Kisalföld logö

2018. 02. 20. kedd - Aladár, Álmos -1°C | 1°C Még több cikk.

Az év legjobbjai: 48 sportágban szavaztak

A hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik, kik sportágukban az év legjobbjai. A tavalyi elsők közül 45 sportoló védte meg címét.
Az abszolút csúcstartó a voksolás történetében Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik 13. sikerével Polgár Judit, valamint a szintén sakkozó Lékó Péter és a sífutó Tagscherer Zoltán. Utóbbiak egyformán 11. alkalommal végeztek az élen.

Az öttusázó Gyenesei Leila immár a harmadik sportágban bizonyult a legjobbnak, korábban kétszer aquatlonban és kétszer sífutásban választották az év sportolójának saját sportágában.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen.

Asztalitenisz:
Jakab János (Lombard-BVSC/Levallois SC) 2.
Tóth Krisztina (Kroppach) 10.

Autósport:
Palik László, Darázsi Gábor (RTL Motorsport Klub Egyesület) 1.
Walterné Dancsó Adrienn (Főnix Motorsport Egyesület) 1.
Kancsár Ferenc (Dabasi Technikai Egyesület) 1.

Atlétika:
Pars Krisztián (Dobó SE) 2.
Kálovics Anikó (Zalaszám ZAC) 1.

Birkózás:
Fodor Zoltán (FTC) 1.
Sastin Marianna (Csepel) 4.

Curling:
Nagy György (Wallis SC) 5.
Szekeres Ildikó (Wallis SC) 5.

Cselgáncs:
Ungvári Miklós (Kecskeméti JC) 2.
Csernoviczki Éva (IPPON Judo Tatabánya SE) 1.

Erőemelés:
Szabó Ágnes (erőemelés és fekvenyomás, Orosházi Toldi SE) 2.
Pesszer Gábor (erőemelés, JAK Erőemelő SE) 2.
Piszák Péter (fekvenyomás, Völgy Fitness Center) 2.

Evezés:
Varga Tamás (Bajai Spartacus VSE) 6.
Hajdú Zsuzsanna (Csepel Evezős Klub) 1.

Fallabda:
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia) 6.
Kecse-Nagy Helga (Tisza SE) 1.

Golf:
Böndicz Gergő (Budapest Highland Golf Club) 2.
Kocsis Réka (Old Lake Golf Club) 9.

Hosszútávúszás:
Gercsák Csaba (nyíltvízi, Jövő SC) 2.
Kovács Rita (nyíltvízi, Nyíregyházi TKSE) 2.

Íjászat:
Berényi József (Legolas Íjász Klub) 1.

Jégkorong:
Palkovics Krisztián (Alba Volán) 4.
Pintér Zsófia (Prilly Lausanne) 1.
Vas Márton (görhoki, HC Briancon) 1.

Kajak-kenu:
Vajda Attila (Démász-Szeged) 2.
Kovács Katalin (MTK) 9.

Karate:
S. Kovács Ádám (KEK Sporting Budo) 6.
Ábrahám Edit (Fight-Team SE) 1.

Kerékpár:
Parti András (mountainbike, Trek Józsefhegyi SE) 2.
Benkó Barbara (mountainbike, LTV Merida Racing) 2.
Hódi Anikó (BMX, Honvéd Bercsényi SE) 2.
Radasics Vilmos (BMX, Soproni Autóklub BMX SE) 7.

Kézilabda:
Iváncsik Tamás (MKB Veszprém) 1.
Vérten Orsolya (Győri Audi ETO KC) 1.

Kick-box:
Mórádi Zsolt (tatamisportok, KirályTeam, Csepel) 1.
Dancsecs Bojána (tatamisportok, Dinamica SE, Körmend) 1.
Szuknai Zsuzsa (ringsportok, Szegedi Box Club) 1.
Görbics Gábor (ringsportok, Szegedi Box Club) 1.

Korcsolya:
Sebestyén Júlia (műkorcsolya, Tiszaújvárosi SC) 9.
Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, Jászberény SE) 4.
Tóth Ágota (gyorskorcsolya, OGYSE) 3.
László Emese, Fejes Máté (jégtánc, Bp. Spartacus) 1.
Galambos Gábor (rövidpályás gyorskorcsolya, TRGSE) 1.
Heidum Bernadett (rövidpályás gyorskorcsolya, TRGSE) 1.
Magyar szinkronkorcsolya-válogatott, Team Passion 1.

Kosárlabda:
Németh István (AEK Athén) 3.
Vajda Anna (MiZo Pécs 2010) 1.

Labdarúgás:
Juhász Roland (RSC Anderlecht) 1.
Jakabfi Zsanett (MTK) 1.
Gyurcsányi Zsolt (futsal, Székelyudvarhely) 2.
Körmöczi Ildikó (futsal, Univerzum NFC) 1.

Lovassport:
Dobrovitz József (fogathajtás, Vecsés SE) 2.
Ódor Enikő (távlovaglás, Agárd) 1.

Motorsport:
Kovács Nikolett (gyorsaságimotoros, NO. 1 Mini és motoros Team) 1.

Műugrás:
Hajnal András (Szolnoki HSE) 4.
Barta Nóra (BVSC) 8.

Ökölvívás:
Káté Gyula (MTK) 2.
Ducza Anita (NYVSC) 1.

Öttusa:
Kasza Róbert (KSI) 1.
Gyenesei Leila (Alba Volán-Bericap, Kaposvári Építők) 1.

Rögbi:
Novák Péter (Esztergomi Vitézek Rugby SE) 1.
Pölöskei Petra (Fehérvár Rugby Club) 2.

Röplabda:
Szabó Gábor (Dunaferr SE/Company Nyelviskola-Veszprémi RC) 1.
Nagyné Mátrai Veronika (Vasas Opus-Via Óbuda) 1.
Bagics Balázs, Tóth Gábor (strandröplabda) 1.
Héjjas Valéria (1.), Pethő Anita (2.) (strandröplabda)

Sakk:
Lékó Péter (Lékó Péter SE) 11.
Polgár Judit (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram SK) 13.

Sí:
Bene Márton (alpesi sí, FullSport SE) 1.
Berecz Anna (alpesi sí, FullSport SE) 3.
Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 11.
Viczián Vera (sífutás, Vasas SC) 1.
Tagscherer Imre (sílövészet, KSI) 9.
Szöllősi Kitty (sílövészet, Miskolci Honvéd) 2.

Sportlövészet:
Sidi Péter (Komáromi VLK) 5.
Keczeli Bianka (Keszthely) 2.

Súlyemelés:
Baranyai János (Nyíregyházi VSE) 1.
Magát Krisztina (BKV Előre) 1.

Szektorlabda:
Fülöp Elemér (DÖKE Komló) 2.

Szinkronúszás:
Kiss Szofi (szinkronúszás, H2O Synchron SE) 1.

Szörf:
Gádorfalvi Áron (Kenese Marina Port) 6.
Detre Diána (Kenese Marina Port) 4.

Szumó:
Varga Botond (Szolnoki MÁV SE) 1.
Makai Erika (Szolnoki MÁV SE) 1.

Tájfutás:
Kelemen Bernadett (PVSK) 1.
Kovács Ádám (Egri Testedző Egylet) 3.
Horváth Marcell (tájkerékpár, VBT) 1.
Füzy Anna (tájkerékpár, OSC) 4.
Marosffy Orsolya (sítájfutás, OSC) 1.

Teke:
Kiss Norbert (Szegedi TE-Gabonatransz) 3.
Csongrádi Gyöngyi (FTC) 1.

Tekvondó:
Tóth Balázs (Tájfun SE) 8.
Kotsis Edina (BHSE) 3.

Tenisz:
Balázs Attila (Gödöllő) 1.
Szávay Ágnes (Vasas) 2.

Tollaslabda:
Tóth Henrik (Hajdú Gabona DTC-DSC-SI) 3.
Varga Sarolta (Honvéd Zrínyi SE) 1.

Torna:
Berki Krisztián (UTE) 3.
Böczögő Dorina (TC Békéscsaba) 2.
Juhász Zsolt (gumiasztal, UTE) 2.
Szabó Andrea (gumiasztal, SZHSE) 2.
Vass Dóra (rg, Garantiqa-Óbuda RGS TC) 2.
Meleg Dóra, Szegedi Dorottya, Xue Andrea (sportakrobatika, FTC női hármas) 1.
Roik Zsolt (aerobik, Vasas) 1.

Triatlon:
Kuttor Csaba (Uniqa Team Miskolc) 6.
Szabó Zita (DSC-DSI) 2.

Úszás:
Cseh László (Kőbánya SC) 5.
Verrasztó Evelyn (Jövő SC) 1.

Versenytánc:
Maurizio Vescovo, Törökgyörgy Melinda 9.

Vitorlázás:
Berecz Zsombor (Velencei-tavi Vízisportiskola SC) 1.
Péch Fanni (Révfülöpi Iskolai Vitorlázó, Vízimentő és Korcsolyázó Egyesület) 1.

Vívás:
Mincza-Nébald Ildikó (MTK) 3.
Boczkó Gábor (Honvéd Humán Rent) 2.

Vízilabda:
Biros Péter (ZF Eger) 4.
Pelle Anikó (Siracuza) 1.

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Jani Réka profi karrierjének legnagyobb győzelme

Tenisz - Jani Réka 17 éves soproni teniszező profi karrierjének legnagyobb győzelmét aratta a… Tovább olvasom