2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Az újpestiek megérdemelten jutottak tovább

A kiemelkedő produkciót nyújtó újpestiek megérdemelten jutottak tovább, míg a Honvéd balszerencsés körülmények között búcsúztak az UEFA-kupától.
Fecsesin Róbert, az Újpest játékosa örül a győzelemnek
Servette-Újpest 0-2

Az első húsz percben a közönség magas színvonalú focit láthatott az újpestiek részéről. Simekék helyzetek sokaságát dolgozták ki, de a húsz perc után magukhoz térő svájciakhoz hasonlóan nem tudtak élni az adódó lehetőségekkel.

A szünet után egyik szakvezető sem változtatott, a játék képe alapján erre talán a svájciaknak lett volna szükségük. Az Újpest továbbra is magabiztosan uralta a mérkőzést, bár már rendszeresen mélyebbről indította támadásait, mint az első félidőben. A Servette ugyan kialakított néhány veszélyes helyzetet, de Vlaszák kiváló formában védett. Amikor már úgy tűnt, hogy az újpesti kontrák nem hoznak eredményt, Bükszegi és Feczesin két álomgólt szerzett, eldöntve ezzel a mérkőzést és a továbbjutást.

Az Újpestben mindenki átlagon felül teljesített, Vlaszák, Farkas, Erős és a két gólszerző közülük is kiemelkedett teljesítményével.

Adrian Ursea (Servette): - Tudtuk, hogy nehéz lesz ledolgozni a kétgólos hátrányt. Mindkét találkozón rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de kihagytuk őket, ezt az európai kupákban már nem engedhetjük meg magunknak.

Mészöly Géza (Újpest): - Voltak fordulatok a mérkőzésen, Vlaszák az első félidőben több barvúrt hajtott végre. Véleményem szerint idén ma játszott a legjobban a Servette, de úgy gondolom, hogy támadójátékunk miatt megérdemelten nyertünk és jutottunk tovább.

Honvéd-Amica 1-0, 11-esekkel: 4-5

A lengyelországi mérkőzés óriási hazai fölénye után az Amica várhatta esélyesként a budapesti visszavágót. Bognár György csapata meglepetésre nem erőltette a támadásokat a mérkőzés első félidejében, így a lengyelek kénytelenek volta előre menni, míg a kispestiek kontrákból próbáltak helyzetet kialakítani.

A félidő végéig azonban nem tudtak nagyobb helyzetig eljutni Vadóczék, ezért Bognár György a szünetben átszervezte csapatát, és támadóbb felállásban küldte ki játékosait a folytatásra. A gólig mindössze néhány másodpercet kellett várni, a frissen beállt Drobnjak első elfutásából helyzet alakult ki, Takács pedig közelről nem hibázott.

A folytatásban mindkét gárda előtt megvolt a lehetőség a gólszerzésre, ám óriási ziccerek maradtak kihasználatlanul, így maradt az 1-0, következhetett a hosszabbítás.

A kétszer 15 percben szintén gyakran forogtak veszélyben a kapuk, ám fáradó csapatok koncentrációjával már gondok voltak, s nem született találat.

A tizenegyesek sajnos nem a magyar csapatnak kedveztek, az első négy pár betalált, az utolsó büntetőt azonban Drobnjak elhibázta, így a lengyelek örülhettek, ők jutottak be az UEFA-kupa első körébe.

A Honvéd nem játszott rosszul, Bognár György taktikája hajszál híján jónak bizonyult, ám a szerencse ezúttal elpártolt a magyar csapattól, és a kispestiek elbúcsúztak az idei nemzetközi kupasorozattól.

Bognár György: Az eltervezett taktikánk jónak bizonyult, az első félidőben biztonságra törekedtünk, és a másodikban próbáltuk kiharcolni a továbbjutást. Ez kis híján sikerült is, ám a helyzeteink közül csak egyet tudtunk kihasználni, ami csak a tizenegyesekhez volt elég, ott pedig elpártolt tőlünk a szerencse.

Maciej Skorza: - Nehezebb mérkőzés volt, mint amire számítottunk. Sokkal gyengébben játszottunk, mint otthon, a lengyel csapatokra mindig is jellemző volt, hogy ha kimozdulnak a hazai pályájukról, akkor nem tudnak megfelelően teljesíteni. Az elős félidő gyenge játéka után feljavultunk, de hiába voltak helyzeteink, amik közül egyet elég lett volna kihasználni, a befejezéseknél rendre rontottunk. Végül szerencse kellett a továbbjutáshoz, de végül elértük, így elégedetten utazhatunk haza.

Gera belőtte első gólját a Premier League-ben

Gera Zoltán gólt lőtt a Premier League-ben! A West Bromwich Albion magyar csatára a 3. percben… Tovább olvasom