2017. 03. 30. csütörtök - Zalán Még több cikk.

Az MKB Veszprém nyerte a csúcsrangadót

Kézilabda - Az MKB Veszprém nyerte a férfi kézilabda bajokság rangadóját. Mocsai Lajos csapata öt góllal győzte le a nagy rivális Pick Szegedet hazai pályán.

MKB VESZPRÉM - PICK SZEGED

60. perc: Gyorsan lő még egyet a Szeged. 29-24. Ez a vége.

59. perc: A meccs legszebb gólja! Eklemovic teszi fel kínaira a jobb szélről érkező Gulyásnak. Hibátlan. 29-23.

57. perc: Perez megint! Most a jobb alsóba baombáz 10 méterről. 28-23. Szegedi időkérés.

56. perc: Veszprémi időkérés. Perez lövi ki a bal felsőt! 27-23.

55. perc: Három gól a különbség. 26-23

54. perc: Katzirc megy át a falon a jobb egyes-kettes között. 26-22.

53. perc: Katzirc vs. Vujin. 26-21.

52. perc: Perez bombáz. Kell a szerencse is a gólhoz. 25-20

51. perc: Vujin indul, jön az indítás és a gól. 24-20.

50. perc: Krivokapics csökkenti a szegedi hátrányt. 23-20.

49. perc: Gyors gólok. Nenadics és Gulyás egymás után. 23-19.

48. perc: Vujin indulhat. Ziccer és gól. 22-18.

47. perc:Zvizej reklamál. Két perc. Zubai hetesét védi Peric!

46. perc: Perez! 21-18.

44. perc: Iváncsik Gergő hét gólos, ez száz százalékos lövőteljesítmény. 20-18.

43. perc: Petrea hozza fel két gólra a Szegedet. 19-17.

42. perc: Hamarabb jön vissza Gál, mint ahogy lejárt volna Markovics kiálítása. Újabb két perc a Veszprémnek.

41. perc: Peric megint védi Krivokapic lövését. Iváncsik G. indul. Gól! 19-16.

40. perc: Újabb büntetés. Markovics megy ki a hazai csapatból. Krivokapics hetesét Peric védi!

39. perc: Vancsics két percre kimegy. Emberelőnyben megint  Veszprém.

38. perc: Nem tudott élni az emberelőnnyel a Veszprém. Újabb szegedi gól, Zvizejtől. 18-16.

37. perc: Krivokapics jön lendületből. Senki sem lép ki rá. 18-15.

36. perc: Andjelkovics kap két percet. Iváncsik Gergő kap a bal szélen gólpasszt Eklemovicstól. 18-14.

35. perc: Andjelkovic majd Eklemovics a góllövő. 17-13. Krivokapics sem akar lemaradni. 17-14.

34. perc: Iváncsik Gergő fut be középre. Jön a pontos passz és a gól. 16-12.

33. perc: Osmajics a jobb alsóba lő. 15-12.

32. perc: Peric bravúr! Eklemovics pedig belövi századik gólját veszprémi színekben a Szeged ellen. 15-11.

A félidőben: 14-11.

30. perc: Tehetetlen a Szeged támadásban. Matics elégedetlen, időt kér. Ez sem segít. Három gólo hazai előny a félidőben. 14-11.

28. perc: Mocsai Lajos, a Veszprém edzője kér időt.

27. perc: Lusnyikov kap két percet. Peric véd ziccert.

26. perc: Gál Gyulát döngölik bele a hatos vonalába. A büntetőt Vujin értékesíti. 14-11.

25. perc: Vujin ejti át hetesből Puljezevicet. 13-11.

24. perc: Zubait nem tudják megállítani. 12-11.

23. perc: Zubai megint nagyot harcol a gólért. 12-10.

20. perc: Hibátlanul kijátszott emberelőnyös helyzet. Iváncsik ejti át a kapust. 12-9.

19. perc: Laluskát állítják ki. Vujin harmadik hetesét is belövi. 11-9.

18. perc: Eberelőnyben a Szeged. Laluska mári gólt lő. 10-9.

17. perc: Ez sem csúnya gól. Gulyás szerzi a tizedi veszprémi találatot. 10-8.

16. perc: Oszmajics zúzza kapura kilencről. A sánc sem akadály. 9-8.

15. perc: Ilyés előtt nyílik szét a fal. 9-7.

14. perc: Gulyás használja ki az újabb szegedi hibát. 8-6. Laluska bombáz. 8-7

13. perc: Veszprémi labdaszerzés. Iváncsik Gergő indul, és belövi. 7-6.

12. perc: Iváncsik Gergő megy fel a bal szélen. Ziccer, gól. 6-6.

11. perc: Zubait lerántani sem tudják  falban. Lefordul, és szép gólt szerez. 4-5. Gál máris egyenlít. 5-5. Jön Oszmajics. 5-6 Nagy rohanás a pályán.

10. perc: Ilyések zár remekül Gál. Gól! 4-4.

9. perc: Zvizej a bal szélről mattolja Pericet. 3-4.

8. perc: Petrea egyenlít. 3-3.

6. perc: Andjelkovics emberhátrányban egyenlít. 2-2. Vujin újabb büntetőt értékesít. 3-2.

5. perc: Krivokapics megy ki két percre. Lerántotta Ilyést. Az emberelőnyt Vujin váltja gólra. 2-1.

4. perc: Lapcsevics ziccere kimarad, de Krivokapic már szabálytalankodott. A hetest Vujin vágja a hlóba. 1-1.

1. perc: A vendég Pick Szeged kezdte a meccset. Egy gyönyörű gól kínaiból. Krivokapics talál be. 0-1.

MKB Veszprém: Liszkai,Peric, Gulyás, Iváncsik G.,Iváncsik T.,Korazija, Gál, Perez, Putics, Vujin, Markovics, Lusnyikov, Eklemovics, Ilyés, Lapcsevics.

Pick Szeged: Puljezevics, Marjanac, Herbert, Vancsics, Vadkerti, Oszmajics, Andjelkovics, Krivokapics, Zubai, Katzirz, Petrea, Laluska, Nenadics, Zvizej

A jelenlegi második helyezett fogadja az elsőt szombaton (13.15) az arénában: a vetélytársánál két mérkőzéssel többet játszó, negyvenpontos Pick Szeged ősszel hazai környezetben vereséget szenvedett a 38 pontos MKB Veszprém KC-tól, így lépéshátrányban van a bakonyiakkal szemben.
Vladan Matic csapatát a megszokott presztízsen túl a visszavágás is hajtja.

Ami a nemzetközi színteret illeti, a veszprémiek a Bajnokok Ligája legjobb nyolc együttese közé küzdötték magukat, a Tisza-parti gárda pedig a KEK-ben tart ugyanitt.

A veszprémi kézilabdázók abban egyetértettek, hogy most a legfontosabb a Szeged elleni mérkőzés, amelyen ugyanolyan mentalitásra van szükség, mint a BL-ben. Mocsai Lajos hangsúlyozta: a szegedi gárda folyamatosan épül.

- A sérültek felépülését követően renkívül erős keret állt össze Szegeden. Belső pozícióban például hét remek játékosuk van. Úgy érzem, ők az egyik legnagyobb esélyesei a KEK-sikernek, és kívánom nekik, hogy nyerjenek a sorozatban. Mi szeretnénk egy szakmailag jó meccset vívni, megmutatni azt, amit a győztes BL-rangadókon produkáltunk. Érzem a csapatomban a kellő feszültséget, motivált, koncentrált, színes kézilabdára lesz szükségünk - jelentette ki a szakvezető.

Győri ETO FKC: megvan az első győzelem

Kézilabda - A férfi kézilabda-bajnokság 22. fordulójában megszerezte első győzelmét a Győri ETO FKC.… Tovább olvasom