2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Az első BL-meccset kipipálhatjuk: Audi ETO-Zágráb 32-23 - fotók!

A Zágráb ellen kezdte meg az Audi-ETO a - remélhetőleg címvédésig tartó - menetelését a női kézilabda BL-ben.
Audi-ETO–Lokomotiva Zagreb (horvát) 32–23 (17–13)
Győr, Bajnokok Ligája-mérkőzés, C csoport, 1. forduló, 3000 néző. V.: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák).

Audi-ETO: J. Grubisic – Orbán 2, Planéta, Görbicz 3/2, LÖKE 6, AMORIM 8, KOVACSICS 7/2. Cs.: Szen 3, Korsós, Bognár-Bódi, HORNYÁK 2, Szepesi 1, V. Milanovic-Litre. Edző: Ambros Martín

Zagreb: Jelcic – Benko 3, HORVAT 4, Koznjak 3, Rajovics 3, BASIC 4, Smiljanic. Cs.: Razum (kapus), Milic 1, Havic, Jezic 1, T. Grubisic 2, Irman 2, Lovric, Hrbkova. Edző: Irfan Smaljagic.

Hétméteresek: 6/4, ill. 2/0. Kiállítás: 8, ill. 12 perc.

A győrieknél nem volt Susann Müller, aki ujjtörése miatt legalább három hetet kénytelen lesz kihagyni, s nem állt Ambros Martín vezetőedző rendelkezésére vírusos betegség miatt Macarena Aguilar sem.
Egyik oldal védelme sem jeleskedett a találkozó elején. Löke találataival rövid ideig vezetett az ETO, majd a 9. percben már 7–5-re „ment" a zágrábi alakulat. Később Amorim tartott bemutatót, lövései  rendre betaláltak, és negyedóra után már megint a címvédőnél volt az előny. Ettől kezdve a hazaiak akarata érvényesült, és fokozatosan léptek el, köszönhetően annak, hogy most már a védelem is jobban zárt.

A második félidőben már nem változott a játék képe, az Audi-ETO gyorsabb volt, mint a Lokomotiva, így biztosan őrizte előnyét. Görbicz jól szolgálta ki társait, főleg Amorimot és Lökét, olykor pedig Kovacsics és Hornyák is kivette részét a gólgyártásból. Ezek mellett a győriek jól védekeztek, így esélyük sem volt a vendégeknek a felzárkózásra. Negyedórával a vége előtt, 24–19-nél időt kért a Zagreb. De ez sem segített, mert a hajrában már azon izgulhatott, nehogy két számjegyű legyen a különbség.

Ambros Martín: – Mint minden kezdet, ez is nehéz volt, de úgy érzem, okosan, intelligensen játszottak a lányok, periódusról periódusra javultunk meccs közben is, s végül fontos győzelmet szereztünk. Az út elején járunk, de egyre egységesebb a csapat, három hónapja együtt dolgozunk, most már mindenki ismer mindenkit, nem az számít, hogy hét új ember érkezett nyáron. A célunk ugyanaz, mint tavaly, s bízom benne, lépésről lépésre haladva eljutunk arra a szintre, mint az előző két esztendőben.

Online közvetítés

60. perc: Gólváltás a végén: 32-23. Ez a vége, kilenc góllal nyer az Audi-ETO.

59. perc: Amorim a kapufát trafálja el.

Start az újabb BL-trófeárt: az ETO simán verte a Zágrábot - fotók: H. Baranyai Edina

58. perc: Kovacsics talpról, takarásból. Litre jut kiállítás sorsára a győriektől. 31-22

57. perc: Löke dob gólt. Görbiczet kiállítják. Grubisics gólt dob. Mármint a horvát. 30-22

56. perc: Gól mindkét oldalon. 29-21

55. perc: Martin kér időt.

53. perc: Kovacsics növeli nyolcra a győri csapat előnyét. 28-20

52. perc: Kovacsics szlalomozik a hatos vonaláig, és onnan a kapuba csavar. 27-20

50. perc: Orbán ejtése a kapufára hullik. Löke-Sen összjáték után utóbbi talál a kapuba. 26-20

48. perc: Hiába szépítenek megint a zágrábiak és utána kivédekezik a támadást, nem tudnak tovább faragni a hátrányon, mert Grubusic megint jól véd. 25-20

46. perc: Sen lő gólt. 25-19

45. perc: Újabb győri gól és zágrábi időkérés. Mikor már úgy nézett volna ki, hogy fel tudnak jönni az ETO-ra, a győriek megrázták magukat, és újra öt gólra nőtt a különbség. 24-19

44. perc: Kovacsics-gól. 23-19.

43. perc: Horvát gólok, aztán egy eladott labda után még egy. 22-19.

39. perc: Kovacsics büntetője a horvát kapuban. 21-16

37. perc: Gólváltás ismét oda-vissza. 20-16

35. perc: Görbicz dob gólt emberhátrányból. Benko a jobbszélről eredményes a túloldalon. 19-15

34. perc: Horvát gól, és győri kiállítás. 18-14

32. perc: Amorim egy a jobb alsó sarkos lövéssel kezdi meg a második félidőben a gólgyártást. 18-13

Félidő.

30. perc: Irman góljára Amorim válaszol. 17-13

29. perc: Győri időkérés.

28. perc: Sen első gálját lövi a BL-ben az Audi-ETO színeiben. 16-12

27. perc: Kovacsics góljára Rajovic válaszol. 15-12

26. perc: Görbicz ront a hetesnél.

24. perc: Jezic két percig a büntetőpadon. Hornyák lövése meg a kapuban. 14-11

22. perc: Planéta bombáját kifogta Jelcic, Kovacsics ismételhet kipattanóból, ez már a hálóban landol. 13-11

20. perc: Megint egy gólra csökken a különbség. 12-11

19. perc: Orbán talál a szélről a hálóba. 12-10

18. perc: Újabb két perces büntető a horvátoknak. Görbicz büntetője ezúttal nem marad ki. Koznjak ejti a labdát a kapunkba. 11-10

17. perc: Horvát gól Horvattól. Planétát kiállítják, horváth hetes jön ismét. 10-9. A horvát Graubisic büntetőjét névrokona, a győri Jelena Grubisic fogja.

16. perc: Havicot már másodszor küldik ki két percre. Amorim talál hálóba, így már ő is, és Löke is négy gólos. 10-8

15. perc: Basic hetesét fogja Grubisic.

14. perc: Horvát időkérés. Löke-gól a kapus, Grubisics indítása után. 9-8

13. perc: Koznjak találba a győri kapuba, a túloldalon brilliáns Görbicz-passz után Löke dob gólt, a kapunak szinte háttal állva. 8-8

12. perc: Amorim egyenlít emberelőnyben. 7-7

10. perc: Benko góljára ezúttal van válasz: Amorim. 6-7

9. perc: Görbicz hetesét kirúgja a kapus.

8. perc: Ismét előny a horvátoknál. 5-6

7. perc: Amorim egyenlít. 5-5

6. perc: Gyors gólváltás ismét: Orbán itt, Basic ott. 4-5

5. perc: Letámadás végén horvát gól. 3-4

4. perc: Rajovic egyenlít. 3-3

3. perc: Basic megint egyenlít. Löke átlövésből talál hálóba. 3-2

2. perc: Görbicz hetesből eredménye. 2-1

1. perc: Az ETO kezdi a meccset. Löke mindjárt be is talál az első támadás végén. Aztán Görbicz szerez labdát, de kapufa a vége. Az ellentámadás végén Basic egyenlít. 1-1

Előzmények:
Megkezdi szereplését vasárnap a női kézilabda Bajnokok Ligájában az Audi ETO. A győri csapat a világ legjobb kapusa, Katrine Lunde nélkül vág neki a sorozatnak, mivel a norvég játékos gyermekáldás elé néz.

A helyére igazolt horvát Jelena Grubisic játszott abban a Lokomotiva Zagrebben, amely vasárnap az Egyetemi Csarnokban lép pályára. Az Audi ETO KC számára papíron nem jelenthet gondot a két pont begyűjtése.

Így készül az Audi ETO a BL-re

Gól nélküli döntetlen az Újpest ellen - fotók

Küzdelmes mérkőzésen hiába dolgozott ki több helyzetet az ETO, egy-egy ponttal gazdagodtak a… Tovább olvasom