2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 22°C Még több cikk.

Az elmúlt tíz esztendő jelentősebb futballtragédiái

1993. szeptember 7. – 35 éves korában elhunyt a magyar labdarúgó-válogatott kapusa, Zsiborás Gábor. A sportember a válogatottkeret egy héttel korábbi edzésén lett rosszul, és eszméletét már nem nyerte vissza.
1995. február 26. – A portugál bajnokság északi régiójában szereplő Pico de Regalados futballcsapat kapusa mérkőzés előtt, bemelegítés közben eszméletét vesztette, és kórházba szállítás közben meghalt.

1996. szeptember – Franciaországban egy játéknapon két amatőr futballista is szívinfarktust kapott a pályán: Franck Sarrabayrouse 25, William Disciullo 29 éves volt.

1997. augusztus – A német harmadosztályban szereplő SSV Reutlingen nigériai labdarúgója, Emmanuel Nwanegbo bajnoki mérkőzésen összeesett, majd röviddel később szívroham következtében meghalt.

1998. február 20. – Mérkőzés közben meghalt a 47-szeres walesi válogatott Robbie James, aki az alsóbb osztályú Llanelli csapatának játékos-edzőjeként szerepelt egy bajnoki találkozón.

1999. július 25. – A Rapid Bucuresti elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésen összeesett és a kórházba szállítás közben elhunyt Stefan Vrabioru román labdarúgó. A későbbi vizsgálatok kis mennyiségű doppingszert mutattak ki a szervezetében.

2000. február – A 17 éves nigériai John Ikoroma az Egyesült Arab Emírségekben rendezett barátságos találkozón kapott szívrohamot, és meghalt.

2000. augusztus – Két héten belül három amatőr labdarúgó is meghalt a hesseni Waldeck területi bajnokságában: egy 16 éves játékos edzés közben, egy 30 és és 42 éves futballista pedig mérkőzésen vesztette életét.

2000. október 5. – Catalin Haldan, a román labdarúgó-válogatott 24 éves játékosa egy barátságos mérkőzésen összeesett, és kórházba szállítás után meghalt.

2001. április – Egy harmadosztályú angol labdarúgó-mérkőzésen 3 perccel az első félidő vége előtt összeesett és meghalt a meccs játékvezetője, Mike North.

2001. május 21. – Mérkőzés közben összeesett, majd a kórházba szállítás után elhunyt Martin Coe, az új-zélandi Te Awamutu amatőrcsapat labdarúgója.

2001. augusztus 28. – Tíznapos kóma után egy moszkvai kórházban elhunyt Szerhij Perkun, a CSZKA Moszkva és az ukrán válogatott 23 éves kapusa, aki a dagesztáni Mahacskalában, a helyi csapat elleni meccsen összefejelt az ellenfél egyik csatárával.

2001. október 2. – Edzés közben összeesett, majd a kórházba szállítás után elhunyt Vladimir Dimitrijevic, a jugoszláv Crvena Zvezda 20 éves labdarúgója. Halálát az orvosi vélemények szerint szívelégtelenség okozta.

2002. február 8. – Szívroham következtében edzés közben meghalt Jannisz Pathiakakisz, a görög labdarúgó-bajnokság élvonalában szereplő Akraitosz szakvezetője.

2002. február 20. – Edzés közben életét vesztette a 14 éves Ioan Alb a romániai Petrozsényben, halálát agyvérzés okozta. Ugyanezen a napon belehalt sérüléseibe Cristian Neamtu, a román élvonalbeli Craiova labdarúgója, aki egy hete feküdt kómában, mert edzés közben összeütközött játékostársával.

2002. július 20. – Mérkőzés közben életét vesztette Dárdai Balázs, a Barcs labdarúgója. A német Hertha BSC-ben játszó Dárdai Pál öccse 23 éves volt.

2002. július 22. – Edzés közben életét vesztette Pedro Alberto, a spanyol harmadosztályú Novelda korábban az élvonalban is szerepelt 33 éves játékosa. Halálát valószínűleg agyvérzés okozta.
2002. szeptember 30. – Összeesett a pályán és életét vesztette Michalis Michael, a ciprusi bajnokság másodosztályában szereplő Oniszilosz Szotirasz 33 éves csatára.

2002. október 28. – Néhány órával azután, hogy bajnoki labdarúgó-mérkőzésen lépett pályára, szívinfarktusban meghalt Marcio dos Santos, a perui élvonalbeli Deportivo Wanka brazil játékosa.
2002. december – A macedón Stefan Toleski egy bajnoki találkozó közben összeesett és szívroham következtében meghalt.

2003. június 26. – A Konföderációs Kupán a Kamerun–Kolumbia elődöntőben a 73. percben összeesett és meghalt Marc-Vivien Foe, a Manchester City 28 éves kameruni középpályása.

2003. július 3. – Edzés közben rosszul lett és a kórházban elhunyt Max, a brazil Botafogo 21 éves hátvédje. Halálát szívroham okozta.

2004. január 7. – Holtan találták az Arsenal Kijev labdarúgócsapatának edzőközpontjában Salva Apkazavát, az ukrán élvonalbeli együttes grúz válogatott csatárát. A 23 éves futballista halálát tüdőtágulás (légdaganat) okozta.

Seres csatárposzton újra a régi

Euroleasing- Orsi Sopron Szeviép Szeged 87 58 (30–17, 17–18, 16–15, 24–8)… Tovább olvasom