2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 21°C | 31°C Még több cikk.

Az ETO kiütötte a Kecskemétet Győrben

Magabiztos játékkal 5-1-es győzelmet aratott hazai pályán a Győri ETO FC együttese a Kecskemét ellen a labdarúgó NB I 5. fordulójában.

Az első félidőben parádésan játszó Győri ETO FC megérdemelten győzött hazai pályán 5-1-re a Kecskemét ellen. A zöld-fehérek számos helyzetet alakított ki a mérkőzésen és akár nagyobb különbség is kialakulhatott volna.

Győri ETO FC – Kecskemét 5:1 (3:0)

Győr, 2000 néző. Vezette: Szilasi Sz. (Tóth V., ifj. Takács G.)

ETO: Stevanovic – Svec, Takács Á., Lipták, Dinjar – Trajkovic (Aleksidze, 56.), Kamber, Strestik (Pátkai, 68.) – Koltai, Dina (Kronaveter, 65.), Varga R.

Kecskemét: Antal -Sós, Vaskó, Balogh B., Forró – Savic – Bori (Németh G., 31.), Patvaros, Dos Santos (Pekár, a szünetben), Litsingi – Jorginho.

Gólszerző: Varga R. (8.), Koltai (31.,11-esből), Strestik (37.), Kamber (76.), Kronaveter (80.), illetve Jorginho (64.)

Kiállítás: Antal (29.)

Sárga lap: Svec (90.), illetve Sós (12.)

Edzői értékelések:

Pintér Attila: - Sok lehetőségünk volt, akár az első percben is megszerezhettük volna a vezetést, de végül sikerült három gólt rúgnunk. A második félidőben kis zavar volt a játékunkban, de tíz perc elteltével rendeztük a sorainkat. Ugyanígy dolgozunk jövőben és szeretnénk további győzelmeket aratni.

Török László: - Először is gratulálok Pintér Attilának, nagyon szép gólokat rúgtak. Három gólos hátránynál megkértem a játékosaimat, hogy játszanak magabiztosabban és pontosabban. Szépíteni sikerült, de tíz emberrel többre nem voltunk képesek.

Nagy elánnal kezdtek a csapatok, először Koltai hagyott ki óriási ziccert az első percben, majd a kecskemétieknél Dos Santos távoli próbálkozását hatalmas bravúrral Stevanovic hárította.

A kezdeti lendület sem hagyott alább, ismét sorra dolgozták ki a helyzeteket a csapatok, végül a találkozó 8. percében Varga Rolandnak köszönhetően megszerezte az ETO a vezetést. Koltai jobb oldali passza után a győri támadó jobb lábbal lőtt laposan a kapu bal oldalába. (1-0)

A gól után sem álltak le a győriek, hatalmas mezőnyfölényben játszottak és egymás után dolgozták ki a lehetőségeket, de Varga, Dina és Koltai sem tudott ismét a kapuba találni.

A győriek nyomását nem bírta sokáig a Kecskemét. A találkozó 31. percében a védők mögé befutó Vargával szemben utolsó emberként szabálytalankodott Antal, amiért jogosan a kiállítás sorsára jutott és büntetőt kaptak a győriek. A labda mögé Koltai állt, aki magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába. (2-0)

Az emberelőnyben játszó zöld-fehérek továbbra sem vettek vissza a nyomásból és öt perccel később Strestik fejesével már 3-0-ra módosították az eredményt. A cseh támadó góljával valószínű biztosan eldőlt a mérkőzés, hiszen hatalmas meglepetés lenne ha a tíz emberrel játszó Kecskemét három gólt dolgozna le egy félidő alatt.

A szünetet követően közel sem ugyan olyan tempóban játszottak a csapatok. A győriek kissé kényelmesen járatták a labdát, míg a vendégek a gyors ellentámadásban bizakodtak, ami a találkozó 64. percében sikerült is. Igaz, ehhez kellett Stevanovic és Dinjar hibája is, a győri játékosok bizonytalanságát kihasználva Jorginho szépített. (3-1)

Már kezdett vissza jönni a vendégjátékosok hite, ám először Kamber távoli lövése kötött ki a kapu bal felső sarkában, majd egy gyönyörű akciót követően Varga beadása után Kronaveter gurított a vendégek kapujába. A szlovén játékos előrébb állt a kecskeméti védőknél, ám a játékvezető megadta a találatot. (5-1)

A győriek megérdemelten nyertek ilyen arányú különbséggel is, így sorozatban harmadik sikerüket érték el a bajnokságban. A következő héten Diósgyőrben lépnek pályára a zöld-fehérek.

Online közvetítés:

Vége a találkozónak!

91.p. Svec kapott sárga lapot feltartásért.

Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető!

89.p. Savic tekert 20 méterről a kapu bal felső sarka felé, ám Stevanovic magabiztosan fogta a labdát.

83.p. Győri szögletet követően Pátkai lövését bravúrral védte Németh, ám a kipattanó labda Koltai elé pattant, aki kisodródott helyzetben három méterről  a felső kapufát találta el.

79.p. Aleksidze indította a jobb oldalon elfutó Vargát, aki középre gurított a túl oldalon érkező Kronaveter felé, majd a szlovén játékos higgadtan gurított a vendégek kapujába. (5-1)

76.p. Újabb győri találat!!! Kamber lőtt 22 méterről hatalmas gólt a kapu bal felső sarkába! (4-1)

68.p. Újabb győri változtatás, Strestiket Pátkai váltotta.

65. Dina helyére Kronaveter érkezett a győrieknél!

64.p. Szépítettek a vendégek! Kecskeméti támadásnál Jorginhót indították középen, ám a menteni igyekvő Stevanovic és Dinjar összefutott, így a labda a vendégek támadójához került, aki higgadtan lőtt laposan a kapu közepébe. (3-1)

56.p. Cseréltek a győriek is! Trajkovic helyén Aleksidze a pályán.

55.p. Két percet állt a játék Stevanovic ápolása miatt. Jorginho ütközött a győri kapussal.

52.p. Az elmúlt percekben mezőnyjátékot láthattak a nézők, egyik együttes sem dolgozott ki helyzetet.

46.p. Elkezdődött a második félidő!

A félidőben cseréltek a vendégek! Dos Santos helyére Pekér érkezett a pályára.

Vége az első játékrésznek!

45.p. Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető!

37.p. Varga bal oldali beadása után Lipták fejjel találta el a felső lécet, de a lepattanó labda Strestik elé került, aki egy méterről fejelt a vendégek kapujába. (3-0)

36.p. Dina ugratta ki a jobb oldalon Koltai, aki nagy helyzetben szeretett volna középre játszani, de a berobbanó Vaskó szögletre mentett. A pontrúgás után Trajkovic elé került a labda, a középpályás lövését Németh bravúrral hárította.

30.p. Emberhátrányba kerültek a vendégek! Svec indította a védők mögé befutó Vargát, akivel szemben a kifutó Antal a tizenhatoson belül szabálytalankodott és a kiállítás sorsára jutott. A labda mögé Koltai állt, aki magabiztosan lőtt laposan a kapu bal oldalába. (2-0)

26.p. Bori cselezett balról középre, majd lőtt jobb lábbal centikkel a jobb felső sarok mellé.

24.p. Sorra goldozza ki a helyzeteket az ETO! Ezúttal Koltai 16 méterről lőtt jobb lábbal kevéssel a jobb oldali kapufa mellé.

23.p. Gyors ellentámadás végén Trajkovic jobb oldali szólója után passzolt a középen érkező Varga felé, ám az utolsó pillanatban estében mentett Balogh.

22.p. Kecskeméti játékos fejéről került a labda Kamber elé, aki nagy helyzetben lőtt kevéssel a bal oldali kapufa mellé.

21.p. Strestik bal oldali beadása után Dina pörgette kapu felé a labdát, de Antal vetődve szögletre mentett.

19.p. Koltai éles szögből, jobb lábbal leadott lövése kevéssel ment el a felső kapufa felett.

18.p. Varga bal oldali beadása után Dina lőtt jobb lábbal a kapu bal sarka felé, de Balogh blokkolni tudta a próbálkozást.

12.p. Sós kapott sárga lapot Dina felrúgásáért.

8.p. Vezet az ETO!!!! Az előző szituációhoz hasonlóan Koltai jobbról passzolt vissza Vargához, aki ezúttal jobban célzott és állítás nélkül lőtt a kapu bal alsó sarkába. (1-0)

6.p. Koltai passza után Varga Roland lőtt 18 méterről, jobb lábbal a kapu jobb oldala felé, de Antal bravúrral hárított.

2.p. Dos Santos távoli próbálkozása a kapu bal felső sarka felé tartott, de Stevanovic vetődve szögletre mentett.

1.p. Óriási helyzet hagyott ki az ETO! Strestik ugratti ki Koltait, aki egyedül törhetett kapura, de 12 méterről a kifutó Antalba lőtte a labdát.

Győri ETO FC - Kecskemét 5:1 (3:0)

ETO: Stevanovic – Svec, Takács Á., Lipták, Dinjar – Trajkovic, Kamber, Strestik – Koltai, Dina, Varga R.

Kecskemét: Antal -Sós, Vaskó, Balogh B., Forró – Savic – Bori, Patvaros, Dos Santos, Litsingi – Jorginho.

A fordulót megelőzően a táblázat 13. helyén álló Kecskemét együttesét fogadja a Győri ETO FC csapata, amely az elmúlt időszakban egyre jobb formában játszik. A zöld-fehérek az elmúlt két mérkőzésüket megnyerték, hazai pályán a Kaposvár, valamint a múlt héten Siófokon gyűjtötték be a három bajnoki pontot.

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője ezúttal is elszánt a győzelmet illetően.

"Szükségünk van szurkolóink buzdítására, hiszen mindenféleképpen győzni szeretnénk a Kecskemét ellen is, ezért minden játékosnak  száz százalékot kell kiadnia magából, hogy ez sikerüljön." - mondta el a mester a győriek hivatalos oldalán.

Az előző években stabil középcsapatnak számító Kecskemét az elmúlt négy meccsén mindösszesen két pontot szerzett, ezért a szimpatizánsok, támogatók és játékosok részvételével szurkolói ankétot tartottak.

"Nehéz ebben a helyzetben bármit is mondani, hiszen az embernek gyorsan ki tudják forgatni a szavait, de egyet megteszünk: Minden erőnkkel azon leszünk, hogy szállítsuk az eredményeket!

Ezt már szeretnénk Győrben megkezdeni. A futballban bármi megtörténhet, ennek szellemében tesszük tovább a dolgunkat." - mondta el véleményét Török László, a vendégek vezetőedzője.

A mérkőzést eredetileg 16 órakor kezdték volna, ám a hőségriadó miatt az MLSZ módosította a kezdés időpontját. A találkozóról 18.30-kor online közvetítést adunk.

Győri ETO FC – KTE-Phoenix Mecano

Győr, ETO Park. Vezeti: Szilasi Sz. (ifj. Tóth V., Takács G.)

A várható összeállítások:

ETO: Stevanovic - Svec, Lipták, Lang, Dinjar - Kamber, Trajkovic, Strestik - Varga, Dina, Koltai. Vezetőedző: Pintér Attila.

Kecskemét: Antal - Sós, Vaskó, Balogh B., Forró - Farkas B. - Bori, Pekár, Savic, Litsingi – Jorginho. Vezetőedző: Török László.

Rooney négy hétre kidőlt

Sir Alex Ferguson vezetőedző közlése szerint körülbelül négy hétig nem játszhat Wayne Rooney, a… Tovább olvasom