2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Az MKB-Sopron búcsúzott az Euroligától

Az MKB-Euroleasing Sopron kikapott a spanyol Valencia vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjének harmadik mérkőzésén.

Az MKB-Euroleasing Sopron kikapott a spanyol Valencia vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga két sikerig tartó nyolcaddöntőjének harmadik mérkőzésén, így 2-1-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól. Eredmény, nyolcaddöntő, 3. mérkőzés: Valencia (spanyol) - MKB-Euroleasing Sopron 86-63 (24-20, 19-11, 20-17, 23-15)

Legjobb dobók: Douglas 25, Brunson 10, Reis 10, Lima 10, illetve Tamane 19, Honti 13, Holt 10 Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Valenciának. Székely Norbert tanítványai múlt kedden 84-56-ra kikaptak Valenciában, három nappal később viszont sikerült egyenlíteniük az otthon kiküzdött 72-70-es sikerrel. Az utolsó csata remekül indult a Holt irányította soproniak számára, akik többször is vezettek a nyitónegyedben, a folytatás azonban a szintén amerikai Brunson és a 20 perc alatt 16 pontot szóró Douglas kosaraira építő spanyoloké lett.

A triplákat nélkülöző magyar együttes csak 11 pontot hozott össze a második játékrészben, így a félidőben 43-31 állt az eredményjelzőn. Fordulás után eleinte tíz ponton belül tartották a különbséget a vendégek, de a kőkemény védekezéssel és Douglasszel nem tudtak mit kezdeni, így gyakorlatilag eldőlt a meccs és a továbbjutás: az utolsó szakasz már 63-48-ról indult. Ebben már nem történt számottevő változás, így a Sopron számára - amely 2009-ben négyes döntőt vívott, tavaly viszont be sem jutott a rájátszásba - ezúttal a nyolcaddöntő jelentette a végállomást.

Ezzel véget ért a nemzetközi kosáridény a magyar klubok számára, mivel a Pécs 2010 múlt héten esett ki az Euroligából, a Seat Lami-Véd Győr és a Mediteam-Szeged korábban befejezte szereplését az Európa Kupában, míg a férfiaknál a Szolnoki Olaj a csoportkör után búcsúzott az Eurochallenge sorozattól.

Előzmények:

Szerdán 20.30 órakor lép pályára a spanyol Ros Casares otthonában az MKB-Euroleasing Sopron az Euroliga nyolcaddöntő mindent eldöntő harmadik összecsapásán.

A női Euroliga nyolcaddöntőjében Székely Norbert együttese múlt kedden 84–46-ra kikapott a spanyol Valencia otthonában, Sopronban viszont 72–70-re nyert, így ma dől el, melyik gárda folytathatja a legjobb nyolc között. Székely Norbert vezetőedző szerint a lélektani előny a meccs elején biztosan náluk lesz, ezt kell jól megragadni, valamint a menet közben érkező nehézségeken úrrá kell lenni.

„A kezdésnél biztos nekünk kedvez, hogy mi vagyunk közelebb egy sikeres meccshez, a meccs során viszont biztosan lesz egy olyan pont, melyet jól kell áthidalnunk. Legutóbb nem tudtunk úrrá lenni a nehézségeken, s a vége súlyos vereség lett. Ilyen hibát még egyszer nem szabad elkövetnünk" – mondta Székely Norbert, aki a második meccs előtt sikeresen „tette helyre" a játékosok pszichéjét.
„Az első meccs után nem volt sok idő, gyakorlatilag ebben tudtunk a legnagyobbat javulni. A kinti meccsen fizikálisan is nagy volt a hátrány, ezt Sopronban már csökkentettük, bízom benne, hogy szerdán este már nem lesz látható a különbség. Szerencsére a betegségek hatása is múlóban van, a játékosok kezdik utolérni magukat" – tette hozzá a szakvezető, aki szerint a második összecsapáson már csapata elképzelései domináltak.

„Igyekeztünk leszűrni az első mérkőzés tanulságait, s ennek megfelelően készültünk. Persze nemcsak az ellenfél hibáira hegyeztük ki a munkát, saját játékunkat is finomítottuk. Lehet, hogy a párharc esélyese még mindig a Valencia, de nem adjuk fel, megpróbáljuk a bravúrt, idegenben kiharcolni a továbbjutást. Nem lesz egyszerű, de előtte is tudtuk, ha ott akarunk lenni a nyolc között, egyszer idegenben is nyerni kell. Most itt van előttünk a lehetőség" – mondta végezetül a szakember.

Győzelemmel kezdték az évet

Győzelemmel kezdte a 2011-es esztendőt a magyar válogatott, mely legutóbbi öt mérkőzését megnyerte. Tovább olvasom