2017. 08. 16. szerda - Ábrahám 17°C | 30°C Még több cikk.

Az iramra nem volt panasz...

Halászi Takarék megyei I. osztály: fölényesen győzött a két éllovas.

ESK-MÉNFŐCSANAK – GYŐRSZENTIVÁN: 1–1 (0–1)

A találkozót megelőzően a régi idők focijára emlékeztek a szurkolók. Mindkét oldalon természetesen győzelmet vártak. A két edző is azon a véleményen volt, mikor, ha nem most gyűjtik be a három pontot.

Győrszentiváni kapufával indult a mérkőzés, de a labda kifelé pattant a lécről. Ezzel aztán mintha el is lőtték volna a puskaporukat a csapatok, mert igazán jó focit nem láthatott a közönség, csupán a két 16-os közé korlátozódott az alacsony színvonalú, csapkodó játék. Tartott mindez a félidő végéig, amikor a lefújás előtti percben egy formás vendégtámadás során Miletics remek, jobb oldali beadása után Szalai 6 méterről a léc alá fejelte a labdát. 0–1.

Szünet után Kövér a hazaiak részéről egy percen belül kétszer vezethette egyedül a kapusra a labdát, de Pertl mindkét esetben remek kifutással mentett. A 74. percben sikerült az egyenlítés a hazai csapatnak, amikor egy lepattanó labdára Pintér eszmélt a leggyorsabban és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított. 1–1. Az egyenlítés után egyre keményebb lett a játék, a játékosok többet törődtek egymás buktatásával, mint a labdával, így az eredmény nem is változhatott.

Közepes iramú és alacsony színvonalú mérkőzést játszott a két peremkerületi csapat, amelyen a szervezettebben játszó Győrszentiván ellen hazai pályán pontot mentett a Ménfőcsanak.

Tenk Balázs: – Az iram, az akarat a régi csatákat idézte. A játék talán lesz jobb.

Kulicskó Ákos: – Győzni jöttünk és egy gyenge színvonalú mérkőzésen nagyobb akaratunk miatt közelebb álltunk a győzelemhez az erősen lejtő csanaki pályán.

NAGYSZENTJÁNOS – LIPÓT-PÉKSÉG: 4–1 (3–0)

Jó iramú, sportszerű, időnként látványos mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten győzött.

Süle János: – Fontos mérkőzésen egy jó ellenfelet sikerült legyőznünk.

Gunyhó Ferenc: – A nyílt játékban sokat hibáztunk támadásban és védekezésben.

FERTŐSZENTMIKLÓS – KORONCÓ: 1–4 (1–1)

Kiegyenlített első félidő után második félidei jobb játékával magabiztosan nyert a vendégcsapat.

Árki Zoltán: – A második félidő elején korán bekapott gól után sajnos már nem volt erőnk újítani.

Gyurmánczi Attila: – Idegenben mindig nehéz győzni, így volt ez most is.

ABDA – PETŐHÁZA: 2–1 (1–0)

Izgalmas mérkőzésen megérdemelten nyert a lelkesen küzdő hazai csapat.

Izsáki László: – A múltra emlékeztető akarattal játszottunk, ami győzelmet hozott a csapatnak.

Gosztola József: – Gratulálok az Abdának a győzelemhez, bár a győztes gólt lesállás előzte meg. A mai labdarúgásban szerényebben kellene viselkedni az egyébként sportos külsejű asszisztensnek...

BELED – PANNONHALMA: 2–0 (2–0)

Az első félidő hazai fölénye és a kihasznált gólhelyzetek győzelemre vezették a Beled együttesét.

Kiss Ernő: – A hozzáállás javításával megszereztük a három pontot.

Novák Béla: – Mélységesen szégyellem magam a mutatott játék miatt. Akaratban nőtt fölénk az ellenfél.

HEGYESHALOM-LAFARGE – WHB-GYŐRÚJBARÁT: 1–1 (0–1)

Az ideges hangulatú mérkőzésen egy súlyos sérülés borzolta a kedélyeket.

Horváth Tamás: – Turbék István a múlt héten már lenyilatkozta azt, amit most mondani szeretnék, csak ez nálunk Budai Róbertre vonatkozik.

Turbék István: – Feszült mérkőzésen igazságos döntetlen.

ÖTTEVÉNY-BS TEKTON TC – GYŐRI DÓZSA: 1–0 (0–0)

Tipikus egygólos mérkőzésen a hazaiak az utolsó percekben lőtt góllal begyűjtötték a három pontot.

Siska Attila: – Ha játékunk nem is, küzdőszellemünk kifogástalan volt. Érezhető volt, amelyik csapat gólt szerez, az nyer.

Mörtel Béla: – Gólokkal kellett volna nyernünk.

INTERTEC ABLAK-BAJCS – LÉBÉNY-TARAXA: 5–1 (3–0)

A hazai csapat ötletesen és helyenként jól játszva az első félidőben eldöntötte a mérkőzést.

Józsa Péter: – A korai gólok meghatározták a mérkőzés kimenetelét.

Turány Imre: – A mérkőzés elején a hazai csapat kihasználta hibáinkat.