2017. 10. 24. kedd - Salamon 9°C | 13°C Még több cikk.

Az ETO legyőzte a bajnokot: Győri ETO-Videoton 1-0

Hiába birtokolta többet a labdát a Videoton és nyomott végig a második félidőben, Dudás remekbe szabott kapáslövésével az ETO legyőzet a bajnokot.

Győri ETO-Videoton 1-0 (1-0)
5500 néző, Győr, ETO Park, vasárnap 16 óra, V.: Andó-Szabó (Kelemen Attila, Tóth István)

Csertői Aurél: - Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. Valóban nyomott a Videoton a második játékrészben. Jó csapatot győztünk le. Helyzet nélkül hoztuk le a meccset.

Paulo Sousa: - Az első félidőben is voltak helyzeteink, amelyek a második játékrészben is megvoltak, de nem tudtuk kihasználni.

Az ETO korán szerzett gólja meghatározta az első félidőben a játék képét. A Videoton ezután ugyan többet birtokolta a labdát, de nem sok veszélyt jelentett a hazaiak kapujára.

A második játékrész nagy küzdelmet hozott, amelyben kevés gólhelyzet adódott a csapatok előtt, végül a mérkőzés elején született góllal az ETO megszerezte a három pontot.

A második félidőben végig nyomott a Videoton, de az ETO néhány kisebb védelmi hibától eltekintve állta a sarat, és kibekkelte a meccset. A támadójátékon azonban javítani kellene.

90+3. perc: Oliveira beívelését nézte el Stanisic. Sztevanovic javított helyette.

90. perc: a már lecserélt Mitrovic kapott reklamálásért sárgát a kispadon.

90. perc
: Tokody rántotta le Waltert. A szabadrúgást Brachi lőtte bele a sorfalba. Koltai maradt a földön. 4 perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Brachi lövése is levágódik a tizenhatos sargánál.

87. perc: sorozatos Vidi támadások, de a lövések levágódnak. Elek kapott sárgát.

A pályán megsérült Ji-Paraná lábát a mentőautó nekitolta a hirdetőtáblának - közölte a TV-kommentátor.

84. perc: Vasiljevic lép pályára Mitrovic helyére.

81. perc: Brachi szabadrúgását Sztevanovic húzta le az ötösön belül.

80. perc: Dudás helyett Koltai játszik tovább.

79. perc: Elek gurított Alves elé. A csatár gyengén lőtt.

76. perc: a sérült Ji-Paraná helyére Tokody állt be. A Videotonnál Gosztonyi helyett Nikolic a pályán

73. perc: győri csatárcsere: Ahjupera helyére Aleksidze állt be. Ahjupera valószínűleg megsérült, mert öt perce sántikál a pályán. Sajnos a mérkőzésen nem sokat mutatott a csatár, aki most játszott először az ETO kezdőjében.

73. perc: Ji-Paraná maradt lenn a földön. Ápolás miatt áll a játék.

70. perc: Brachi beadására jött volna Sztevanovic, de Trajkovic kifejelte a kapus elől. Az ismétlés levágódott a győri védőkről.

66. perc: Walter Lee állt be Sándor György helyére.

65. perc: Ji-Paraná szögletét Tujvel öklözte ki. Majd Takács adott be jobbról, Ahjupera megelőzte Tujvel, de fölé ment a fejes.

63. perc: Pilibaitis ugratta ki Dinjárt, a beadás után Dudás elől Vinícius mentett szögletre a kapu torkából.

62. perc: Ji-Paraná 30 méterről végzett el szabadrúgás. Telibe lőtte a sorfalat.

60. perc: negyed óra után kijött végre a szorításból az ETO.

56. perc: Caneira kapott sárga lapot reklamálásért.

56. perc: ide-oda pattogott a labda, végül ezt is kivágták a győriek. Beszorult az ETO saját kapuja elé.

55. perc: vendég szöglet után Sztevanovic lábbal mentett a gólvonalról.

55. perc: újabb vidi helyzet maradt ki. Elek passzát Gosztonyi lőtte laposan középre. Alves elől tisztázott szögletre Takács.

53. perc: Dudás adott be középre, de nem talált győri fejet a labda.

52. perc: negyedik székesfehérvéri szöglet után gosztonyi adott középre.

51. perc: a második félidő elején állandosul a Videoton nyomás. Az ETO még nem vezetett támadást, csak kirúgdossa a tizenhatosról a labdákat.

49. perc: Tóth próbálkozott meg távolról, ez is fölé ment.

48. perc: Alves pörgetett Caneira elé, aki hatalmas helyzetben öt méterről csúnyán fölé lőtt.

A második félidőt a Videoton kezdte. Az ETO és a Vidi sem cserélt a szünetben.

Verebes József a szünetben: - Nagy küzdelem van a pályán, kiegyenlített a játék. Az ETO gyors kontrákat próbál vezetni. Bármelyik csapat nyerhet, nagy csatára számítok a második félidőben.

Hiába birtokolta többet a labdát a Videoton, Dudás remekbe szabott kapáslövésével a félidőben vezet az ETO a bajnok ellen.

Vége az első félidőnek.

44. perc:
Pilibaitis lőtt nagyot ballal, Tujvel a léc fölé tolta a bombát.

42. perc: Pilibaitis támaszkodott Sándorra. A szabadrúgás Brachi lőtte kapura 30 méterről. a megpattanó labda Sztevanovicról kipattant, de a kapus a labda után vetődött és megszerezte.

41. perc: újabb Videoton szöglet. Veszélytelen.

38. perc: Brachi is "besárgult", Trajkovicra ment talppal.

37. perc: Alves próbálkozott 25 méterről, de mellé lőtt.

36. perc: gyors Vidi támadás közben Gosztonyit rúgták fel hátulról. A bíró előnyszabályt adott, s később sem osztott ki a nyilvánvaló szabálytalanságért lapot Trajkovicnak.

35. perc: Oliveira beadása Pilibaitisról vágódott szögletre. a kis szögletből nem lett semmi.

32. perc: Dinjar rúgta fel hátulról Alvest. Sárga lap.

29. perc: Mitrovic ugratta ki pontosan Eleket, aki cselezett, lőtt, de a kapu előtt keresztben elment a labda.

26. perc: Mitrovic beadását Sándor fejelte középre, a győri védők szögletre mentettek.

24. perc: Szabó Ottó kapott sárga lapot.

23. perc: lábról lába ment a labda, végül Dudás tudott lőni, de mellé ment.

20. perc: Elek tette ki a labdát bal oldalra Oliveiranak, aki egy csel után kapu mellé lőtt.

18. perc: Dinjart ugratta ki Dudás: a győri csatár ballal lőtt. Tujvel szögletre ütötte a labdát. A szöglet után Pilibaitis csúsztatott fölé.

GÓL!
12. perc
: Ji-Paraná nagyszerűen adott középre bal oldalról, Dudás 13 méterről azonnal lőtt, a labda a felső lécről a kapuba vágódott. Nagyszerű támadás, remek befejezés. 1-0

11. perc:
Djordevic mesterien szerelte az előretörő Eleket.

8. perc: Sándor lőtt távolról. Stevanovic kapujára nem volt veszélyes.

7. perc: Pilibaitis maradt lenn a kezdőkörben egy ütközés után.

Az első öt percben egyik kapu sem került veszélybe: megy a tili-toli a félpályán.

2. perc: Alves került egy indítás után a győri védők mögé. A beadás azonban gyengére sikerült.

1. perc: az ETO kezdte a mérkőzést.

Fehér szerelésben az ETO, kék-pirosban a Vidi.

Csertői Aurél a mérkőzés előtt: - Nem lesz könnyebb ellenfél a Videoton, mint a Debrecen volt. Bizonytani szeretnénk a múlt heti vereség után, harcos, kemény mérkőzésre számítok.

Paulo Sousa szintén nehéz találkozót remél, a hazai pályán veretlen ETO ellen.

Összeállítások

ETO
: Stevanovic, Takács Á., Djordjevic, Stanisic, Szabó O., Trajkovic, Pilibaitis, Ji-Paraná, Dudás, Ahjupera, Dinjar - Vezetőedző: csertői Aurél

Videoton: Tujvel, Brachi, P.Vinícius, Caneira, Oliveira, Gosztonyi, Sándor Gy., Mitrovic, Tóth, Elek Á., André Alves - Vezetődző: Paulo Sousa

Füstmentes nézőtér

Újabb lépést tesz klubunk a családbarát stadion program keretében, a hétvégi Videoton elleni meccsen kísérleti jelleggel elindítjuk a "Füstmentes nézőtér" programunkat.

Mindez azt jelenti, hogy dohányos nézőinket arra kérjük, hogy ne a nézőtéren, hanem a stadion erre kijelölt helyein gyújtsanak majd rá - mondta az ETO sajtótájékoztatóján Horváth Cs. Attila klubmenedzser.

Előzmények - Győzelemért a Vidi ellen

"Sok van, mi csodálatos, de a Vidit legyőzni a legcsodálatosabb" – fogalmazta meg vágyait egy győri szurkoló, ami egyben kifejezi a mérkőzés iránt megnyilvánuló várakozást és vágyakozást is a Rába partján.

A két csapat évtizedek óta rivalizál egymással – az összesített mérleg némi ETO-fölényt mutat –, és többnyire izgalmas, változatos mérkőzéseket vívnak, ez várható a vasárnapi találkozótól is.

Mindkét csapat vereséget szenvedett a legutóbbi fordulóban, az ETO Debrecenben bukta el az ősz rangadóját, míg a bajnoki címvédő Videoton hazai pályán kapott ki a Kecskeméttől. Előtte az ETO 4–0-ra győzte le a Szivic-legénységet, a számok alapján így biztos győri siker lenne várható. De a képlet nem ilyen egyszerű.

Az ETO-nak az idei bajnokságbeli tizedik győzelméért minden bizonnyal nagyon meg kell küzdeni. A nyártól új edző, a portugál Paulo Sousa által irányított Vidi eddig elég sokat bukdácsolt. A keretben több lett a spanyol–portugál nyelvterületről érkezett légiós, akik még nem alkotnak jó csapatot, egyéni képességek dolgában viszont nem állnak rosszul.

Fotó: eto.hu

Az ETO-ban Vladimir Djordjevic két mérkőzésre szóló eltiltása lejárt, így Csertői Aurél újra a kezdőcsapatba jelölte. A korábbi sérültek közül Koltai Tamás valószínű, kispados lesz, Fehér Zoltán viszont még nincs olyan állapotban, hogy bevethető legyen, Simon András bokáját a napokban Székesfehérváron megoperálták, ők biztosan nem lépnek pályára a hétvégi fordulóban.

"Egy erős, modern futballt játszó Videotonnal találkozunk vasárnap, ám eddigi eredményeink azt mutatják, hogy számunkra hazai pályán csak a győzelem az elfogadható eredmény, és mindent meg is teszünk a siker érdekében" – fogalmazott Csertői Aurél.