2017. 04. 26. szerda - Ervin 12°C | 21°C Még több cikk.

Az MTK megbüntette a győrieket

A találkozó Puskás Ferenc emlékére gyászszünettel kezdődött. Az MTK kezdett valamivel támadóbb szellemben.

MTK - Győri ETO FC 1-0

8. p: Müller szerzett labdát a felezővonal közelében előrepasszolta a labdát Bajzátnak. Ő egyből az előretörő Pákoliczhoz játszott, aki egy csellel lerázta Baloghot, majd 10 méterről lőtt, Végh óriási bravúrral hárított.

13. p: Virág bal oldali szögletére remekül robbant be Kovács, négyméteres fejesét hihetetlen reflexszel ütötte a mezőnybe Végh.

15. p:
Regedei jobb oldali szöglete után Bank csúsztatta meg a labdát, amelybe még Bajzát öt méterre a győri kaputól „belestukkolt". A labda a tehetetlen Végh fölött a felső lécre, onnan pedig a mezőnybe pattant.

17. p:
Virág ugratta ki Bajzátot, aki 17 méterről kapura emelt, a labda a háló tetején landolt.

37. p: Pákolicz csapta be a jobb oldalon Pollákot egy finom csellel, majd az alapvonal közeléből visszagurított Bajzátnak, aki kétszer is az előtte álló Baloghba lőtte a labdát. A győriek kezezést reklamáltak...

69. p
: Németh ugratta ki Pintért, aki már eltolta a labdát a késve becsúszó Kovács Z. mellett, majd elesett. Solymosi játékvezető a büntetőpontra mutatott. A 11-esből Balogh a jobbra vetődő Sztevanovic mellett a kapu közepébe lőtt. 1–0.

87. p: Tokody jó 30 méterről lövésre szánta el magát, a labda a jobb kapufán csattant.

A találkozó Puskás Ferenc emlékére gyászszünettel kezdődött. Az MTK kezdett valamivel támadóbb szellemben, a hazai szurkolók mégsem hittek a szemüknek, hogy a vendégek egyre-másra dolgozzák ki a helyzeteket. A hazai kaput kétszer is csak Végh kapus óriási bravúrja, egyszer pedig a felső léc mentette meg a góltól. Húsz perc elteltével átvette a játék irányítását az MTK, a kék-fehérek azonban nem tudtak az ETO szervezett védelme mögé kerülni. Az első félóra végén Pajkos János váltani kényszerült. A meghúzódott Jäkl helyére Dudás állt be. A félidő hajrájában is az MTK játszott mezőnyfölényben, ám a győri védelem jól állt a lábán.

A második félidőt az első negyvenöt percben mutatott játékánál sokkal nagyobb elánnal kezdte az MTK. A játék képe alapján némiképp mégis váratlanul előnyhöz jutott az MTK. A gól jót tett az addig sem unalmas mérkőzésnek. A hazaiak próbálták bebiztosítani győzelmüket, míg az ETO legalább az egyik pont megmentéséért küzdött. Az egyenlítéshez a legközelebb Tokody állt, aki hatalmas kapufát lőtt három perccel a befejezés előtt. Összességében az ETO egy olyan mérkőzést veszített el, melyen két kapufája, valamint további helyzetei alapján minimum a döntetlenre rászolgált volna.

Garami József:

– Az első félidőben középpályásaink gyengébb játéka, valamint a pontrúgásoknál elkövetett hibák miatt előnyhöz juthatott volna az ETO. A második félidőre már „kiegyenesedtünk", helyzeteket dolgoztunk ki. Az nagy dolog, hogy már ilyen meccseket is meg tudunk nyerni.

Pajkos János:

– Az első félidőben jól játszottunk, több helyzet dolgoztunk ki, gólokat kellett volna rúgnunk. Ezt sajnos nem tettük meg, az MTK pedig van annyira jó csapat, hogy ezt megbüntesse.

Soproni Sördögök - Kaposvári KK 73-75

Kezdésként Hendlein és Strnad váltottak triplát. A somogyiak magasba dobójában az egész első negyed… Tovább olvasom