2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 19°C | 30°C Még több cikk.

Az élvonalban marad az FC Sopron

Fontos győzelem született hazai pályán, amellyel a soproniak bebiztosították jövő évi szereplésüket Borsodi Ligában. FC Sopron - Vác: 3-1 (2–1).

Remekül, gyors soproni góllal kezdődött a hazaiak számára a bentmaradás szempontjából sorsdöntő összecsapás. A folytatásban is, amikor a soproniak gyors, pontos adogatásokkal közelítették meg a váci kaput, rendre helyzetek adódtak játékosaik előtt, ám ebben az időpontban nemegyszer vaktában, hosszan előrerugdalták a labdát a hazai játékosok. Ezt látva kissé felbátorodtak a vendégek, s a félidő közepén – rövid időre, némi meglepetésre – átvette az irányítást a Vác. Ez azonban csupán a labdabirtoklásban és a szögletekben mutatkozott, nagyobb helyzeteket nem tudtak kialakítani a vendégek. Bő félóra elteltével egy mesteri indítás után szerzett látványos bombagóllal növelte előnyét Dario Bonetti együttese. Kétgólos előnye birtokában kicsit elaludt a Sopron, és ezt a Vác azonnal góllal büntette.

A második félidőt ugyan lendületesen kezdte a Sopron, ám a lendület hamar alábbhagyott. A váciak ezt látva felbátorodtak, és a hazai szurkolók döbbenten látták, hogy helyzeteket dolgoztak ki a vendégek, kedvenceik pedig a tűzzel játszottak... A 65. percben egy látványos akció után a brazil Fabio találatával eldöntötte a meccset a Sopron, s mint utóbb kiderült, ezzel a sikerrel bent is maradt az élvonalban.

Dario Bonetti: – Csak azt tudom mondani, amit a Vasas elleni győzelem után: köszönöm a játékosoknak! Úgy érzem, jól dolgoztunk együtt, ez az időszak nagyon hasznos lesz a számukra. Ezt a mérkőzést azért tudták megnyerni, mert végig bíztak magukban.

Nagy Tibor: – Mezőnyben nem játszottunk rosszul, vezettünk néhány szép akciót, ám ahogy az egész szezon során, most is gond volt a befejezésekkel. Ezen túlmenően megint megkaptuk a szokásos gólokat az eladott labdáink után, ám mindent egybevetve nem okoztunk csalódást a soproni közönségnek.

Magasföldi József, aki az évad végére megtalálta góllövő cipőjét: – Az a legfontosabb, hogy győztünk, s ezzel biztosítottuk a bentmaradást a kulturáltan futballozó váciak ellen. Voltak jobb időszakaink, de akadtak üresjáratok is a játékban. A gólom előtt remek labdát kaptam Horváth Andristól, s éreztem, hogy egyből el kell lőnöm, szerencsére sikerült jól eltalálnom.

Horváth András góllal és gólpasszal járult hozzá a bentmaradást érő sikerhez: – Utoljára a második fordulóban szereztem gólt. Úgy érzem, fontos volt a meccs elején szerzett gólom, mert mi győzelmi kényszerrel játszottunk, a Vác számára viszont nem volt tét. A pontrúgásoknál a feladatom ott helyezkedni a kapu előterében, figyelni a lecsorgó, levágódó labdára. Most a kapufáról pattant ki, s sikerült belőnöm.

Fabio, aki első gólját szerezte a magyar élvonalban: – Nagyon boldog vagyok! Úgy érzem, fontos gólt lőttem, hiszen az azt megelőző percekben inkább ellenfelünk veszélyeztetett. Sifi (Sifter Tamás) két védő között nagyon jó labdát adott, én pedig próbáltam laposan, erősen ellőni a labdát, hogy a kapus ne érje el. Sikerült.

Botár László

Labdarúgás és a lépegető futball

Bicskei Bertalan, a hazai edzőképzés vezetője szerint nemcsak a trénerek tehetnek a magyar labdarúgás jelenlegi helyzetéért. Elképzelhetőnek tartja, hogy szakmai igazgatóként visszatérjen Győrbe. Vele készített interjúnkat itt olvashatják. Tovább olvasom