fordulóban: Január 16., szombat: Itxako-Zveniygorod 19 ó Január 17., vasárnap: Győri Audi ETO KC-Valcea 17:15 ó

Galéria kép

60. perc: Baranovszkaja szerzi az utolsó gólt. 27-25. Vége! Megvan a győzelem, és ezzel együtt az esély a továbbjutásra.

59. perc: Amorim megy be a hatlmas termetű védők közt a darálóba. Kiharcolja a gólt. 27-24.

58. perc: Konkoly Csaba kért időt.

57. perc: Koroljeva találatával tartja a lépést a Zvezda. 26-24.

56. perc: Kovacsics vállal be egy lövést kilencről. A jobb alsót célozza meg. Gól! 26-23.

55. perc: A Zvezda kér időt, ami után rögtön gólt szerez a vendég csapat. 25-23.

54. perc: Baranovszkaja-gól. 24-22. Görbicz labdát szerez, Vérten pedig a bal szélről gólt lő. 25-22.

53. perc: Vetkova akcióból, Görbicz hetesből talál be. 23-21. Újabb hetes gól Görbicztől. 24-21.

50. perc: Labdaszerzés. Mravikova passzol a ziccerben érkező Kovacsicshoz. Gól. 22-19. Vetkova gyorsan válszol. 22-20.

48. perc: Görbicz kilenc gólos! 21-19.

47. perc: Vérten szerez labdát, és indítja Mravikovát. Nagyon kellett ez a gól. 20-18. Dmitrijeva-gól. 20-19.

46. perc: Sasurkova, majd Dmitrijeva is betalál. A Zvezda feljön egy gólra. 19-18.

44. perc: Poljenova egy hetest már elhibázott, ezt belövi. 19-16.

43. perc: Amorim érkezik lendületből, és a sánc fölött a kapu közepébe bombáz. 19-15.

41. perc: Spiridon középről. 18-15.

40. perc: Elkapkodjuk a támadást. Leindítás. Gól. Novitszkaja. 17-15.

38. perc: Csernova veri a szélen egy az egyben Vértent. Gól. 17-14.

37. perc: Amorim lemásolja Görbicz előző gólját. Ugynaonnan, ugyanoda! 17-13. Ez a lagjobb ellenszer az öt-egyre.

36. perc: Görbicz megint egy hihetetlen gólt akaszt a jobb felsőbe. Kilencről, talpról. 16-13.

35. perc: "Légcunder" Görbicztől. Gyönyörű gól a bal szélről a bal felső sarokba. 15-12. Andrjuina tartja a két gólt közte. 15-13.

34. perc: Újabb orosz gól, megint indításból. Vetkova. 14-12.

33. perc: Dmitrijeva Pálingerbe dodja a hetest. Dronyina javít, egy indítás után. 14-11.

31. perc: Emberhátrányban kezdjük a második félidőt.

A félidőben: 14-10

30. perc: Hornyák kap két percet. Vége az első félidőnek.

29. perc: Kovacsics is megszerzi első gólját. 13-10. Mravikova góljával négy góllal vezetünk. 14-10.

27. perc: Görbicz hetesből talál a kapuba. 12-10.

26. perc: Görbicz. 11-9. Potapenko kap két percet. Koroljeva. 11-10.

25. perc:Koroljeva a bal szélről ejti át Pálingert. 10-9.

23. perc: Spiridon beállóból eredményes. 10-8.

22. perc: Dmitrejeva lövi ki a bal alsót. 9-8

21. perc: Dmitrijeva verekszi át magát a védőkön. 9-7.

19. perc: Spiridon passzát már estében veszi át Amorim, majd a kapuba lő. 9-6.

18. perc: Egy pillanatra elalszik az ETO-fal jobb oldala. Andrjusina Bradeanu mellett jut el lövésig. 7-6. Mika javít egy góllal. 8-6.

17. perc: Dmitrijeva eredményes büntetőből. 7-5.

16. perc: Trefilov eddig tűrte csapata tehetetlenségét támadásban. Időt kér és üvölt a játékosokkal.

15. perc: Az orosz hetest Poljenova bombázza a felső lécre.

14. perc: Vértent szabálytalanul tudják csak megállítani. A hetest Görbicz pattintja a kapus lába alatt a hálóba. 7-4.

13. perc: A védekzés továbbra is parádés, támadásban azonban sok ziccert hibázunk. Az utolsót Mravikova vétette el.

11. perc: Görbiczet kilökik a falból, így a helye üresen marad. Baranovszkaja innen talál a kapunkba. 5-4. Görbicz újabb hetest lőhet. Gól! 6-4.

10. perc: Görbicz büntetőből eredményes. Erre Koroljeva válaszol. 4-3. Egy szélső befutás. Vérten! 5-3.

9. perc: Eddig fantasztikus, amit védekezésben podukál az ETO. A hatalmas termetű orosz játékosok nehezen tudnak lövőhelyzetig jutni.

7. perc: Görbicz harcolt ki egy hetest. Belövi. 3-2.

6. perc: Hatalmas gól! Görbicz teszi fel lövésre a labdát a kilencesen érkező Amorimnak, aki kilövi a bal felső sarkot. 2-2.

5. perc: Potapenko előtt nyílik meg a fal a jobb egyes-kettes között. Ziccer, gól. 1-2.

2. perc: Amorim pattintott passzából Mravikova ejti át a kapust a jobb szélről. 1-1.

1. perc: A Zvezda kezdte a meccset. Nálunk Pálinger előtt Mravikova, Hornyák, Spiridon, Amorim, Görbicz és Vérten a pályán védekezésben. Az lső találata vendégeké. Vetkova szerezte. 0-1.

Telt ház fogadta a játéktérre kiérkező csapatokat a Magvassy Sportcsarnokban a sorsdöntő BL-meccsen. Ahhoz, hogy az ETO továbbjutási esélye megmaradjon mindenképpen győzni kell a Zvezda ellen. A csapatok bemutatásakor, a hosszú idő után nemzetközi kupameccsen újra pályára lépő Görbicz Anita kapta a legnagyobb tapsot. A szurkolók bíznak abban, hogy Görbe visszatérésével utolsó két mérkőzését sikerrel veszi a csoportkörben az ETO.

Konkoly Csaba, a Győri Audi ETO KC vezetőedzője:

"Azzal, hogy behúztuk az Itxaco elleni, idegenbeli meccset, úgymond visszavettük a kezünkbe a továbbjutásunk sorsát. Ami persze nem egyszerű, mert a Zvezda nagyon jó játékosokból áll, és élesen emlékszem még az őszi találkozónkra, amikor tetemes különbség volt a két csapat között.

Ez egy más mérkőzés lesz. Mindkét alakulatnak létfontosságú a győzelem. Akkor talán mi sem voltunk annyira felkészültek, azóta sokat fejlődött a csapat, az oroszok túl vannak egy sikeres világbajnokságon, biztosan nagyon kemény találkozó lesz. Látok esélyt a győzelemre, de nem lesz könnyű.

Nagy a teher a lányokon is, azonban úgy gondolom, profi játékosok, el kell tudniuk ezt viselni. Mindenki másképp dolgozza fel, van, aki ideges, van, akit még jobban felpörget, egy a lényeg, hogy a meccs alatt mindenki maximálisan koncentráljon. Csapatunk sokszor bebizonyította már, hogy az éles helyzetekben is helyt tud állni.

Az ellenfelek ma már nem úgy készülnek ránk, mint egy jó magyar csapat ellen, hanem, mint a BL-döntős sztárcsapat ellen, meg akarják mutatni, mindenki meg akar verni minket, ha a tét nem is olyan nagy, mégis presztízs értéke van. Ismernek minket, aminek az egyik oka az is, hogy játékoskeretünk szinte változatlan az elmúlt évihez képest, másrészt volt idejük és lehetősük feltérképezni minket.

A felkészülésünkben annyit változtattam, hogy sokkal precízebb lett. Többször videózunk, a mostani meccs előtt talán háromszor is elemeztük együtt az ellenfelet. Nagyon nehéz és kemény edzéseken vagyunk túl az elmúlt pár hétben, látszik is az eredménye, folyamatosan javulunk, majd meglátjuk elég lesz-e a Zvenigorod ellen. Egyben biztos vagyok, mindent meg fogunk tenni.

Az előző összecsapáshoz képest pályán lesz Görbe is. Nincs még a régi formájában, de beállásával stabilabb lett a csapat, tartást ad a játékunknak, és az eddigi mérkőzésein is látszott, hogy nem lett rosszabb. Nagyon fontos lesz a szerepe, egyrészt az irányításban, másrészt kulcskérdés, hogy fogja bírni a lába a gyors védekezést, és hogy mennyit fog tudni a pályát tölteni. Ismerve klasszisát meg fogja oldani hihetetlen játék intelligenciájával és tudásával.

Pálinger Kati teljesítménye is döntő lehet, s bár vannak gondjai a vállával, a hétközi, Vác elleni meccsen is megmutatta, ha Ő fejben ott van, nehéz dolga van bárkinek. Szenzációs kapus, szükség lesz a bravúrjaira.
A csapat tehát készen áll, többnyire mindenki egészséges, megvan mindenkinek a cseréje, de sok fog azon is múlni, hogy legyen akár a pályán vagy a padon, játsszon bármely poszton maximálisan odafigyeljen, ne legyenek kihagyások, egyszóval maximális koncentráció szükséges. Ezen a szinten már nem működik, hogy csak három ember van a pályán, itt mindenkinek oda kell tenni magát.
Összefoglalva, a precizitáson van a hangsúly. Azokat a hibákat, amiket rendszeresen elkövetünk megbeszéltük, várjuk a mérkőzést."

• 19. 07743 2010. január 12. 15:41
    „Olvasható volt Zsuzsi kisebb műtétje,valószinű utókezelésről van szó,a pontos közlésre nincs felhatalmazásom,kedves Hajra ETO.”
  • 18. HajraETO 2010. január 11. 19:28
    „Gratulálok a Csajoknak szép volt!
    07743! Milyen kezelésre jár Zsuzsi?
    HAJRÁ ETO!”
  • 17. 07743 2010. január 11. 11:23
    „Sokan kritizálják Pálingert,Tomorit,Hornyákot.Az én ismereteim szerint Kati válla sérült,igy védett,látszott a mozgásán.Zsuzsa kezelésre jár,Ági megsérült.Ezt követően esett vissza az ETO védekezése.Amikor Görbe térde vérzett,Ágit az orvos kezelte. A kritizálók nézzék vissza az EHF TV-n.Hajrá ETO,a sérültrknek mielöbbi teljes gyógyulást kívánunk!!”
  • 16. adalfold 2010. január 11. 10:49
    „A szlovák emberek nem utálják a magyarokat, legalábbis a vidéki szlovákok nem. Aztán hogy a politikában vagy Pozsonyban mi van, na az már gáz.”
  • 15. Epoxigyanta 2010. január 10. 22:53
    „Gratulálok lányok,csak így tovább!”
  • 14. kisokoska 2010. január 10. 20:19
    „Szép volt lányok. Tegyük hozzá ( szemben "tornacipő hozzászólásával) jobbak is voltak az oroszoknál. Nem írom le, hogy kitől vártam volna jobb formát, inkább akitől elvártam ,hozta is formáját. Csak így tovább. Hajrá ETO”
  • 13. 07743 2010. január 10. 19:51
    „Csodálatos győzelem volt.Görbicz zsenialitásának,és acsapat remek játékának köszönhetően.A Princ-től kérek egy mea maxima kulpát!!!Hajrá ETO!!!!”
  • 12. tornacipő 2010. január 10. 18:44
    „szép volt lányok, de tegyük hozzá:
    az oroszok sokat hibáztak a végén, amikor egyre feljöttek az oroszok, a bírók két ítélettel tettek arról, hogy ismét 2 vagy 3 legyen közte,
    kapusteljesítményünk nem volt, ahogy jobbátlövő és balszélső se igazán”
  • 11. Törpilla 2010. január 10. 18:41
    „Juppiii!!!! :) nyertünk :) :)”
  • 10. ZéZé 2010. január 10. 18:30
    „Gyakorlatilag ha lenne egy jól védő kapusunk akkor nem 23:21-re állnánk, hanem 23:16-ra.
    Hiányzik innen a Herr Orsi....”
  • 9. nbence 2010. január 10. 18:21
    „Ez komoly? Szlovák bírók kedveznének a magyar csapatnak? Na nem mintha baj lenne, néha ilyen is kell (már ha tényleg ez van, mert hogy sajnos látni nem láthatom a meccset)... De egy biztos, a bírók nem tudnak meccset nyerni, az a lányok dolga! Úgyhogy hajrá, mindent bele!”
  • 8. lali84 2010. január 10. 18:01
    „szerintem simán lehetne nyernünk,föleg ha pálinger formába jön...jo a védekezésünk”
  • 7. tornacipő 2010. január 10. 17:58
    „az első félidőt (14-10) köszönjük a szlovák bíróknak is, nagy segítséget adtak a győrnek, ha a másodikban is folytatják, nem kell tartani a vereségtől, 2-3 gólt hozzátettek”
  • 3. jimike 2010. január 10. 17:30
    „Légyszíves segítsetek,hol lehet nézni a meccset??2-es hozzászólónak üzenem menjen és nyalja fényesre Mátéfi se..t!!Hülyeségeket irogatsz!!”
  • 2. RÁBAETO 2010. január 10. 17:22
    „Alek:
    Hornyák,nem a vizsgákra kellene tanulnod?”
  • 1. artie75 2010. január 09. 12:12
    „Jól van, sikerült a helyesírási hibákkal együtt átmásolni a gyorietokc.hu-ról a cikket...”

Futsal: Tóth maradna rekorder

A válogatottal együtt készül hazai futsal Európa-bajnokságra Tóth Szabolcs is a Duna Takarék ETO… Tovább olvasom