2017. 04. 28. péntek - Valéria 7°C | 10°C Még több cikk.

Az MTE 1904 nyerte a megyei Magyar Kupát!

Labdarúgás - Az MTE 1904 csapata nyerte a Keglovich Kupát. A megyei MK-döntőjében Hannich Péter együttese a Bajcsot győzte le Schmatovich duplájával 2-1-re.
INTERTEC ABLAK BAJCS SE - MTE 1904 1-2 (0-1)
Megyei Magyar Kupa-döntő
Győr, ETO Park, 1500 néző

Intertec Ablak Bajcs: Pécsvárady- Kokas, Bíró, Teidl, Németh P. - Vadász, Mikli (Nagy T. 83.p.), Kovács S. (Pádár 71.p.), Milanovich (Kürti 78.p.), Ladiszlaidesz - Wágenhoffer
Vezetőedző: Józsa Péter

MTE 1904: Antal - Szabados, Gardó, Tóth G., Kovács M. - Török Z., Hannich, Régi (Kohajda 62. p.), Kertész - Schmatovich (Tóth N. 90.p.), Szabó M.(Winter 78.p.)
Vezetőedző: Hannich Péter

Gólok: Bíró (80.p.) ill. Schmatovich (45.p., 64.p.)

90. perc: Vége a mérkőzésnek. A Keglovich László Kupát az MTE 1904 csapata nyerte!

87. perc: Újabb sárga lapos figyelmeztetés, ezúttal Nagy Tamásnak.

86. perc: Teidl kapott sárgát.

83. perc: Bajcsi csere. Miki le, Nagy T. be.

80. perc: Szépít a Bajcs! Egy szöglet után Bíró emelkedett a legmagasabbra, és 5 méterről a kapuba fejelt! 1-2.

78. perc: Mindkét csapat cserél. A Bajcsnál Milanovich helyére Kürti, az MTE-nél Szabó M. helyére Winter érkezik.

73. perc: Kohajda futotta le Teidlt a bal oldalon. Középre gurított, Schmatovich azonban 7 méterről Pécsváradyba lőtte a labdát.

71. perc: Cserél a Bajcs. Kovács S. le, Pádár be.

69. perc: Pécsvárady egy percen belül két bravúrt mutatott be. Előbb Schmatovich, majd Szabó M. közeli lövését védte.

68. perc: Ladiszlaidesz verekedte át magát a védőkön, majd közelről lőtt. A kapuból jó ütemben kimozduló Antal védett.

64. perc: Óriási kapushiba után növeli előnyét az MTE! Pécsvárady egy rossz kiugratás után a tizenhatoson kívül megszerezte a labdát, majd az ellenfél játékosához, Schmatovichoz passzolt. A csatár az üres kapuba gurított 18 méterről. 0-2.

62. perc: Cserél az MTE 1904. Régi helyére Kohajda érkezik.

61. perc: Wágenhoffer 17 méteres szbadrúgását ütötte ki bravúrral a léc alól Antal.

57. perc: Ladiszlaidesz ívelt a mosonmagyaróvári kapu elé a térfél közepéről. Wágenhoffer bevetődve próbált fejelni 5 méterről. Nem sokkal maradt le a labdáról.

55. perc: Nagy küzdelem a pályán, a második játékrészből eddig eltelt időben, helyzet azonban nincs.

46. perc: A szünetben nem cserélt egyik csapat sem. Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Vezet az MTE! Schmatovich 18 méterről végezhetett el szabadrúgást. A sorfal fölött a bal felső sarokba csavart! 0-1. A játékvezető lefújta az első félidőt.

44. perc: Szabó Marek 5 méteres bombájába vetődött bele Milanovich.

38. perc: Tóth G. közeli fejese ment kapu fölé.

35. perc: Mikli ugratta ki a leshatáron Wágenhoffert, aki lövés helyett 14 méterről emelt. Antal védeni tudott.

32. perc: A meccs első sárga lapját a Bajcs csapatából Némth P. kapta.

30. perc: MTE-helyzet. Egy távoli szabadrúgást nézett el Pécsvárady. A lecsorgó labdát Szabó M. küldte kapura 8 méterről. A védők a gólvonal elől tudtak felszabadítani.

28. perc: Egy hatalmas löket a Bajcs kapujára. Schmatovich zúzta rá, jó húsz méterről. Centikkel ment fölé.

25. perc: Ladiszlaidesz tette vissza lövésre a labdát Kovács S. élé. A 16 méteres lövés a kapu fölé szállt.

15. perc: Óriási MTE-lehetőség maradt ki. Hannich indult meg a kapu felé, de kicselezte magát a lövőhelyzetből. Az alapvonalról visszagurított a kapu előtt érkező Török elé, aki estében 10 méterről mellé lőtt.

14. perc: Vadász remek cselekkel indul meg a jobb oldalról, laposan adott középre. Wágenhoffer ziccerben, egy ütemmel lemaradt a labdáról.

11. perc: Wágenhoffer maradt egyedül a mosonmagyaróvári védők között. Éles szögből 14 méterről lőtt, nem sokkal mellé.

6. perc: Szabó Marek végzett el szabadrúgást a Bajcs tizenhatosának jobb oldaláról, az alapvonal közeléből. A kapura tekert labdát Antal védte.

5. perc: Ladiszlaidesz jutott túl a védőkön a bal oldalon. Középre ívelése lecsúszott, de így lett veszélyes helyzet. Antalnak kellett nyújtózkodni, hogy elérje a labdát.

1. perc: Kis késéssel elkezdődött a megyei MK-döntője.

Ahogy arról többször is beszámoltunk, az országos táblára jutott nyolc megyei együttes végigjátssza a sorozatot, a döntőbe a Bajcs és az MTE 1904 jutott. A győztes az olimpiai bajnok labdarúgóról, Keglovich Lászlóról elnevezett serleget kapja.

A megyei csapatok közel 3500 jegyet igényeltek a fináléra és az azt követő ETO-mérkőzésre. A két csapatban olyan labdarúgók is vannak, akik nemhogy nem játszottak, még nem is voltak a megújuló ETO Parkban. Izgalmas, szoros döntő várható, a Bajcs jelenleg második csoportjában, míg az eggyel magasabb osztályban szereplő MTE 1904 tizedik a tabellán.

Kamocsai Sándor, a Bajcs elnöke: – Bajcson nagy az érdeklődés a döntő iránt, nagyjából hatszáz jegyigénylés érkezett be hozzánk szurkolóinktól, akik így nemcsak a csapatot láthatják, hanem az épülő ETO Parkot is. Hármas céllal vágtunk neki a szezonnak: a kupában az országos főtáblára jutni, a bajnokságban dobogón végezni, valamint az új megyei kupát megnyerni. Az első teljesült, azon leszünk, hogy a másik kettő is sikerüljön. A döntőben a nemrégiben elhunyt játékosunk, Szabó Zoltán emlékéért is játszunk.

Kiss Zsolt, az MTE 1904 elnöke: – Köszönjük a lehetőséget, remek ötlet a sorozat folytatása, úgy tapasztaltuk, hogy az összes csapat nagyon komolyan vette és teljes erőbedobással küzdött a döntőbe kerülésért. Nagyon megtisztelő, hogy mi játszhatunk a kupáért, Keglovich László személye nemcsak a mi generációnknak, játékosainknak is sokat jelent. Köszönet az ETO-nak is, hogy egy ilyen nagyszerű pályán játszhatunk, bízom benne, hogy nemcsak mi, hanem mindenki jól fog szórakozni.

Egyedülálló kezdeményezésként az országos táblára jutott nyolc megyei együttes végigjátssza a sorozatot, így lesz megyei bajnoka is a Magyar Kupának. A győztes az olimpiai bajnok labdarúgóról, Keglovich Lászlóról elnevezett serleget kapja.

A finálét szerdán 16.30 órakor a Bajcs és az MTE 1904 vívja, a helyszín a győri klub vezetőivel kötött megállapodás szerint – ha csak addig nem lesz nagyobb eső – az ETO Park centerpályája lesz. A döntőre a megyei csapatok tagjai és szurkolói a szövetségen keresztül igényelhettek ingyenbelépőket. Ezután, 19 órakor rendezik a Soproni Liga elmaradt nyugati rangadóját, a Győri ETO FC–Haladás találkozót.

A megyei csapatok közel 3500 jegyet igényeltek, így szinte biztos a jó hangulat – mondta Horváth Cs. Attila, a megyei szövetség elnöke.

Keglovich László és a róla elnevezett vándorserleg, amit a Magyar Kupa megyei győztese vehet majd át.

Keglovich László: – Megtiszteltetésnek vettem, de bevallom, meglepetésként ért, hogy rólam nevezik el a serleget. Remélem, nagy hagyománya lesz a megyei kupának.

Klement Tibor, az ETO FC ügyvezetője: – Örömmel tettünk eleget a felkérésnek, amely szerintünk is népszerűsítheti, előbbre viheti a futballt. Nekünk is célunk, hogy minél nagyobb hangsúlyt fektessünk szurkolók toborzására. Nyáron – esetleg még versenyidőszakban – tervezzük, hogy több hírverő mérkőzésen is fellépünk a megye településein.

Hannich Péter, a Rába ETO korábbi labdarúgója, az MTE 1904 edzője: – Minden csapat, játékos számára nagy megtiszteltetés ilyen környezetben futballozni. Nekem volt szerencsém a régi stadionban több mint tíz éven keresztül játszani. Most edzőként lesz lehetőségem visszatérni.

Teljes az MKB-Sopron jövő évi kerete

Kosárlabda - Véglegessé vált a bajnoki címvédő MKB-Euroleasing Sopron női csapatának következő… Tovább olvasom