2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 23°C Még több cikk.

Az MTK idegenben verte meg a Gyirmótot: 1-3

Szombaton este igazi futballcsemegét ígért az MTK gyirmóti vendégszereplése az NB II-ben, de a vendégek simán győzték le a házigazdákat.
8. p:  Wolfe tört előre a jobbösszekötő helyén, majd mi-
után nem támadta senki, 24 méterről jobbal, nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtt. 0–1.

26. p:  Jobb oldali vendégbedobást követően Frank 30 méterről középről ballal óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. 0–2.

67. p: Kálnoki-Kis kitűnő labdát tálalt a néhány perce beállt Tischler elé, aki első helyzetéből jobbal, 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 0–3.

84. p: Czanik remek átadását követően Weitner fordult le védőjéről, majd a jobbösszekötő helyétől 12 méterről jobbal kilőtte a bal felső sarkot. 1–3.

Annak tudatában, hogy a Gyirmót már három éve az élvonalba jutás küszöbén toporog és az első osztályú bajnokságból kiesett patinás MTK-t fogadta, igazi rangadóra számíthatott a szépszámú nézősereg. A találkozó elején nem is kellett nekik csalatkozniuk, hiszen rendkívül jó iramot diktáltak a csapatok. A fővárosiak két jól eltalált lövéssel megszerezve a vezetést, előnnyel vonulhattak pihenőre. Szünet után a Gyirmót nagyobb sebességre kapcsolt és sorozatosan alakítva ki a helyzeteit, beszorította kapuja előterébe az MTK-t, de Tóth Balázs révén csak a felső lécig jutottak. Az ebben az időszakban kontrára építő vendégek azonban egy látványos támadás végén még növelni is tudták előnyüket, mellyel megtörték a hazaiak lendületét. A találkozó utolsó időszakában egy remek Weitner villanás még visszahozta a hazaiak reményét, de az MTK ekkor már taktikus labdatartással meg tudta őrizni az eredményt.
Összességében a fővárosiak rendkívül látványos, tudatosan felépített támadásokkal szórakoztatva a közönséget, megérdemelten nyerték a rangadót. A találkozót követő sportszerű nyilatozatokból kiderül, hogy a hazaiak továbbra sem adják fel az élvonalba jutásért folytatott harcot és a bajnokság hátralévő részében is ennek szellemében küzdenek az aktuális győzelmekért.

Jók: Lázár, Szabó Cs., Kozmér, ill. Wolfe, Kanta J., Frank, Vadnai.

Soós Imre: – Tudtuk, hogy milyen erényei vannak az MTK-nak, de sajnos játékosaim nem tudták véghezvinni a megbeszélt taktikát. Az első gól megfogta a csapatot, de szünet után megvoltak a lehetőségeink, melyek sajnos kimaradtak. Az MTK két távoli bombával szerzett vezetést és ezt taktikus játékkal végig tartani is tudta.

Garami József: – Az első félidőben jól játszottunk, megérdemelten vezettünk. Szünet után nagy nyomást gyakorolt ránk a Gyirmót, de ezt az időszakot hősiesen sikerült kivédekeznünk. Öröm ilyen mérkőzésen sikeresnek lenni, amikor mindkét csapat győzelemre játszik.

A mérkőzés részletes közvetítését ide kattintva tekinthetik meg!

Mindkét csapat az élvonalbeli tagságért hajt. Hannich Péter, a Rába ETO legendás középpályása szakvezetőként korábban sokáig irányította a gyirmótiakat, játékosként pedig tagja volt az MTK-nak is.

"Természetesen szeretnék ott lenni a mérkőzésen, amely minden bizonnyal nagyon izgalmas lesz. Véleményem szerint a csoport két legjobb együttese csap össze egymással.

Ugyan nem jutott fel, de a Gyirmót az elmúlt bajnokságban jól szerepelt, s bár most az első fordulóban kikapott, azóta menetel a csapat. Az MTK háromból három meccset nyert, egyértelmű a jó forma.

Nem lesz ugyan sorsdöntő, de fontos összecsapás lesz, amelyen hazai sikert várok. A fővárosi egy fiatal együttes, míg a hazaiak mellett a rutin szólhat. Azt gondolom, Gyirmóton marad mind a három pont" – vélekedett az egykori válogatott futballista.

• 3. ACSA 2011. szeptember 11. 21:53
    „Legalább nem kell kitalálni furfangos dolgokat,hogy hogyan ne kerüljenek föl!!!
    Megvan a megoldás: GYENGÉK!!!”
  • 2. Tudós-1 2011. szeptember 11. 20:00
    „Gyirmótiak ezt előre megmondtam, hogy győzni jövünk a falutokba!
    De ne aggódjatok, két hét múlva a Tatabánya is megver benneteket!
    Ott lesz a helyetek, ahová valók vagytok! Ezeket a mérkőzéseket nem tudjátok megvenni!
    A 2011/12-es bajnokságban örülhettek, ha a dobogó közelébe tudtok kerülni. Ehhez az Ajka lesz nagy ellenfeletek.
    Végre el fog jönni az igazság pillanata!
    A mostani bajnokságból az MTK, a következőből a Tatabánya fog felkerülni!
    Hajrá MTK és Tatabánya!”
  • 1. lilagyerek 2011. szeptember 10. 21:06
    „Ez nem jött össze....”

Nadal-Djokovics, a meccsek meccse: jön a US Open döntője

Rafael Nadal szerint csak abban az esetben védheti meg címét az amerikai nyílt bajnokság hétfő esti… Tovább olvasom